2733
2739

سلام دوستان 

من میخوام تجربه خودمو در ارتباط با سونوی غربال گری در اختیارتون بزارم

الان ماه پنج هستم 

تو اینترنت و چند گروه بارداری خیلی تعریف دکتر طهماسب پور رو شنیده بودم که خدای سونوگرافی هست و رو حرفش حرف نیست 

هفته دوازده رفتم غربالگریمو نسل امید 

حدود چهارصد تومن خرج کردم 

نزدیک شش ساعت منتظر بودم نوبتم بشه 

ازم پول به مشاوره ژنتیک گرفتن و یه خانمی که بعید می‌دونم اصلا پزشک بود چهار سوال پیش و پا افتاده راجع به سابقه ازدواج فامیلی پرسید و بدون اینکه نظری ارایه بده گفت بیرون بشین نوبتت بشه!

نوبتم شد رفتم تو اتاق سونوگرافی ، اونجا نیم ساعت سونو کردن همش هم خانم دکتر در حال غر غر که از بس شلوغه ناهارش دیر شده 

بعدشم گفت استخوان بینی بچه معلوم نیست 

باز منو فرستاد بیرون و نیم ساعت بعد دکتر طهماسب پور در حد ده ثانیه سونوم کرد و جنسیت بچه رو گفت 

پشت در اتاقش مثل روز جزا بود همه منتظر نتیجه اعمالشون بودن و استرس داشتن انگار خود خدا میخواد ویزیتشون کنه

خلاصه مطلب به استرس خانم دکتر تو جون من انداخت و تا امروز من رو حساب دکتر طهماسب اسم برای فرزندم انتخاب کرده بودم و یه مقداری هم خرید که تو سونو امروز متوجه جنسیت مخالف شدم 

من فقط خواستم بگم که گول تبلیغات نخورید هرجا گرون و معروف بود به این دلیل نیست که لزوما کارشونم حرف نداره برای من جز استرس و هزینه الکی و دل بستگی به جنس بچه چیزی نداشت 

موفق باشید 

عزیزم من تو کل دوران بارداری تا الان با پول ویزیت دکتر و هزینه های سونو شاید 400 تومن خرجم نشده.با اینکه شوهرمم دستش ب دهنش میرسه لزومی ندیدم بخوام پول الکی ب مراکز خصوصی بدم.همه سونوهامم انجام دادم😊 ب نظر من این جور مراکز فقط برا پر کردن جیب خودشونه

❤️❤️❤️❤️ميثاق❤️❤️❤️❤️

آقربون دهنت عزیزم. 

قبلا هم خطاهای دیگشون اینجا گزارش خورده بود. 

ریسک های بالای الکی غربالگری و سونوگرافی توسط کارشناسای معمولی و .. انگار غربالگری ان تی مربوط به جنسیته! که آقا زحمت میکشه میاد لای پای جنین رو میبینه و میره. کارهای مهمتر و بررسی های مهم جنین رو میسپاره به کارشناسای معمولی مرکز با خداتومن پول. 

حالا من این رو چند وقت پیش میخواستم به یکی از کاربرا توضیح بدم داشت خودشو دور از جونش هلاک میکرد که تمااااام دکتر حسابی ها فقط میگن نسل امید! 

جالبه من خودم شخصا بخاطر شرایطم چندین ساله که بارداریهام رو تحت نظر پره ناتولوژیستها و متخصصای سقط مکررم با اینکه مشکل کاریوتایپ هم داشتم نسل امید بهم پیشنهاد نشد که برعکس! 

عشق با انگشت های کشیده پیانو مینواخت...من پا به پای پونه های وحشی میرقصیدم... باران می آمد...بهارنارنجها همه مست...هوا هوای تو بود...🍀

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم من تو کل دوران بارداری تا الان با پول ویزیت دکتر و هزینه های سونو شاید 400 تومن خرجم نشده.با ا ...

اینجوری هم نیست. تو تهران اکثرا این غربالگری ها بدون بیمه هستن و برای بررسی سلامت جنین باید پول خرج کرد. 400تومن پول یه مرحله غربالگری هم نمیشه. 

عشق با انگشت های کشیده پیانو مینواخت...من پا به پای پونه های وحشی میرقصیدم... باران می آمد...بهارنارنجها همه مست...هوا هوای تو بود...🍀
2728
اینجوری هم نیست. تو تهران اکثرا این غربالگری ها بدون بیمه هستن و برای بررسی سلامت جنین باید پول خرج ...

منم تا الان جای بد نرفتم واسه غربالگریام. فقط رفتم جایی ک بیمم قبول کنه. فکر نمیکنم بیمارستان جماران تو نیاوران جای بدی باشه! لزوما پول زیاد خرج کردن دلیل درست بودن کار نیست

❤️❤️❤️❤️ميثاق❤️❤️❤️❤️
اینجوری هم نیست. تو تهران اکثرا این غربالگری ها بدون بیمه هستن و برای بررسی سلامت جنین باید پول خرج ...

والله منم همه این جریانات رو بخاطر شرایط خاص ام انجام دادم ولی له قول اون دوستمون از اول تا آخر بارداریم ۱ میلیون هم تشد. یه دوتر خوب سونو می شناسم. باخدا و متخصص عالی....نرسیده به میدان رسالت جنب بانک صادرات...دکتر معصومی....خدا خیرش بده انقدر انرژی مثبت و باخداست که به آدم آرامش میده. قیمت هاشم عالیه. اینو دکتر برنجیان معرفی کرده بود و کارش رو قبول داشت.

