2733
2739
عنوان

خانومایی که کیک هاشون پف میکنه و خوب در میاد بیاین

| مشاهده متن کامل بحث + 16451 بازدید | 43 پست
آره از یه ربع قبل روشنش میکنم

عزیزم این نکاتی من رعایت میکنم کیکم عالی میشه 

من خیلی کیک خراب کردم.

اول حتما موادتو نیم تا یک ساعت قبل از یخچال بیار بیرون هم دمای محیط شن 

بعد فرتو روشن کن 

من سفیده روخوب میزنم با یک قاشق شکر و نصف قاشق چایی خوری پودرکیک، بعدمیزارم داخل یخچال

نکته بعدی حتما موادکیکت رو تو نیم ساعت اماده کن بزار فر 

انتخاب ظرفت خیلی مهمه من ۵تا ظرف گرفتم تا الان تو یکیش عالی میشه ارتفاع ظرفم بلنده 

وقتی کیک پخت اصلا تا نیم ساعت در فرباز نمیکنم .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

باید هنگام استفاده از همزن همیشه در یک جهت دستت رو بچرخونی یعنی یا ساعتگرد یا پادساعتگرد وگرنه پف کیک از بین میره.

از یه ایرانی پرسیدند واحد پول شما چیه؟ گفت موقع بدست آوردن ریال موقع خرج کردن تومن موقع رشوه دادن میلیون و موقع اختلاس میلیارد    
2728

اگر سایز قالب در مقایسه با حجم مواد بزرگ باشه و سطحش زیاد باشه هم کیک کم پف میکنه حتما قالب با مواد باید متناسب باشه.

از یه ایرانی پرسیدند واحد پول شما چیه؟ گفت موقع بدست آوردن ریال موقع خرج کردن تومن موقع رشوه دادن میلیون و موقع اختلاس میلیارد    

بکینگ پودر هم باید به اندازه لازم استفاده کنی وگرنه خوب پف نمیکنه.

نیم ساعت اول زمان پخت نباید در فر رو باز کنی وگرنه پف کیک میخوابه.

مخلوط آرد، بکینگ پودر و وانیل رو باید قبل از قاطی کردن با سایر مواد سه بار الک کنی که هوادهی بشه! و در 3 مرحله هم قاطی کنی نه اینکه همه رو با هم و در یک مرحله!

2740

اگر وسط کیکات نمیپزه پیشنهاد میکنم قالب کیک شیفون بگیری!