2737
2739
عنوان

روانشناسی معنویت!!! 🤔🤔🤔

362 بازدید | 61 پست

ما یک زیر شاخه روانشناسی داریم به اسم روانشناسی معنویت 

یا روانشناسی اسلامی فرق داره یک چیزی فراتر از روانشناسی اسلامی هست و جامعه هم ما هم به وجودش نیورده 

اتفاقا روانشناسان و دانشمندان غربی مثل نظریه پردازان انسان گرایی و معنادرمانی در موردش تحقیقات علمی اثبات شده ای انجام دادند و حالا تو ایران هم دارند انجام ميدند من روش هاش رو خوندم، به نظر جالب اومد و خیلی دوست دارم بدونم کجا دوره هاش رو به صورت خیلی خوب برگزار می کنند و معنویت درمانگر عالی هم پیدا کنم تا از تجربه ش استفاده کنم 

شنیدم هرکسی هم به درجه معنویت نمی رسه، به خاطر همبن معنویت درمانگر واقعی به نظر من پیدا کردنش سخت هست 

و این که چی هست شنیدم یک چیزی فراتر از همه نیازها هست و البته نمی دونم زمانی که به مرحله معنویت برسیم رشد نهایی پیدا می کنیم؟ یا زمانی که به این مرحله می رسیم تازه می فهمیم رشد روانی چی هست و رشد واقعی شروع میشه یا هر دو.... ؟؟؟🤔🤔

نمی دونم واقعا 💭🤔🤔🤔

نگین علینقی هستم و تمام اطلاعات بنده در سایت سازمان نظام روانشناسی موجود هست 🌹
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
ببخشید ولی واقعا چرته علم و دین هیچ وقت نباید مخلوط بشن لطفا رویکرد علم گرایانه تری رو پیش بگیرین

معنویت فراتر از دین هست 

حتی نظریه های مختلفی در موردش به اثبات رسیده 

لطفا نظریه های انسان گرایی و معنادرمانی مطالعه کنید 🌹

ببخشید ولی واقعا چرته علم و دین هیچ وقت نباید مخلوط بشن لطفا رویکرد علم گرایانه تری رو پیش بگیرین

بنظر من علم و دین در یک راستا هستن

دین لایه های پنهان و افق های بالاترم دربرمیگیره

خداوندا بخشش تو دامنه آرزوهایم را گسترانده....امام سجاد(ع)
2740

مثل طب سنتیه دیگه. هر چیزی که داره جواب میده رو سریع مصادره میکنن بگن ما هم بلدیم 😄 اگه معنویت کمک میکرد که این همه خانوم مذهبی انواع وسواس نجس پاکی و ریزش ادرار و توهین به مقد.... و عقوبت گناه رو نداشتن 

و اتفاقا این رو معروف ترین دانشمندان غربی معرفی کردند 

خود یونگ تحقیقات گسترده‌ای در زمینه روانشناسی دین انجام داده و اکثرنظریه پردازان معتقد هستن دین دیده بسیار روانشناسانه‌ای هست. چون با ساختار شناختی و عملکرد مغز بسیار منطبقه و به همین دلیله که با این همه پیشرفت علم هنوز موندگاره.

حتی تحقیقاتی هم هست که ثابت کرده افراد دیندار از آرامش و سلامت روان بالاتری برخوردار هستن در بعضی موارد. یعنی بین دین و روان ارتباط هست. چه شما بپذیرید چه نپذیری.

«مرد را انسان معنی می‌کنند و زن را مونث؛ و هرگاه زنی مثل انسان‌ها رفتار کند، می‌گویند از مذکر تقلید کرده است.» سیمون دوبووار♀️=♂️پاترهد🧙🏻 جان من است او♥️⁩مولانا♥️⁩حامی طبیعت🌱🌍صدای دن رینولدز ریتم ضربان زندگیه🐉I am a Firebreather🔥فدایی قلم به دست یعقوب لیث صفاری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، علامه دهخدا و دکتر معین📝«بزار» نه و «بذار» (عکسا رو میگم)❌ مرگ ‌بر هکسره🤬 حمایت از راجع‌به_نه راجب_✌🏻
مثل طب سنتیه دیگه. هر چیزی که داره جواب میده رو سریع مصادره میکنن بگن ما هم بلدیم 😄 اگه معنویت کمک ...

وای دقیقا

ولی انقد شایعه و آدمای زیادی یه همچین خط فکری دارن که کسی حوصلش نمی‌کشه بحث بکنه 

تا وقتی که گندش در نیاد آش همینه و کاسه همین

مثل طب سنتیه دیگه. هر چیزی که داره جواب میده رو سریع مصادره میکنن بگن ما هم بلدیم 😄 اگه معنویت کمک ...

عزیز دلم دین با معنویت فرق داره 🌹

و اتفاقا این رو معروف ترین دانشمندان غربی معرفی کردند 

به شخص اکتفا نکنین

برا من مهم نیست کی گفته 

مهم اینه که در دین تفکر نقاد وجود نداره و به جای رویکرد همدلانه بیشتر پر از دستور و نصیحت و بکن نکنه

2706