منم تا الان جای بد نرفتم واسه غربالگریام. فقط رفتم جایی ک بیمم قبول کنه. فکر نمیکنم بیمارستان جماران ...

عزیزم نگفتم شما جای بدی رفتی. 

پستم رو دقیقتر بخون گفتم اکثرا غربالگری ها بدون بیمه هستن. حالا شما شانس آوردی گشتی مرکزی رو پیدا کردی به بیمت خورده. تکلیف منی که بیمم ساپورت نمیکنه چیه!؟ باید بابت هر غربالگری و آزمایش و ویزیت هزینه از جیبم بدم یا نه؟

از ماهی 50تومن ویزیت تا الان که هر دوهفته یبار ویزیت میدم. 

سونوگرافیهای تو مطب

غربالگریها. ازمایشهای خون روتین ماهانه و چکاپ مادر. پایش وزن. و این وسط دوبارم بخاطر درد بریم بیمارستان ان اس تی و سونو و بستری ....

منم تا الان جای بد نرفتم واسه غربالگریام. فقط رفتم جایی ک بیمم قبول کنه. فکر نمیکنم بیمارستان جماران ...

مامان میثاق لخصوص که تو ایران که وای به حال کسیکه بخواد جاهای الکی معروف بره....تو ایران کسی مشهور میشه بلانسبت جفتک می ندازه. این تو تمامی صنف ها صدق می کنه. بجز اون دکترهای قدیمی و با خدا مثه دکتر محمدرضا برنجیان که دیگه تو این سن واسه دلشون کار می کنند

2740

منم همون پروسه شما رو گذروندم.... شکر خدا ریسک غربالگریم درصدش پایین بود. برای سونو آنومالی زنگ زدم نوبت بگیرم دکتر گفت ۱۸ هفته تمام اونا ۱۸ و ۵ روز وقت دادن. دکترمم زیر بار نمیره . ب منم گفت دختره در صورتی ک همه فکر میکردن پسره... حالا انشالله هر چی هست سالم باشه

خدایا راضی ام ب رضای تو....
مامان میثاق لخصوص که تو ایران که وای به حال کسیکه بخواد جاهای الکی معروف بره....تو ایران کسی مشهور م ...

واقعا همینه. من شوهرم اصرار داشت برم جای خصوصی و معروف! جالبیش اینکه ک هیچ کدوم یه قیمت نزدیک بهمم ندارن. یعنی از 250 شرو میشد تا 500. هرکی هرچی دلش میخواس میگف. بیمارستان جمارانو خود دکترم معرفی کرد.هم نزدیکه بهم همم بیممو قبول میکنه. شاید باورت نشه ولی غربالگری اولم حدود 12 تومن شد

واقعا خنده دار بود واسه خودم. اما کارش عاااالی بود و تو هفته 12 با قطعیت جنسیتو گفت و همه چیشو چک کرد

❤️❤️❤️❤️ميثاق❤️❤️❤️❤️
عزیزم نگفتم شما جای بدی رفتی.  پستم رو دقیقتر بخون گفتم اکثرا غربالگری ها بدون بیمه هستن. حالا ...

خب شما میگی برای سلامت جنین باید پول خرج کرد!! درست اما ب روش درستش. مطمئنا بیمه شما هم مراکزی داره ک مجبور ب خرج کردن الکی نداشته باشین. منم نمیدونستم ک جماران بیممو قبول میکنه دکترم پیشنهاد داد. در هر حال موفق باشید

❤️❤️❤️❤️ميثاق❤️❤️❤️❤️
والله منم همه این جریانات رو بخاطر شرایط خاص ام انجام دادم ولی له قول اون دوستمون از اول تا آخر بارد ...

مارال جون خدانکنه شرایط خاص باشی. 

شرایط خاص رو من داشتم که ماهی چند میلیون فقط پول داروهامه. هفته های 7 9 10 12 14 16 18 22 26 27 28 30 اجباااارا سونو شدم. شرایط خاص اونی داره که مجبوره هفته 14 که شد 2تومن پول سرکلاژ بده قبل بارداری حداقل 5تومن پول هزینه های آزمایشهای سقط مکرر و مشکل ژنتیکش بدهکه هیچ مرکزی به حز چند مرکز بخصوص انجامش نمیدن. هفته های بالا بگن بند ناف 30% پیچیده دور گردن جنین و هر دوهفته سونوی بیوفیزیکال و داپلر بده هر یه روز درمیون ان اس تی بده. برای غربالگریها آمنیوسنتز آزمایش سل فری و غیره نتونه هر جاییکه اسمش رو هم نشنیدن بره. خوب معروفیت بی دلیل نیست. حتما چیزی بوده که معروف و قابل اعتماد شده. 

نسل امید تا دوسال پیش براش سرودست میشکوندن ولی حالا که بیمارهاش زیاد شدن نمبتونه بگه نمیرسم تک تکتونو خودم بررسی کنم میسپارمتون به کارشناسایی که استخدام کردم. 

این آگاهیها خوبه.

ولی دلیل نمیشه کسی که تو کل بارداریش تمام داروهاش به فولیک اسید و مولتی ویتامین ختم میشه بیاد به یکی که بخاطر شرایطش ترس از سلامت جنینش بخاطر مشکلاتش و مصرف داروهای عجیب و غریب بگه من کم خرج کردم تو زیاد پس ای ول به خودم

2706