موضوع بحث

علائم سقط جنین تو ماه اول چیه؟

86502 بازدید | 10 پست
فقط می خوام بدونم برای تکمیل معلومات ممنونم راهنماییم کنین.
برای دومین بار که مادر میشوی تازه به وسعت قلبت پی می بری💜 خدایا شکرت💜
1395/06/23
|
12:32
لک بینی و پری شدن. اما کلا تو ماه اول چیزی پیدا نیست. باید توی سونو ساک دیده بشه و از هقته 6 به بعد قلب تشکیل و دیده می شه
کلاْ افرادی که ازدواج میکنند دو دسته اند . آنهایی که از جانشان سیر شدند و آنهایی که قصد جان دیگری را دارند
سقط جنین به معنای مرگ جنین قبل از هفته بیستم حاملگی است. از نظر پزشکی این واژه به معنای از دست دادن بچه بصورت خودبخود است. اما در عین حال باید گفت که این واقعه چندان هم اتفاقی و خودبخود نیست. به گفته یکی از محققان 50درصد از حاملگی ها به سقط جنین ختم می شود. اغلب این موارد قبل از اینکه زن دچار وقفه قاعدگی شود و یا حتی از حاملگی خود مطلع شود بوقوع می پیوندد. در حدود 15درصد حاملگی ها تشخیص داده شده نیز به سقط جنین ختم می شود. بیش از 80درصد از سقط جنین ها در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد و درصد کمی بعد از 20هفته از بارداری رخ می دهد. علائم سقط جنین عبارتند از:
1) خونریزی (که شدت آن در حال افزایش است) 2) گرفتگی عضله و یا پیچ زدن دل3 ) دردهای شکمی4 ) تب5 ) ضعف6 ) استفراغ7 ) کمردرد
دلایل سقط جنین: همانطورکه گفته شد، این اتفاق چندان هم خودبخود و بی دلیل نیست، ولی دلایل آن بطور کامل شناخته شده نیست. اغلب سقط جنین هایی که در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد، به دلیل غیرطبیعی بودن کروموزوم های جنین است. کروموزوم، ساختاری بسیار ظریف و کوچک داخل سلول است که ژن های زیادی را حمل می کند. ژن ها، تعیین کننده خصلت فیزیکی افراد نظیر; جنس، رنگ مو، رنگ چشم و نوع گروه خونی است. اغلب ناهنجاری های کروموزومی بطور اتفاقی رخ می دهد و ربطی به سلامت پدر و مادر ندارد. همچنین سقط جنین به دلایل زیر نیز ممکن است رخ بدهد:
1) عفونت2 ) قرار گرفتن در معرض مقدار زیادی اشعه و یا مواد سمی در محل کار3 ) مشکلات هورمونی4 ) غیرطبیعی بودن رحم5 ) گردن رحم نابالغ (در اواسط بارداری و بدون هیچ نشانه ای از درد و یا زایمان گردن رحم سریعا باز می شود.)6) روش ها و عادت های خاص زندگی مثل دخانیات، نوشیدن الکل و موادمخدر7 ) اختلالات سیستم ایمنی مثل; لوپوس8 ) بیماری شدید کلیه9 ) بیماری قلبی مادرزادی10 ) دیابت کنترل نشده11 ) بیماری تیروئید 12 ) رادیولوژی13 ) سوتغذیه شدید14 ) استفاده از داروهای خاص مثل; اکوتان، که برای درمان آکنه تجویز می شود.
بعلاوه سن مادر نیز در این رابطه مهم است. مطالعات نشان می دهد که سقط جنین در دهه 20 زندگی مادر 12تا15درصد است و در سن 40 سالگی 25درصد خواهد شد. در این زمان احتمال شکل گرفتن کروموزم های غیرعادی بالا می رود.
- نکته: تاکنون هیچ مدرکی در مورد تاثیر استرس و فعالیت جنسی و فیزیکی بر سقط جنین مشاهده نشده است.
چگونگی تشخیص سقط جنین: اصولا پزشک مراقب با انجام معاینه لگنی و تست سونوگرافی سقط جنین را تصدیق می کند. اگر سقط کامل رخ داده باشد و رحم بطور خودبخود پاک شده باشد، نیازی به اقدامات دیگر نیست. اما اغلب، رحم بطور کامل تخلیه نشده و نیاز به پاکسازی می باشد. در طول این روش گردن رحم پاک شده و باقی مانده جنین و یا بافت جفت زدوده می شود. نوع دیگر پاکسازی و کورتاژ به کمک دارویی خاص صورت می گیرد و باعث می شود که بدن محتوی رحم را دفع کند. این روش برای کسانیکه مایل به جراحی نیستند و یا در شرایطی قابل برای کورتاژ نیستند، توصیه می شود. اگر سقط جنینی رخ نداده باشد و تنها علائم آن مشاهده شود، اغلب توصیه می شود که فرد استراحت مطلق کند و حتی برای مراقبت شدید در بیمارستان بستری شود. در این مورد انجام آزمایش خون برای اندازه گیری هورمون بارداری (HCG ) و سلامت جنین واجب است. اگر خونریزی قطع شود، مادر قادر خواهد بود که فعالیت های قبلی را البته با احتیاط دنبال کند. اگر گردن رحم متسع شود (به دلیل عدم کفایت آن در نگهداری جنین) عمل سرکلاژ و یا بستن دهانه رحم صورت می گیرد. همچنین اگر RH خون مادر مثبت و RH خون پدر منفی باشد، پزشک داروی رگام (گلوبولین ایمن) را تجویز می کند تا از آسیب جنین به دلیل تولید آنتی بادی در بدن مادر جلوگیری شود. انجام آزمایشات خون و ژنتیک در مورد مادرانی که بیش از 2 سقط جنین دارند لازم است.
چگونه می توان از سقط جنین آگاه شد؟
لکه بینی و ناراحتی عمومی و نه چندان شدید از علائم بعد از سقط جنین است. اگر خونریزی شدید، تب، درد و لرز نیز مشاهده شد، سریعا به پزشک مراجعه کنید. اینها می تواند علائم عفونت باشد.
آیا بعد از سقط جنین می توان حامله شد؟
بله، حداقل 85درصد از زنانی که سقط جنین داشته اند، بعد از آن حاملگی و زایمان نرمال خواهند داشت. سقط جنین حتما به این معنا نیست که مشکل باروری وجود دارد. بعبارت دیگر تنها 1تا2درصد از زنان سقط جنین مکرر خواهند داشت. که بعضی از محققان معتقدند; این مسئله مربوط به پاسخ ایمنی می باشد. اگر دو سقط جنین پی در پی رخ دهد، تلاش نکنید که دوباره و بدون وقفه حامله شوید. بهتر است برای مدتی قرص ضدبارداری مصرف کنید و از پزشک خود بخواهید معاینات لازم را برای تشخیص علت اصلی سقط جنین انجام دهد.
چه مدت بعد از سقط جنین حامله می شویم؟
در این رابطه بهتر است با پزشک مشورت کنید. ممکن است تا وقوع یک قاعدگی و یا تا 3ماه نیاز به زمان باشد، تا حاملگی بعدی رخ دهد. برای جلوگیری از سقط جنین مجدد، ممکن است پزشک تجویز هورمون استروژن کند. هورمونی که برای القا رحم لازم است. گذر زمان برای التیام روحی و جسمی بعد از سقط جنین لازم است و فراتر از همه این نکات، هیچگاه خود را به خاطر سقط جنین سرزنش نکنید. انجام مشاوره برای کنار آمدن با این اتفاق می تواند کمک بزرگی باشد. سقط جنین قابل پیشگیری نیست و معمولا به دلیل حاملگی غیرنرمال رخ می دهد. بعضی مواقع مداوای بیماری مادر نیز می تواند شانس حاملگی موفق را افزایش دهد.L
خدا
به اندازه باور تو
بزرگ است ...
سلام من این ماه وسه بارداری اقدام کردم یه هفته بع از موعد پریم لک دیدم بی بی چک گذاشتم منفی بود الان هم بازم لک می بینم ولی ایندفعه بیشتر شده هنوز نرفتم واسه زیر شکمم و دهنه واژنم خیلی درد می کنه احتمال داره علایم سقط باشه ؟

