2733
2734
عنوان

بوی غذای بعضی ها باعث میشه ...

| مشاهده متن کامل بحث + 371 بازدید | 31 پست
اخ اخ منم هر بار همسایه مون آشپزی کنه حالت تهوع میشم نمیدونم چه کوفتی میریزه 

خودشون عادیه براشون، با چیزایی که بوی غذارو خوشبو میکنه یا حداقل کنترل میکنه اشناییت ندارن.

یبار من یکی از دوستام حبوبات گذاشته بود برای اش، رفتم توش یکمی دارچین ریختم بوی لنگه کفش و بوی سنگین و حالت تهوع اورش یکمی کنترل بشه، چشماش شیش تا شده بود که دارچین چرا ریختی. یعنی تو عمرش براش پیش نیومده بود بخواد بفهمه با همچین چیزایی میشه بوی حبوبات درحال پخت رو کم کرد. خوش ذوق نیستن، منو یاد حیواناتی که فقط میخوان یه چیزی بخورن میندازن. با بوی گوشت و مرغ و روغن و کباب تابه و سیب زمینی سرخ کرده روی کلی روغن و پیاز داغ و سیرداغ نرمال رفتار میکنن انگار بوی غذا همینه!

درحالی که غذا باید بوی برگ نعناع، چوب یا پودر دارچین، زعفرون، اویشن، ادویه های مختلف، وانیل، هل، و غیره بده. باید بتونی وقتی تو یه خونه داره غذا درست میشه نفس بکشی و بگی به به غذا و اشتهات باز بشه. نه اینکه احساس سنگینی و تهوع توی بدنت بپیچه

زدن یه حرف مخالف یا نقد کردن یا نظر دادن آدابی داره که اگه رعایت نکنین و درجواب مثل خودتون حرف زدم نباید ناراحت بشید، همونطور که من ناراحت نمیشم ♥️
خودشون عادیه براشون، با چیزایی که بوی غذارو خوشبو میکنه یا حداقل کنترل میکنه اشناییت ندارن. یبار من ...

اره خودشون متوجه نمیشن اصلا عادت دارند ولی من از بو غذا بعضیا واقعا حالت تهوع میگیرم درحدی که بالا میارم 

ولی بعضیام هستن بو غذاشون ادمو مست میکنه بو بهشت میده 

دقیقا  آشپزی بلد نیستن ذوق و هنر ندارن 

آفرین بهت گلم منم همینم ذوق دارم انواع ادویه های خوب میزنم تا بو بد مرغ و گوشت و ماهی بره‌

رز ماری و برگ بو  هم خوبه بو بد گوشت و مرغ میگیره 

‌ 

به امید روزهای بهتر 🕊️🕊️🕊️ 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خودشون عادیه براشون، با چیزایی که بوی غذارو خوشبو میکنه یا حداقل کنترل میکنه اشناییت ندارن. یبار من ...

دقت کردی خونه بعضیا هم میری بو بد میده ؟ اصلا نمیدونم از چیه  خود خونه منظورمه ها 

ولی بعضی خونه ها میره آدم کیف میکنه بو ادکلن شیک میده یا تمیزی 

دقت کردی خونه بعضیا هم میری بو بد میده ؟ اصلا نمیدونم از چیه  خود خونه منظورمه ها  ولی بع ...

وایییی توام حسش کردی؟ اصلا نمیشه توضیح داد ولی دقیقا تا در واحد رو باز میکنی وارد خونشون میشی اون بوی خاص و سنگین و سنتی به مشامت میخوره. کلا بوی خونشونه. من توی خونه هایی این بوی محیط و فضا و هوارو حس کردم که اشپزیشون همون مدلیه که من بدم میاد.

یه سری خونه هام فضای خونشون دقیقا بوی خوشبو و تمیز و سبکی داره. چقدر خوبه یکی درک میکنه این چیزارو و لازم نیست بهش توضیح زیادی بدم 😆 یه سریا اخه تفاوتا و اینارو متوجه نمیشن، بهشون بگی هر خونه یه بویی داره میگن وا 

زدن یه حرف مخالف یا نقد کردن یا نظر دادن آدابی داره که اگه رعایت نکنین و درجواب مثل خودتون حرف زدم نباید ناراحت بشید، همونطور که من ناراحت نمیشم ♥️
2731
وایییی توام حسش کردی؟ اصلا نمیشه توضیح داد ولی دقیقا تا در واحد رو باز میکنی وارد خونشون میشی اون بو ...

وای اره حس کردم آفرین دقیقا بعضی خونه ها آدم میره قلبش میگیره یه جو سنگینی داره یه بوی بدی میده حتی خونه رو هم تمیز کنن باز بو خوب نمیده 😂اره دقیقا همونا غذا هاشون هم بو سگ مرده میده.  بعضی خونه هام سبک هستن بو گل و تمیزی میده آدم کیف میکنه 

ما چند سال پیش میخواستیم خونه بخریم خونه دو سه نفر رفتیم که مثلا بازدید کنیم خونه های خوبی هم بودن  نوساز ولی انقد بو گند میومد ک من حتی نمیتونستم پامو بزارم 😂😂گفتم من اینو عمرا بخرم  

اره دقیقا خداروشکر یکی منو درک کرد بالاخره 🥰🥰😍 

چرا اینجوریه بنظرت ؟ من همیشه خونه رو تمیز و مرتب نگه میدارم رو میزم گل میزارم و شمع  اسپری خوشبو کننده خداروشکر هرکی اومده خونم گفته بو‌تمیزی میاد چقد خونت خوشبوهه ولی بعضی جاها میرم حالت تهوع میشم 

اوووووووف  چقد حساس تشریف داری. 

