2737
2739

تا دو سال پیش همشون سالم‌ بودن‌ 

اما‌ این ویتامین‌ گند زد به همه چی 

هم پاهام‌ هم دندونام‌ 

🙄

گوجه سبز هستم کاراگاه نی نی سایت 🧡😎 یک عدد کیدرامری 🥰

خب ویتامین دی باعث جذب کلسیم میشه دیگ اگ کم باشه کلسیمم کم میشه

فقط 17 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
من ریخته ام در رگ تو شیره جان* هی غلت بزن در منو دل رابتکان* این هم نفسی چه حس و حالی دارد* در پیکر من دو قلب دارد ضربان*🤰❤️💋👨‍👩‍👦                                            دردل من افتاده عشقت زمین گیر شدم♡سر تو با عصمت با شمسی درگیر شدم   *** کار هرکس نیست با مرد زیستن♡ مغز خر میخواهد و صبر خفن  زن سعدی با سعدی دعواش شده  *** همسر جان، جان به قربانت کنم ای خوب خوبان*** مرا به صرف عشق کردی تو مهمان*** بیا که رنگ چشمت مرا دیوانه کرد از تو چه پنهان  ***   ۱۴۰۲/۱۱/۹ ضربان قلبشو شنیدم خداااااا🥰🥰دوبونش برم** ۱۴۰۳/۱/۱۸ تیکر من آبی شد🥹🥰😇آرین مامان خوش اومدی 🤭🤭

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منم همه دندونام خرابه حتی جلو هم خراب شده یعنی بخاطر این ویتامینه 😞

اگه کمبود ویتامین دی داری یکی از دلایلشه‌ 

واسه من خیلی شدید بود ۱۲ 

بعضی وقتا از درد پاهام‌ گریم‌ می‌گرفت 

الان آمپول و اینا زدم قرص و اینا هم میخورم 

اما خب آسیبی که به دندونم زد خیلی بیشتر از پاهام بود

2742
خب ویتامین دی باعث جذب کلسیم میشه دیگ اگ کم باشه کلسیمم کم میشه

خدایی‌ تا اسم ویتامین میاد مردم فکر میکنن‌ سادست‌ 

اما چنان کاری با بدنت میکنه‌ که تا چند وقت درگیرشی😂

خدایی‌ تا اسم ویتامین میاد مردم فکر میکنن‌ سادست‌  اما چنان کاری با بدنت میکنه‌ که تا چند وقت ...

اره چون نتیجش تدریجیه اهمیت نمیدیم ولی میبینی تو بارداری چون فوری کمبود ی چیزی معلوم میش کارمون فقط خوردن ویتامین و کلسیمه😂

فقط 17 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
من ریخته ام در رگ تو شیره جان* هی غلت بزن در منو دل رابتکان* این هم نفسی چه حس و حالی دارد* در پیکر من دو قلب دارد ضربان*🤰❤️💋👨‍👩‍👦                                            دردل من افتاده عشقت زمین گیر شدم♡سر تو با عصمت با شمسی درگیر شدم   *** کار هرکس نیست با مرد زیستن♡ مغز خر میخواهد و صبر خفن  زن سعدی با سعدی دعواش شده  *** همسر جان، جان به قربانت کنم ای خوب خوبان*** مرا به صرف عشق کردی تو مهمان*** بیا که رنگ چشمت مرا دیوانه کرد از تو چه پنهان  ***   ۱۴۰۲/۱۱/۹ ضربان قلبشو شنیدم خداااااا🥰🥰دوبونش برم** ۱۴۰۳/۱/۱۸ تیکر من آبی شد🥹🥰😇آرین مامان خوش اومدی 🤭🤭
2738
خدایی‌ تا اسم ویتامین میاد مردم فکر میکنن‌ سادست‌  اما چنان کاری با بدنت میکنه‌ که تا چند وقت ...

ویتامین دی یک ویتامین نیست بلکه یک فراهورمون محسوب میشه
تمام سلولهای بدن گیرنده ویتامین دی دارن هیچ ویتامین،ماده معدنی و هورمونی همچنین ویژگی نداره
برای اونکه ویتامین دی در بدن جذب بشه به 3 فعال ساز اون نیاز دارید بدون این 3 تا فقط درنتایج آزمایشگاهی به ظاهر ویتامین دی شما بالا میره ولی چزی که در آزمایش میبینید فقط ویتامین دی غیرفعاله و شما نمی تونید متوجه بشید چه مقدار اون فعال شده،مگر با آزمایشهای تکمیلی، شما باید همزمان با مصرف ویتامین دی فعال ساز اصلی اون یعنی منیزیوم رو مصرف کنید، روزانه 300 میلی گرم، که میتونید از پودر بیومگنلیت بعد از شام استفاده کنید که برای کنترل قندخون هم بسیار مفیده 2 فعال ساز دیگه اون ویتامینهای ب2 و ب3 هستن که در قرص ب کمپلکس موجوده،که هفته ای 3 عدد کافیه.
شما چون خانم هستید حداقل ویتاین دی شما باید 50 باشه و 70 برای شما ایده آل
اگر میخواید کلسیم جذب شده توسط ویتامین دی در بالاترین حالت جذب استخوان و دندان بشه از ویتامین K2  استفاده کنید این ویتامین نمیذاره کلسیم در بدن رسوب کنه و اصطلاحا دچار کلسیفیکاسیون بشید که عامل گرفتگی عروق کرونر قلب،سنگ کلیه،مسدود شدن غدد لنفاوی اطراف سینه و افزایش ریسک سرطان سینه رسوب کلسیم در پانکراس و ابتلا به دیابت و .....
ویتامین دی مسئول تنظیم سیستم ایمنی بدنه و تمام کسانی که بیماری خود ایمنی گرفتن سالها فقر ویتامین دی داشتن و ویتامین دی اونها کمتر از 50 بوده، که همین مورد نشون میده که این فراهورمون چقدر مهمه.
متاسفانه اطلاع رسانی بسیار ضعیفی درباره این ویتامین بسیار مهم شده و اکثریت جامعه اطلاع چندانی  از نقش بسیار مهم این ویتامین در بدن ندارن

هیچ چیزی اون چیزی نیست که فکر می‌کنی،نه به اون خوبی نه به اون بدی.