2737
2734
عنوان

چرا فکر می‌کنید خانواده های تک فرزندی افسرده و بدبختن

| مشاهده متن کامل بحث + 1517 بازدید | 126 پست
من یه داداش)تنی( دارم ازم کوچیکتره تایم ازدواج سنش کم بود پدرمم فوت شده مادرم مقصر بود ساده بود گول ...

تمکن مالی دارن خانواده ها بیارن ده تا بیارن به شرطی که بتونن حداقل ترین ها رو براشون راحت تهیه کنن بچه هه رو سرخورده و سرافکنده بزرگ نکنن نگن بزرگ میشن کار میکنن در میارن بچگی کودکی قشنگترین دوران زندگیه خیلی از عقده های نوجوانی ریشه در کودکی داره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

معمولا تک بچه ها لوس میشن چون همه ی توجه پدر و مادر روشونه  ولی خب از یک طرف خواهر و برادر خوب ...

اگر اینجوری بخواید فکر کنید اکثر چند فرزندی ها هم دغدغه و کمبودهای خودشون رو دارن شامل همه نمیشه ها جبهه نگیربد

اخه میگن تک فرزندا افسرده آن تو بزرگسالی تنها می‌مونن اتفاقا زمانه کلا عوض شده مادر و پدرا که سطح فر ...

راستی بچه شما چیه؟

چرا دوس داری تک فرزند باشه البته دوس داشتی جواب بده..

لچه خاله عمو دایی عمه اینا دارید دور ورتون با بچتون خوبن

من میگم کاش داداسم ازدواج موفق  کنه لااقل یه بچه بیاره پسر منم باهاش دوست شه😂

من از بس پسرم میگه ناراحتم نمیدونم چرا مدام میگه برام ابجی داداش بیارید از همسایه ها دیده فکذ کنم برا اونه

2731
راستی بچه شما چیه؟ چرا دوس داری تک فرزند باشه البته دوس داشتی جواب بده.. لچه خاله عمو دایی عمه این ...

چون ۱۲ سالشه خودم ۳۸ سالمه نمیخوام مامان پیر باشم نمیخوام در حق فرزند دومم ظلم کنم فرزند دومم عصای پیری من نیست انسانه میخواد زندگی کنه من اگر پیر و فرتوت شدم مجازم پرستار بگیرم نه اینکه قشنگترین روزهای زندگی یه انسان رو تباه کنم باید زودتر می‌آوردم نیاوردم اینم بشه تاوانش سن مناسب بچه دادی ۲۴ تا نهایت ۳۲ هستش بعد از اون ظلم به فرزند دوم هستش شامل فرزند اول نمیشه چون بعضی ها دیر ازدواج میکنن شرایط،ازدواج ندارن ناباروری دارند و ...

راستی بچه شما چیه؟ چرا دوس داری تک فرزند باشه البته دوس داشتی جواب بده.. لچه خاله عمو دایی عمه این ...

دخترم دورش به شدت شلوغه تو رفاه همه دوستش دارن کودکی شاد و خوبی داشته خودم جوون بودم براش وقت گذاشتم عمه ی ۸ ساله داره ولی واقعا دیگه جون برای دومی ندارم 

نمیخوام به خاطر فرزند اولم یه تک فرزند دیگه بدنیا بیارم ۵۰ سالگی تازه بشه ده سالش

خلاصه که هیچ مادر دو فرزند و چند فرزندی حق نداره بگه تک فرزندا افسرده آن در آینده بی کس و کارن و ... هر انسانی با توجه به شرایط زندکی روحیات و ... تصمیم به بدنیا آوردن بچه میگیره دوتا دوتا میکنه با خودش می‌سنجه خواهشا اسم رو تو فرزندا نزارید 

2740
اخه میگن تک فرزندا افسرده آن تو بزرگسالی تنها می‌مونن اتفاقا زمانه کلا عوض شده مادر و پدرا که سطح فر ...

من به عنوان تک فرزند یه چیزی بگم 

حالا از نگاه تک فرزندا موقعی که پدر یا مادر پیر میشن یا مریض میشن ،،غصه میخورن کاش یه خوااهر یا برادری داشتیم اونم غم بابا و مامانو میخورد اما اینو میدونم این فقط یه حس کمبوده  که اون لحظه میاد سراغت،چون نداری فک میکنی اگه بود .......

