2737
2734
عنوان

بارداری با میکرواینجکشن (icsi) سال 94

| مشاهده متن کامل بحث + 6838410 بازدید | 670374 پست
@زینبی_بابا     سلام خوبی عزیزم؟گلپسرت خوبه؟😍 میگم شما بعداز ماه رمضون انتقال داشتی روز ...

سلام عزیزم بله ولی اون اواخر ضخامتم بالا نرفت دکترم گفت نگیر سه روز آخر ماه رو نگرفتم، الانم شما دکترت هر چی گفته گوش کن و آب هم زیاد بخور و پیاده روی هم حساااااابی داشته باش

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم شما نمی دونید قبل پانکچر میشه روزه گرفت یا نه  من اخرای ماه رمضون قراره وارد سیکل پانکچر ...

گلم تخمک ها رو که اصلا ضعیف نمیکنه ولی با توجه با داروها و ریسک لخته شدن خون حتما از متخصص زنان اجازه بگیر چون آب باید زیاد بخوری

سلام زینب جون من دیروز زایمان کردم ولی اصلا شیر ندارم چیکار کنم ؟ اعصابم خورده @زینبی_بابا   ...

سلام عزیزم خوبی‌؟ مبارکههههههههه ♥️♥️♥️♥️😍😍😍

الان بهت میگم اصلا استرس نگیر چنان شیرت میاد که باور نکنی 

فقط شما با شیشه به نی نی شیر نده با قاشق یا ترجیحا دستگاه فیدینگ و دائم حتی اگر سینه خالی هست بذار بچه همون سینه خالی رو هر نیم ساعت یا یک ساعت مک بزنه

ببین گلم اصلا مادری وجود نداره که شیرش نیاد و کم شیر باشه مگر کسی که سینه رو در آورده و...

فقط همش سینه رو خالی باید کرد و از بیمارستان هم مشاوره شیردهی برای پوزیشن بگیر حضوری 

و اینکه مطمئن باش شیرت میاد زیاد هم میاد به حرفهای اطرافیان که علمی نیست توجه نکن سوالی بود درخدمتم

ببین گلم اول از همه بگم تغذیه کمترین نقش رو در افزایش شیر داره و درست گرفتن پستان توسط نوزاد بالاترین نقش رو داره و اگر درست سینه رو بگیره و مک بزنه چنان شیر مادر زیاد میشه که حد نداره 😉

یک مادر تا سه قلو هم میتونه به راحتی بدون شیر خشک تغذیه کنه 

و نکته دیگه اینکه حتما تحت نظر مشاور شیردهی باشین و پوزیشن صحیح رو یاد بگیرین

بعدش اگر نوزاد نارس بود یا وزنش زیر 2500 بود نیاز هست از شیر دوش برقی با قدرت مکش بالا استفاده بشه در طول روز، ترجیحا دو پمپی برای صرفه جویی در زمان 

شیر دوش برقی باید حداقل 8 تا 12 دفعه به سینه گذشته بشه و هر بار 

اگر شیر دوش دو پمپی باشه روزی مجموعا 2 ساعت باید دوشیدن انجام بشه در کنار شیر دادن به نوزاد، یعنی بلافاصله بعد از اینکه بچه شیر خورد و آروغ گرفتین حدود یک ربع یا 10 دقیقه شیر دوش رو بذارید حتی اگر هیچی شیر نیاد، به مرور شیر زیاد میشه 

حالا در کنار تمام این حرفا تغذیه مثل شیره انگور، غذاهای حاوی جو دوسر، لیدی میل، لاکتاول، دلستر، تخم مرغ، گوشت، خامه، ماهی و.... کمک کننده هست 

کاسنی و چیزهای سرد هم دشمن شیردهی هست و مادر رو افسرده میکنه و خون ریزی بعد از زایمان مادر طولانی میشه

اینم بگم شیردهی اصلا نباید درد داشته باشه یا باعث زخم نوک سینه بشه، اگر این جور هست یعنی پستان رو نوزاد درست نگرفته و یعنی شیر کمی داره میخوره

هر بار شیردهی حدود 20 دقیقه طول میکشه در ماه اول بعد از زایمان که 10 روز اول ممکنه بچه حتی 50 دقیقه یکسره مک بزنه ولی به مرور کمتر میشه تا 3 ماهگی که بچه هر سینه رو ظرف 10 دقیقه خالی میکنه 

اینم بگم بچه در سن 3 هفتگی، 6 هفتگی، 3 ماهگی و 6 ماهگی طغیان اشتها داره، یعنی چی؟ یعنی 20 دقیقه شیر خورده ولی باز بعدش گریه میکنه و هنوز گرسنه هست و دوباره 5 دقیقه دیگه شیر میخوره، بعد یه کم استراحت میده و مجدد 5 دقیقه دیگه شیر میخوره، حتی ممکنه تا 3 ساعت این جوری کنه، این حالت موقت هست و به خاطر کمی شیر شما نیست، برطرف میشه، به خاطر پیک رشدی بچه هست و در طی زمان طغیان اشتها اتفاق میفته، خیلی از مادر ها این مواقع گول میخورن و به اشتباه میرن سراغ شیر خشک و بعد کلا بچه سینه رو ول میکنه و شیرشون خشک میشه 

