2733
2739
عنوان

تاپیک جامع ***زایمان طبیعی پس از سزارین***

| مشاهده متن کامل بحث + 1674165 بازدید | 89607 پست
ممنون عزیزم دختر کوچولوی نازم که با ویبک به دنیا اومد مشکل سوراخ قلب داره مشکل داره پیشرفت میکنه و گ ...

عزیزم سلام 

ان شاءالله که خدا خودش شفای کوچولوی نازت رو بده.

دست از دامان اهل بیت نردار که حتما جوابت رو میدن.

سوراخ قلب که چیزی نیست شاید باور نکنید طب اسلامی  توونسته ایدز و سندوروم داوون رو بهبود ببخشن یا حتی دیابت شدید رو.

اگر در قم بخای درمان بشی با تلفن میتوونی باهاشون در ارتباط باشی.

توکلت بر خدا.....

همیشه جای شکرش باقیست الهی شکرت.....
عزیزم سلام  ان شاءالله که خدا خودش شفای کوچولوی نازت رو بده. دست از دامان اهل بیت نردار که حت ...

فقط پناهم اهل بیت هستن و چاره ی کارم فقط دست اونهاست

بله دیدم که بجه ی سندروم آورده بودن بهشون گفته بودن 3 ساله درمان میشه 

یه خانومی گفت من دیدم دیابت درمان شده 

توکلم به خداست 

ممنونم عزیزن

...ان الله مع الصابرین ...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من دیروز رفتم سونو داپلر و رشد جنین دادم پیش دکتر مریم‌کسراییان ، خداروشکر جفت مشکلی نداشت و رشد جنین هم خوب ولی بچه بریج بود ، سرش سمت راست شکمم هست ،‌

من الان ۲۸ هفتم به نظرتون از الان شروع کنم سجده و کارای چرخیدن بچه رو انجام بدم یا هنوز زوده ؟ چون هنوز کوچولوئه ممکنه بازم بچرخه

2728
چند روزه زایمان کردی اولا که همه شیر ندارن اکلاش خیلی باید با بچه کار کنی که یاد بکیره اگه سر نداره ...

واسه من سر داره.به شیشه عادت کرده متاسفانه

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍
توی جای خلوت و آروم بهش بده بمکه  اون راهنمایی ها رو هم انجام بده: یکی خواب؛یکی آرامش؛ یکی تغ ...

بزارم گشنه بمونه؟

جوری خدا رو توی تک تک لحظه سزارین شدنم لمس کردم،که اگه طبیعی میشد،درک نمیکردم.ممنون خدا جون،که همیشه حواست هست و قشنگترین لحظه ها رو برام میسازی.تو بخواهی،سومی طبیعی میارم😁😍
عزیزم غصه نخور.. حالتو میفهمم.. بعد از عوارض روحی و جسمیه سزارین حالا مشکل شیردهی.. صبوری کن خاطره ج ...

دعام کن.

از بس هر کی هم میبینش میگه ضعیفه،دلم نیمد گشنگی بدم بهش

2740

سلام،میگم کپسول گل مغربی اثر خوراکیش بیشتره یا اثر شیاف کردنش؟دکتر خودم گفت بذار دردهات خودش شروع بشه و نمیخاد ازش استفاده کنی ولی از خانم صابریان که پرسیدم گفت مانعی برای استفادش نیست،شنبه نوبت دکتر دارم،فکر کنم میخاد معاینم کنه،آیا میفهمه که استفاده کردم؟اگه یکی دو روز بینش وقفه بیفته دهانه رحم دوباره به همون حالت برمیگرده؟یه چیز دیگه هم که هست اینکه 32 هفته که بودم سونو دادم سفالیک بود و سرش تقریبا تو لگن، الان از بس تکون میخوره میگم نکنه از حالت سفالیک خارج شده باشه و سرش از تو لگن در اومده باشه؟آیا میشه همچین چیزی؟موقعی که پیاده روی میکنم هم نه درد دارم نه اذیتم،غیر از کم آوردن نفس و خستگی مشکل دیگه ای ندارم،همش میگم نکنه دل درد ندارم یعنی سرش تو لگن نیست و دوباره برگشته؟

وَ قـُل رَبّ ِ اَنــزِلـنـی مُـنـزَلاً مُبارَکاً وَ اَنـتَ خَیـرُالـمُنـزِلـیـن
بزارم گشنه بمونه؟

نمیدونم؛ می ترسم اذیت شه؛ 

می تونی شیرت رو وقتی سینه ات پره؛مثل اول صبح که روون میاد بزار دهنش که با چند مک زود بیاد دهنش ؛ مزه ببره؛ بیشتر ترغیب شه برا مک زدن.