ولی خب از کجا معلوم خواهر یا برادرت غمخوارو همدمت میشدن

از کجا معلوم  خون پدرو مادرو توی شیشه نمیکردن 

و خیلی از کجا معلوم های دیگه

مادربزرگم رو بین هفت تا بچه ،،فقط عمه اخریم نگهش داشت 

بقیه رفتن سرزدن مهمون وار ولی اونی که جوونیشو زندگیشو اعصابشو همه جوره خرج مادربزرگم کرد عمه کوچیکم بود

اونایی که خواهر و برادر دارن یا چن فرزندن خدا برای هم حفظشون کنه

واونایی که تک فرزندن حالا با هر دلیلی بخدا،،خدا اینقد حواسش بهشون جمع هست

تک فرزندی و چن فرزندی ملاک بر لوس بودن یا افسرده بودن و ...  اینا نیس،،همه بر میگرده به تربیت خانواده و ذات اون بچه..

بعد واقعا یه جا باید باور کنیم تنها بودن اصلا و ابدا بد نیس

هروقت تونستیم تنهایی با خودمون خوش باشیم و به هیچ کس وابسته نباشیم اون موقع میشه گفت معنی زندگی رو کاملا فهمیدیم ...تک فرزندا و چن فرزندا  هم چن نوعن بعضیا کاملا مستقل و بعضیا به شت وابسته...همه برمیگرده به تربیت خانواده

خلاصه اینکه خیلیااا میگن بچه بیاریم عصای دستمون بشه زمون پیری

بچه اولمون تنها نباشه 

یا حالا اینجور دلایل غیر منطقی

حواسمون باشه اینا همه اسمش خودخواهی محضه

همیشه یادمون باشه یه روزی یه جایی بچه هامیپرسن چرا منو به این دنیا اوردی ....باید جواب خیلی خوبی براشون داشته باشیم .....

وبه نظر هم احترام بزاریم 

با شما موافقم در رابطه با تک فرزندی خیلی حرفای کلییی میگن

حتی چن وقت پیش شنیدم که اره تک فرزندا ناهنجارن ،،اسیب روحی دارن ،،خندم گر فته بود واقعا چجوری میشه این همه هذیون گفت و ادعا روانشناسی هم داشت 😁پس همه این ادما که توی اسایشگاه روانی بستری هستن و توی زندان ها هستن و توی کانون اصلاح و تربیتن،یا پدرو مادراشون رو خونه سالمندان میزارن   همشون لابد تک فرزندن😅و لابد بهترین های جامعه هم همه چن فرزندن 🫣

خدا همه بچه هارو برای پدرو مادراشون حفظ کنه ...خیلی خوبه که قبل از گفتن نظرات یا بهتره بگم تحمیل نظرمون یکم مطالعه یا یکم فکر کنیم ،،،یه همچین تاپیکی لازم بود ....

دخترم دورش به شدت شلوغه تو رفاه همه دوستش دارن کودکی شاد و خوبی داشته خودم جوون بودم براش وقت گذاشتم ...

البته عزیزم که دلواپسیات قابل درک

منتها شرایط،مالی که خوبه میمونه سن که واقعا زیاد نیست اگر ببماری خاصی ندارید دور ازجون میتونید بسلامتی خودتو کمک کنید الان سن پیری کم شده ۵۰سال دوره ماها زمین تا آسمون با ۵۰ساله های قدیم...

از دید من اگر پدر ومادر باهم خوب باشن سلامت روح جسم و ذوان داشته باشن همدل و هم درک باشن 

چندتا فرزند خوبم هست چون تربیت بچه ها رو هم خوب انجام میدن

نمونه اش یکی از روانشناساهایی ک دنبالش مبکنم...

مهروش ذبیحی اسم پیجش مادر شاد هست...

سومی فرزندش یسال بدنیا آورده فک کنم ۴۰سالشه واقعا سرحال هم هست...

بشخصه میخوام رو سلامتیم بیشتر کار کنم و درسمم ادامه بدم..

حداقل سرحال باشم

خلاصه که هیچ مادر دو فرزند و چند فرزندی حق نداره بگه تک فرزندا افسرده آن در آینده بی کس و کارن و ... ...

