2737
2739
عنوان

یه تاپیک برای یادگرفتن مدیریت ریزهزینه های زندگی وراه های پس انداز.

| مشاهده متن کامل بحث + 968020 بازدید | 14438 پست
من عقدم هنوز سال 98 دیگه می‌خوایم عروسی کنیم شوهرم ه تازهمعلم شده توی تهران حقوقش کمه حدود یکو چهارص ...

من از تجربه خودمون برای خونه خریدن بگم من از اول زندگی پس انداز می کردم ماهی یک ربع سکه که اون موقع 70 تومن بود سال 90 تصمیم گرفتیم خونه بخریم اون موقع تو محله ای که ما می خواستیم بخریم نوساز حدود 1800 بود بعد ما دیدیم پولمون کمه بازم پس انداز کردیم و ودنبال وام و غیره تا یکهو خونه چند برابر شد و توان ما به یک سوم تقلیل پیدا کرد .... و بالاخره ما مجبور شدیم یه خونه کوچیک یک خوابه بخریم اگر کسی بود که ما رو درست راهنمایی می کرد بهتر عمل می کردیم ... 

اینجا ایرانه ژاپن نیست که تورم زیر صفر درصد باشه و هیچ فرقی هم نکنه که الان خونه بخری یا دو سال دیگه شما اگر الان 140 داری یه وام مسکن بگیر میشه 200 تو بعضی مناطق تهران میتونید با این پول یه خونه 60-70متر بخرید و رهن بدید حداقل 10 تومن ماهی 600 میتونید رهن بدید با 600 قسط وامی که گرفتید رو بدید 

اولویت رو بذارید خرید خونه ... ماشین رو راحت میشه خرید اگر خیالتون از خونه راحت باش شما اگر پول جمع کنید تا سال 98 معلوم نیست چند درصد به قیمت فعلی خونه اضافه بشه ازین پولی که در دست دارید استفاده کنید 

الان دیگه دخترم نمیذاره من برم 

امام حسن علیه السلام: کسانی که صاحب فرزند نمی شوندزیاد ذکر استغفار را بگویند، ان شاء الله خداوند آنها را صاحب اولاد خواهد کرد(مصباح کفعمی حاشیه ص58). خدایا شکرت. به تو می سپارمش. 
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سفید برفی جون واسه هر وعده چندتا تکه گوشت میذاری؟ هر نفر چند تکه؟

مرغ باشه یه رون کامل خودم یکی هم همسر (مامصرف برنجمون کمه کنارش یک کفگیربرنجيادوکفگيربرنج برای شوهر) 

خورش باشه زياااد چون عاشق گوشت داخلشيم 

ماهی هم من همیشه شوریده میخرم تقريباهرشوريده 900گرمه که برای یک وعده اس 

مرغ باشه یه رون کامل خودم یکی هم همسر (مامصرف برنجمون کمه کنارش یک کفگیربرنجيادوکفگيربرنج برای شوهر) ...

ماشالا   همسر من گوشت قرمز نمیخوره چرخ کرده آره  ولی تو خورشت نه.منم پنج تا تیکه واسه خودمو پسرم میدارم زیادم میاد

من دوتا فرشته ی خیلی ناز دارم خدایا شکرت 😍😍😍😍
2731
ماشالا    همسر من گوشت قرمز نمیخوره چرخ کرده آره  ولی تو خورشت نه.منم پنج تا تیکه وا ...

الان کمبوداهن خیلی خیلی زیاد شده مردم برای اینکه چربی و کلسترول و....نگیرن گوشت قرمز و کم میکنن که این توسنين جوانی کاملاغلطه شمابايدخوب بخوری اما ورزش مستمر داشته باشی که چربی اضافه بسوزه من وهمسرخداروشکر چک آپ هامون عالی بوده تغذیه برای من خیلی مهمه برای همین تمرکز پس اندازم بیشتر روی اشتباهات دیگه عین رستوران ،تفریحات پرخرج و چیزای اضافيه 

برای سلامتی وکمترکردن هزینه دکتربايدخوب خوردوورزش کردهرروزز 

من الان واقعابارداري کم خرجی داشتم چون قبلش بی نهایت به تغذیه اهمیت دادم این خودش یه صرفه جوييه پول داروودرمان واقعاسرسام اوره

2740

واقعیت تو یه کانال طب سنتی معتبر خوندم.

من به خودم ترجیحم اینه مثلا بدون گوشت بپزم ولی سویا نریزم.

حقیقت خانواده همسرم زیاد استفاده میکنن و ما چون اونجا میخوریم من دیگه خونه نمیریزم به غذا.

بچه های تهرانی 

یکی از هزینه ها رفت و اومد شاغلین خانواده است.

اونایی که مستاجرن حداقل میتونن برن نزدیک محل کار.

دو تا فایده داره.

هزینه تردد ندارین.

خستگی رفت و آمد کمتر

تازه تایمی که تو ترافیک میمونید اضافه کار وایسین.

البته اکه اجاره اطراف شرکت به این ها بارزه

یه نکته ای که برام جالب و عجیب بود تو صفحات اول این بود که همه از مهمون نداشتن خوشحال بودن ... و دلی ...

دقیقا به این حرف اعتقاد دارم 

حدیث داریم هرکس فقیری کند فقیر شود 

ولی هر چیز باید متناسب باشه دیگه

یارب نظر تو برنگردد...
راستی یادتونه من گفتم ایدم اینه تولید کردن و درآمدزایی بهتره. من پنجشنبه و جمعه صبح که نی نی هم خوا ...

منم گاهی توی خونه ترجمه انجام میدم ولی همیشگی نیس درامدشم کمه یعنی من قیمتو خیلی کم میگم ولی شکر خدا راضیم 

یارب نظر تو برنگردد...
بچها میشه بگید هر وعده چندتا تکه گوشت میذارید؟ هر نفر چقدر؟

من واسه هر وعده خورش سه تیکه گوشت واسه همسر سه تیکه واسه خودم تازه خودم گوشت خورشتی دوس ندارم از وقتی ازدواج کردم به زور میخورم گاهی همشو اون میخوره گاهی فقط یکیش من دیگه تو خوردن دقت نکردم خخخخخ ولی بسته بندیم اینطوره 

واسه مرغم ما فقط با ران مرغ چلو مرغ میخوریم معمولا که یکی خودم یکی همسرم 

سینه مرغ اگر بزرگ باشه نصف میشه نصفش واسه یبار شیرین پلو پختن نصفش واسه الویه یا سالاد ماکارونی 

بال و گردنشم سوپ میکنم 

یارب نظر تو برنگردد...
2706