با توصیفاتت منم تهوع گرفتم   حالا با اینکه چندان حساس نیستم به بوی هر غذایی  و اصولا خوش خوراکم.     حدس میزنم شما بد غذا هستی که انقد دلت پره. 

بار اوله میشنوم توی حبوبات درحال پخت دارچین بریزن!!  مگه حبوبات وقتی میپزن بوی لنگه کفش میدن؟  چه توصیفات عجیبی داری.  

من خودم زعفرون از دستم نمیفته  توی بیشتر غذاهام و پلوهام میریزم. 

در من، مریم امیرجلالی پریود شده.‌..هر زمان از کامنتم خوشت نیومد، راحت ریپلای کن.من پایه‌ی بحث و جدلم😁✋🤝اگر کامنت گهربارم رو توی صفحه اول پربازدیدها دیدی، هی زرت و زرت لایک نکن با تشکر🖖🤞

واقعا گل گفتی ... یکبار یک نفر اومده بود خونه ما و گفت چقدر ادویه دارید ؟؟؟؟ من فقط زردچوبه و فلفل قرمز دارم . اصلا نمی دونست انواع فلفل را برای چی استفاده می کنند یا تعجب می کرد مرغ را زعفرون می زدی و می گفت زعفرون مال شله زرده .... غذاهاش هم افتضاح بود بوی پیاز خام و مرغ و گوشت بد بو واقعا فاجعه بود . در ضمن فوق العاده پولدار بودند اما دلشون نمی اومد یک چیز درست و حسابی بخورند به جوجه کباب فقط نمک می زدند . هر چی دم دستش بود را قاطی می گرد و می پخت فاجعه بود .

اوووووووف  چقد حساس تشریف داری.  با توصیفاتت منم تهوع گرفتم   حالا با اینکه چندان حس ...

شما با بوی حبوبات اوکی ای؟ نیاز نمیبینی پنجره باز کنی یا بوش رو کنترل کنی؟ 

2740
اوووووووف  چقد حساس تشریف داری.  با توصیفاتت منم تهوع گرفتم   حالا با اینکه چندان حس ...

لوبیا لپه اینا بوی بدی میدن وقتی دارن جدا جدا میپزن

منظور توی خورشت درحال پخت یا اش درحال پخت نیست

واقعا گل گفتی ... یکبار یک نفر اومده بود خونه ما و گفت چقدر ادویه دارید ؟؟؟؟ من فقط زردچوبه و فلفل ق ...

خوش ذوق نیستن و حوصله ندارن و میگن بپزیم بره 😆

شما با بوی حبوبات اوکی ای؟ نیاز نمیبینی پنجره باز کنی یا بوش رو کنترل کنی؟ 

من توی زودپز میپزم  واسه همینم فوری میپزه  طول نمیکشه.   

منم از بوش خوشم نمیاد البته.    اما هیچوقت حس نکردم بوی لنگه کفش بده دیگه🥴🥴

در من، مریم امیرجلالی پریود شده.‌..هر زمان از کامنتم خوشت نیومد، راحت ریپلای کن.من پایه‌ی بحث و جدلم😁✋🤝اگر کامنت گهربارم رو توی صفحه اول پربازدیدها دیدی، هی زرت و زرت لایک نکن با تشکر🖖🤞
لوبیا لپه اینا بوی بدی میدن وقتی دارن جدا جدا میپزن منظور توی خورشت درحال پخت یا اش درحال پخت نیست

آره میدونم چی میگی.    من که اکثرا پنجره رو باز میذارم و هود روشن میکنم موقع آشپزی .   

من توی زودپز میپزم  واسه همینم فوری میپزه  طول نمیکشه.    منم از بوش خوشم نمیاد ...

همون، توی زودپز درست کردنشونم یکی از روشای کنترل بوشونه.

بوی لنگه کفش و جوراب میده، خصوصا وقتی تو قابله و چندین ساعت تلاش کنی بپزیشون.

سرچ کنی توی‌ گوگل روش های کنترل نفخ حبوبات برات میاره که فقط هم دارچین نیست، هزاران روش و ادویه برای کنترل بوش هست

ولی خب دارچین توی هر خونه ای پیدا میشه و دم دستی ترینه و من همیشه به عنوان اولین راه حل میرم سراغش

تجربه نداشتید پس 👌

آره میدونم چی میگی.    من که اکثرا پنجره رو باز میذارم و هود روشن میکنم موقع آشپزی .   ...

همسایه های ما لطف میکنن در واحدارم باز میکنن که وقتی خودشون دارن از بوی غذاشون شکنجه میشن، مابقی ساختمونم بوش بپیچه و بقیه هم شکنجه بشن 😂😂😂

آره هود هم بدردبخوره در اکثریت مواقع توی این زمینه ها 👌

منم همیشه پنجره باز میکنم درمورد هر غذایی جز غذاهای خوشبو مثل قورمه سبزی یا آش رشته

همون، توی زودپز درست کردنشونم یکی از روشای کنترل بوشونه. بوی لنگه کفش و جوراب میده، خصوصا وقتی ت ...

جالب بود عزیزم   ممنون.  امتحان میکنم حتما.  

2706