کلا تا میتونین سراغ شیر خشک در 6 ماه اول زندگی بچه نرید چون به خاطر بحث حساسیت خیلی کار رو مشکل میکنه و ترجیحا تا حداقل یکسال شیر بدین و حالت ایده آل تا دو سالگی هست

و یه نکته مهم بگم هر مادری به هر دلیلی بچه اش شیر خشکی شد، فدای سرش، عذاب وجدان ممنوع 😍😍😍😍 مهم تلاش هست و از اون مهمتر حال خوش مادر و مهرو محبتش هست 

اینکه حال مادر خوب باشه و خوشحال از شیرش مهمتره

2731
دوستای عزیزم اطلاع دارید یه سری شورتکای یک بار مصرف هست که مخصوص سونو واژیناله کجا میفروشن ؟

عه واقعا؟ پیدا کردی ب منم خبر بده خییییلی دعات می کنم

میگفت..وقتی غم افتاد تویِ دلت، تو هم تلافی کن، بیوفت تو بغلِ #خدا..خدا از پدر پناه دهنده‌‌تر  و از مادر بهت مهربون‌تره..!+یا مَن هُوَ فی قُلوبِ مُنکَسِرَه💚🌱
2740
عه واقعا؟ پیدا کردی ب منم خبر بده خییییلی دعات می کنم

هر چی میزنم توی گوگل نمیاد ولی من سونو واژینال دو تا جا رفتم بهم از این شلوارکا داد پوشیدم اینقد خوب بود چون من خیلی خجالت میکشم و اصلا راحت نیستم. باشه گلم پیدا کردم میگم حتما

🖤واسه شادی روح داداش نازم صلوات بفرستید🖤
دوستای عزیزم اطلاع دارید یه سری شورتکای یک بار مصرف هست که مخصوص سونو واژیناله کجا میفروشن ؟

لباس زیرتو درنیار فقط موقع سونو بزن کنار من دیدم بعضی خانما اینجور میکنن پریودبودن من اینجور کردم

یا رب العالمین
لباس زیرتو درنیار فقط موقع سونو بزن کنار من دیدم بعضی خانما اینجور میکنن پریودبودن من اینجور کردم

مرسی فدات شم باشه ولی اینی که میگم خیلی خوبه کاش پیدا کنم 

هر چی میزنم توی گوگل نمیاد ولی من سونو واژینال دو تا جا رفتم بهم از این شلوارکا داد پوشیدم اینقد خوب ...

اره گفتی منم زدم چیزی پیدا نکردم. البته تو جهاد هم لباس زیرو در نمیارن فقط یکمی میکشی اینور که دکتر سونو کنه ولی کلا ضایعه دیگه  

بچه ها میگفتن قبلا برا انتقال هم ی شلوار میدادن که فقط وسط باز بود. ولی من ک رفتم فقط دو تا تیکه برا پوشوندن دو تا پا تا ی ذره بالاتر از زانو داشت

میگفت..وقتی غم افتاد تویِ دلت، تو هم تلافی کن، بیوفت تو بغلِ #خدا..خدا از پدر پناه دهنده‌‌تر  و از مادر بهت مهربون‌تره..!+یا مَن هُوَ فی قُلوبِ مُنکَسِرَه💚🌱
سلام زینب جون من دیروز زایمان کردم ولی اصلا شیر ندارم چیکار کنم ؟ اعصابم خورده @زینبی_بابا   ...

سلام عزیزم خوبی؟ چشمت روشن خیلی مبارک باشه بهش بده بخوره هر چی بخوره بهتره اب گوشت و اب هویج بخور خیلی خوبه مایعات زیاد بخور لیدی میل بگیر اونم بخور 

گر مسلمان/گر مسیحی/گر یهود... آدمی باشید مذهب هر چه بود
هر چی میزنم توی گوگل نمیاد ولی من سونو واژینال دو تا جا رفتم بهم از این شلوارکا داد پوشیدم اینقد خوب ...

من موقع انتقال مردمو زنده شدم😢😢حالا فكر كن نورم مينداختن داخلو خوب بتونن ببينن سه نفرم بودن😩😩😩😩

خداياشكرت....❤️ 
اره گفتی منم زدم چیزی پیدا نکردم. البته تو جهاد هم لباس زیرو در نمیارن فقط یکمی میکشی اینور که دکتر ...

آره خیلی ضایعس آدم یه حس بدی میگیره😥 ولی اینقد خوب بود شلوارکه تا پاپینه زانو بود وسطش یکم باز بود خیلی خوب و مرتب کاش پیدا کنم 

2706