تخفیف 30 هزار تومانی دیجی کالا برای کاربران نی نی سایت

تاریخ اعتبار تا 20 آبان 96

فرصت طلایی برای کاربران نی نی سایت. برای دریافت کد تخفیف از دیجی کالا اینجا را کلیک کنید

سلام من این ماه واسه بارداری اقدام کردم یه هفته بعد از موعد پریم لک دیدم بی بی چک گذاشتم منفی بود الان هم بازم لک می بینم ولی ایندفعه بیشتر شده هنوز نرفتم واسه آز زیر شکمم و دهنه واژنم خیلی درد می کنه احتمال داره علایم سقط باشه ؟
سلام، ببخشید من یه مشکلی دارم اگه میشه سریع جوابمو بدید من اخرین پریودم۲۴اسفند۹۳ بود، پریودم هر ماه منظم بود شاید بعضی وقتا یکی دو روز عقب جلو میشد، من این ماه پریودم عقب افتاد با بیبی چک تست کردم (دوتا بیبی چک به فاصله دو ساعت) هر دو بیبی چک جوابش مثبت بود البته یه کم ضعیف بود خط T، بعد الان بعد از دو روز که از جواب بیبی چک گذشته من خونریزی و درد شدید شکم و کمر دارم میخاستم بدونم من سقط داشتم یا بیبی چک اشتباه کرده بوده لطفا سریع تر جوابمو بدید ممنونم
سلام بچه ها من هفته 4بارداری رو سه رور تموم کردم از اول درد سمت چپ داشتم زیر دلم و کمر درد این درد آروم تر شده ولی وقتی راه برم یا بایستم یا حتی 1کیلو کمتر هم بار بلند کنم زیر دلم منبض میشه ودرد میاد.هیچ لک یا خونریزی هم نداشتم و ندارم به نظر تون نرماله؟دکتر من هفته دیگه میاد تازه از سفر خیلی نگرانم اولین بارداریمه.
خستم از انتظار.راضیم کن به رضایت...😢💔
ارسال نظر شما