شب قبلش هم خوب تغذیه کن که صبحش شکمت خالی نباشه ؛ خوب خورده باشی و خوابیده باشی که شیرزود با مکیدن بیاد؛

با بیشتر مکیدن هم شیر بیشتر راه میفته.

قبلش بچه رو بزارش بغلت؛ نگاهش کن بهش فکر کن؛ در تماس پوستی باهاش باش؛ در آرامش هم باش؛ اینطوری عملکرد هورمون ها بهتره.

دعام کن. از بس هر کی هم میبینش میگه ضعیفه،دلم نیمد گشنگی بدم بهش

مکیدن نوزاد، غدۀ هیپوفیز را به ترشح اکسی‌توسین و پرولاکتین تحریک می‌کند. این اتفاق می‌تواند زمانی که شما به شیر دادن کودک خود فکر می‌کنید یا گریۀ او را می‌شنوید نیز بیفتد. هنگامی که شیر به سینه‌های شما می‌رسد، هورمون اکسی‌توسین باعث می‌شود سلول‌های اطراف آلوئول که مملو از شیر است منقبض و از آنها شیر خارج شود. مایع مغذی به مجاری شیر تخلیه می‌شود. هنگامی که کودک سینه را می‌مکد، فشار او بر نوک سینه و آرئولا و فشاری که با مکیدن ایجاد می‌کند، همراه با هجوم درونی شیر به علت رفلکس خروج شیر، شیر را مستقیماً به دهان نوزاد می‌‌رساند.

واسه من سر داره.به شیشه عادت کرده متاسفانه

عزیزم یاد میگیره مطمئن باش عادتش بچه ی خواهر شوهرم که گفتم دقیقا هنین طور شد یه کم بچه جون گرفت و یه هفته ای بهاهاش وقت گذاشت دوباره سینه رو گرفت اون حتی یه هفته ای چون سینه ش حسابی خون نیومد دهن بچه نذاشت 

حتما میتونی فقط شیرت بدوش تا زیاد بشه

این دوره هم نیگذره

...ان الله مع الصابرین ...

بیشتر از قوت بدن و تغذیه و استراحت؛ بعد روانی هست که بدونی شیر میاد .

من حتی شنیدم  بعضی ها نوزاد به فرزند خوندگی می پزیذند؛ شیرشون جریان پیدا میکنه

دیگه شما که بدنتون آماده تره تا اونا که باردار نبودند و زایمان نداشتند.

https://farzandkhandeh.persianblog.ir/NM57Xxv6vyCNNQE7MqkM-تغذیه-فرزندخوانده-با-شیر-مادر

با همون آرامش و توکل تلاش بکن؛

نه اینکه از سینه شیردادن معظلی بشه برات استرس بگیرت که بدتره؛ شیربادام که گفتم بخوری چون بادام و عسل توش مخلوطه آرامش میاره؛ 

کشمش و انگور هم برای تولید شیر مفیده

یکی از موردهای دیگه که استاده گفتند فراموش کردم بگم؛ عصبی نشدن و یبوست نداشتن بود

سعی کن تو هر شرایطی ریلکس باشی و آروم ؛ مرتب نفس عمیق بکش.

حالا می تونی هم شیشه بدی؛ هم شیرت رو ؛ ترجیحا اول بذار سینه بمکه؛موقع مکیدن توجه کن ؛ نوازشش کن ؛ پوست بدنت بهش بخوره؛ کم کم آماده کن ذهنت رو بعد سینه رو بزار دهنش.

یه هفته ای تلاشت رو کن ببین چی میشه که بعدا پشیمون نشی.

دیگه هر طور صلاح خودت و عزیزت هست انجام بده؛ من از راه دور میگم ؛ خودت بهتر میدونی چی بهتره. 

چشم دعات میکنم.. گشنگی بهش نده.. براش تلاش کن.. شیرخشک رو با کلک بهش بده.. الان خیلی کوچولو هست که بخواد فرقش رو تشخیص بده و لجبازی کنه.. شبها قبل خواب سیرش کن با شیرخشک.. خودتم حسابی استراحت کن.. روزها خییییلی تلاش کن که اول سینه ات رو بگیره بعد شیرت جاری میشه.. نوزاد با مکیدن سینه مادر قبل از سیر شدن آرامش میگیره..