2752
2734

سلام اومدم سرکار چند روزه

صاحب مغازه بسیار خوش صحبت سر و زبون دار و این کاره هست زبونش خیلی چرب و نرمه و کاملا بدون لهجه...یعنی مشتری میاد به قصد یه تومن خرید این کاری می‌کنه با زبونش طرف پنج تومن ببره 

شبفتای صبح من هستم بعضی مشتریا همش میگن خودشون کجا هستن نظر ایشون رو میخواهیم بعد میگن مثلا ایشون خیلی خوش استایلن شما نمیتونی به ما کمک کنی و....

خلاصه من ناراحت میشم و دست و پام رو گم میکنم اون لحظه نمی‌فهمم اصن دارم چیکار میکنم آشفته میشم 

من یه کمی لهجه دارم و مثل صاحب مغازه چرب زبون و رو دار نیستم‌ در حد سلام و خوش آمد گویی و اینکه چی می‌خواین و چی بیارم براتون و....

اینجا بالا شهره خانوماش انگاری عاشق تعریف و تمجیدن منم خوشم نمیاد زیاد پاچه خواری کنم ذاتا🥲

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

هر شغلی یسری ویژگی ها میخواد

لازمه ی شغل فروشندگی هم روابط عمومی بالاس

یعنی همون چرب زبونی

اگه میخوای موفق باشی باید تمرین کنی و یاد بگیری تا پیشرفت کنی

نمیشه که من مثلا از دست زدن به موی بقیه بدم بیاد و بعد برم آرایشگر شم باید متناسب با علایقم شغل انتخاب کنم یا سعی کنم با شغلی که انتخاب کردم کنار بیام

خدایا هزارمرتبه شکر❤خدایا من روتو خیلی حساب باز کردم🧚‍ باز دم غریبه ها گرم، مارو رنگ کردن ولی نفروختن💔
2731

ادما تعریف و تایید شدنو دوست دارن ، اعتماد به نفست به هیچ عنوان نیاد پایین فقط سعی کن تکنیکای مشتری مداری رو ازش یاد بگیری

https://harfeto.timefriend.net/17178692639966•🦋مـن عاشـق حـرف زدن با بچـه هام، آدم بـزرگا هیچوقـت ازم نمیپـرسن سـه تا حیوون دریـایی مـوردعلاقـم چیـه💛🌊 
خب دیگه هر کسی یجوره اخلاقش  حالا من اصلا خوشم نمیاد فروشنده بهم بگه چی کار کنم  از فروش ...

وای منم از فروشنده های سمج و فوضول بیزارم...چون معذب میشم واقعا و دلم میخواد از اون مغازه فرار کنم ...

اما این خانم ب زور اما با زبون چرب طوری بهشون جنس رو‌قالب می‌کنه که ممنونشم میشن در آخر...

انگار تشنه تعریفن بعضیاشون بعد ازشون تعریف کردم یکی دوتا مثلا نمیگفتن حتی مرسی حرفمو تاییدم میکردن 

ادما تعریف و تایید شدنو دوست دارن ، اعتماد به نفست به هیچ عنوان نیاد پایین فقط سعی کن تکنیکای مشتری ...

امیدوارم بتونم 

آخه روزای اوله استرسم دارم مشتریا میان توقع دارن من زود و سریع بهشون خدمات بدم منم  تازه اومدم اولین تجربه کاریمه جای همه چیو دقیق بلد نیستم یا سایز بندیل رو گاهی اوقات دست و پامو گم میکنم اونام پولدار و پر ادعا یه مدلی هستن بعضیاشون میفهمن من جدیدم هی ب روم میارن خودشون نیستن و ...

وای منم از فروشنده های سمج و فوضول بیزارم...چون معذب میشم واقعا و دلم میخواد از اون مغازه فرار کنم . ...

آخه میدونی من هر وقت که فروشنده اصرار کنه که چه خوبه بخر بخر 

انگار عقلمو از دست میدم میگم باشه میخرم 

بعدا که میام خونه خودمون فحش میدم که این چی بوده چرا به حرفش گوش دادم 😂

ب نظرم کساییم هستن که عاشق فروشنده های خوب مثل شمان

منم ببینم فروشنده پرو باشه دیگه نمیرم مغازش 

خدایا مرسی ♥️
امیدوارم بتونم  آخه روزای اوله استرسم دارم مشتریا میان توقع دارن من زود و سریع بهشون خدمات بدم ...

درکت میکنم استرس داشته باشی و به این فکر کن تمام افرادی که تو پاساژ و بوتیکا کار میکنن شرایط مشابه تورو قبلا داشتن و کم کم فوت و فن کار دستشون اومد، موفق باشی عزیزم

https://harfeto.timefriend.net/17178692639966•🦋مـن عاشـق حـرف زدن با بچـه هام، آدم بـزرگا هیچوقـت ازم نمیپـرسن سـه تا حیوون دریـایی مـوردعلاقـم چیـه💛🌊 
آخه میدونی من هر وقت که فروشنده اصرار کنه که چه خوبه بخر بخر  انگار عقلمو از دست میدم میگم باش ...

وای این خانمه انقد به و به و چه چه می‌کنه که مشتری از خود بیخود میشه و انگاری طمع میگیرتش بیشتر میخره...

بعد مشتری دائم داره ؟ یا یبار میان دیگه فرار میکنن

نه جالبه دائمی میشن😂چون نظر خودشو بهشون القا می‌کنه و اینا جوری میشن که دیگه کلا سر تا پا از خودش میپرسن که چه رنگی و چه مدلی ست بزنیم 

یه فرصت بسیار مناسبه که ازش یاد بگیری

جامعه الان می‌طلبه که آدم زبون داشته باشه

اینو یه موقعیت ببین برا خودت

ترسو بذار کنار و توام نکات مثبت مشتری رو ببین

فکر کن مشتری یه فرد ناراحته که میخوای حالش رو خوب کنی با محبت و از صمیم قلب باهاشون ارتباط بگیر با تک تک مشتری هات صمیمی برخورد کن بذار حس خوبت مغازه رو پر کنه و به خودت برگرده