چرا اسم بزارن در نهایت هرکس سرنوشتی داره

اینقدر حساس نباش به اسم گذاشتن بقیه نیست حس خودت و فکر خودت مهمه

خوب منم فرزندم تک فرزندی مادر دارم خاله دارم قوم و خویش دارم بردمش آوردمش تو محیط های اجتماعی قرارش ...

منم تک فرزند بودم و اوضاع حالمون خیلی بهتر از اون بودی بود

همیشه بجه های داییم می گفتن خوش به حال سحر فلان اسباب بازی و داره

یا بچه های دیگه می گفتن خوش به حالت هر خوراکی از مغازه بخوای مامانت میخره (دهه هفتاد کلا امکانات کم بود و بچه ها حتی به پاک کن  و مدادرنگی هم حسودی میکردن)

ولی وقتی با داییم رفتیم مسافرت دیدم اصلا زندگی هامون با هم فرق داره تو چادر میخوابیدیم ولی تا صبح می خندیدیم. 

شاید هر دو خانواده بریم پارک اما به اونا حتی با املت خیلی بیشتر خوش میگذشت

فقط 26 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
من به عنوان تک فرزند یه چیزی بگم  حالا از نگاه تک فرزندا موقعی که پدر یا مادر پیر میشن یا مریض ...

ممنون از مطالب مفیدتون آخه هر گی اومد گفت تک فرزند یه عده اومدن گفتن تک فرزندا تو آینده‌ آسیب میبینن آره شایدم ببینن از،لحاظ حس تنهایی ولی شامل همه پیشه میبینی طرف چند تا بچه داره سال به سال همو نمیبینن از هم دور از هم بدشون میاد خواهر به خواهر خیانت میکنه بردار به بردار خیانت میکنه تو تک فرزندی حداقلش اینو نداریم یه تنهایی کودک در آینده هست که اونم با تشکیل خانواده به دنیا اومدن فرزندش یا فرزندانش جبران میشه پیری برای همه ی پدر و مادرها هست چه بسا که تک فرزندا اکثرا وضع مالی خوبی دارند و پرستار و خدمات ارائه میدن به پدر و مادر حالا تو چند فرزندی ها دعوا میشه این میگه تو برو اون‌یکی میگه تووبرو یکی دیگه هم میگه من نمیرم اصلا البته خوب و بد بچه ی صالح و غیر صالح تو هر دو مدل خانواده پیدا میشه

البته عزیزم که دلواپسیات قابل درک منتها شرایط،مالی که خوبه میمونه سن که واقعا زیاد نیست اگر ببماری ...

همه چیز که پول نیست بچه حوصله میخواد رسیدگی میخواد من الان تو ۴۰ سالگی بچه دوم بیارم با دخترم ۱۲ سال فرق داشته باشه دوتا تک فرزند رو بزرگ کنم خودم قشنگترین روزهای عمرمو بزارم برای بچه داری تو راه مدرسه اسیر بشم با توقعات بچه‌های امروزی سر و کله بزنم بعد بعد از ۱۰ الی ۱۵ سال بیاد بگه چرا منو تو این سن به دنیا آوردی نه والله نمیکنم اینکارو خدا به آدم عقل داده

البته عزیزم که دلواپسیات قابل درک منتها شرایط،مالی که خوبه میمونه سن که واقعا زیاد نیست اگر ببماری ...

ما هم حق زندگی داریم من پیشنهادم اینه تو سن ۲۴ تا ۳۲ سالگی زاد و ولد رو جمع کنیم هم خانواده ی جوان باشیم هم خودمونم زندگی کنیم خوب من مادرم یک بار به دنیا اومدم قرار نیست عمرمو بزارم سر بچه بزرگ کردم عمرم تموم بشه و چشم به در باشم این بچه آیا بیاد آیا نیاد یکی دوتا بچه کافیه به نظر من اونم تو سن مناسب حالا الان سن ازدواج رفته بالا بحثش جداست با این اعصاب ها با این  امار طلاق و جدایی ها با این مشکلات مالی و اقتصادی در آینده ای نه چندان دور گلی بچه ی تنها و بچه ی طلاق خواهیم پیش رو داشت

2706