2737
2739

نمیدونم میشه بهش گفت اضطراب اجتماعی یا نه ولی اینجوریم که تو یه کلاس وقتی میخوام برم رو به روی همه و یه مطلبی بخونم از استرس اینکه تپق نزنم اشتباه نگم یا مسخره نشم قلبم میاد تو دهنم چون خیلییی هم آدم حساسی هستم و با یه حرف کوچیک هی خودخوری میکنم و بیشتر هم از دست خودم ناراحت میشم و فک میکنم از رفتار خود منه که طرف تونسته اینجوری بگه یا هرچی و کافی نیستم 

کلا برا درس جواب دادن و هرکار دیگه ایی کلی سبک سنگین میکنم و تا پای سکته میرم در صورتی که میبینم بعضی از همسنی هام چقدررر اعتماد به نفس بالا دارن و تو همه چی صاحب نظرن حتی کارایی که من فک میکنم مسخرس رو با اوج اعتماد به نفس انجام میدن 

عاشق حقوق هم هستم و دلم نمیخواد بخاطر این مشکلم از شغل و جایگاهی که همیشه آرزوشو داشتم بگذرم 

دلم میخواد معجزه ایی بشه و بشم همونی که میخوام تو جایگاهی که همیشه آرزومه 

سعی کن کارتو انجام بدی همون طوری که فکر میکنی درسته

نظرات دیگران برات اهمیتی نداشته باشه مهم نظر خودته

رو اعتماد به نفست کار کن حتی اگه تپق هم بزنی عیبی نداره 

همه ادما استرسی ان ولی خب سعی کن با ترسایی که داری روبه رو بشی تا کم کم استرست بریزه

سعی کن کارتو انجام بدی همون طوری که فکر میکنی درسته نظرات دیگران برات اهمیتی نداشته باشه مهم نظر خو ...

اینکه میگی نظر دیگران برات اهمیت نداشته باشه برام خیلییی سخته خیلی هم سعی کردم با این حسم بجنگم ولی بازم هست 

اینکه وقتی یه نفر نظرش بهم منفی باشه انگار خودمم نسبت به خودم شک میکنم و فرو میریزم 

انگار میپذیرم که حرف اون درسته 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اینکه میگی نظر دیگران برات اهمیت نداشته باشه برام خیلییی سخته خیلی هم سعی کردم با این حسم بجنگم ولی ...

درسته

خب انگار یجورایی خیلی تحت تاثیر قرار میگیری 

ولی خب هر ادمی بالاخره یه سری دید خوب و یه سری هم دید بد نسبت به هرکی داره. واقعاااا نمیشه همه ی ادما یه نفرو دوست داشته باشن و همیشه تاییدش کنن

مثلا من خودم به شخصه ادمای اطرافم هستن کسایی که پشت سرم بد میگن و نقدم میکنن و هستنم کسایی که پشت سرم حرفای خوب میزنن و ازم تعریف میکنن و گفتن فلانی مثلا چقد کارشو خوب انجام داد و ....

این جمله رو بپذیر: هر انسانی کامل نیست و یسری مشکلات داره 

اگرم خییلی اذیتت میکنه بشین با خودت فکر کن ،ببین اون حرفی که طرف بهت زده و نقدت کرده واقعا حقیقته یا نه!

بعد بشین تلاشتو و همه جوانب رو در نظر بگیر یه مثال برت بزنم متوجه بشی کامل 

مثلا فرض کن تو، توی جمع یه کنفرانسی چیزی قراره ارائه بدی  و میدی ، بعد یه نفر میاد میگه چقد بد کنفرانس دادی و .... و تو تحت تاثیر حرفاش قرارمیگیری اول اینکه سعی کن بیخیال شی اگرم نشدی بیا با خودت فکر کن که مثلا کنفرانسم واقعا چطور بود؟ کجاهاشو مشکل داشتم؟

اگر واقعا مشکلی دیدی سعی کن اصلاح کنی(شاید با خودت بگی همیشه فکر میکنم مشکل دارم این دیگه از اعتماد به نفست هست که ضعیفه و تو خودت این طور فکر میکنی) اگرم فکر میکنی عالی دادی از دید خودت که با خودت تکرار کن که من عالی بودم و تمام!

اینم بگم که بعضیا از رو حسادت هم حرف زیاد میزنن!!

2731