2733
2739
عزیرم این کاملا اشتباهه... . مردا روی بچه هاشون خیلی خیلی حساسن ولی کتک زدن و کتک خوردن کاملا اشتباهــــــــه . نمیدونم صحبت کردن باهاش نتیجه میده یا نه ولی حتما باهاش صحبت کن و علت کارش رو جویا شو. ببین بعد از این موضوع احساس پشیمونی داره یا نه! نذار این به عادت تبدیل شه. براش بگو که این تو آینده بچه اش هم تاثیر بد میذاره! و البته با اطرافیان هم که این طرز فکر رو رواج میدن که " یه لگد کوچیک که کتک نیست" برخورد کن و صحبت کن چون این طرز فکر هم غلطه. یادت باشه صحبت بدون متهم کردن کسی و با آرامش از هر چیزی بهتر جواب میده. احساست رو براش بگو تا بدونه داره باهات چی کار میکنه. چون بعضی ادمها یه وقتایی واقعا متوجه کارشون نمیشن و باید تمرین کنن تا بتونن خشمشون رو مهار کنن.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منم 6ساله ازدواج کردم فقط دو بار بحثمان شد تازه اینم پای نفر سومی وسط بود. وقتی می بینه من عصبانی میشم دیگه هیچی نمیگه تازه اگر اشکم در بیاد که خودشم گریش می گیره.این موضوع به فرهنگ خانواده ها بر می گردد. اگر یکبار حرمت ها از بین بره و ساده ازش بگذری دیگه برا همیشه مشکل میشه.
امیدوارم نتیجه بگیری و اگر نشد با مشاور صحبت کنین. البته خیلی جوانب رو هم در نظر بگیر که شاید الان به خاطر شرایط جدید و اضافه شدن مسئولیت یه بچه و یه آدم دیگه به خانواده فشار زیادی روش هست و از آینده ای که باید براش بسازه نگرانه...بهتره حتما با هم صحبت کنید بدون شرم، بدون خجالت و خیلی بی پرده احساسات و افکارتون رو به هم بگید.
2742
دوستای عزیز از شما هم خواهش میکنم اینقدر راحت با قضیه برخورد نکنید و نگید که وایییی چه کار وحشتناکی! من شوهرم حق نداره ...و می کشمش... و من ال و بل!!! و از این حرفا... چون همین ها در ناخودآگاه آدم تاثیر میذاره و احساس نا امیدی رو در آدم بیشتر میکنه و دیگه نمیشه درست تصمیم گرفت. البته ببخشیدا!
سلام،

من واقعا از چیزی که بر لعیا خانم گذشته عمیقا متاسفم. جای تعجب داره که هنوز هم خانمهایی هستند که از شوهرانشون کتک می خورند در حالیکه به نظر می رسید که دوران این سوء استفاده ها سپری شده باشه.
بله، درست خوندید و کلمات رو حساب شده به کار بردم: خانمی کتک می خوره (نه اینکه مردی کتک می زنه) یعنی مردی سوء استفاده می کنه. این رو از این جهت گفتم که بدونید بار تقصیر خیلی از خشونتها در زندگی زناشویی تا حد زیادی بر عهده خود خانم هست، خانمی که فکر می کنه تنبیه کردن حق مرد و کتک خوردن تکلیف زنه و ایندو مجموعا جزئی از آداب همسرداری هستند. این در حالی است که یک خانم از ابتدای زندگی مشترک ، می تونه احترام، کرامت و ‌عزت نفس خودش رو حفظ کنه و با آگاهی از حقوق خودش و در پیش گرفتن رفتاری صحیح ، مانع بی حرمتی به خودش بشه. بی جهت نگفته اند که تا مظلومی نباشه، ظلمی نخواهد بود.
در واقع این طرز فکرها به سطح آگاهی افراد و فرهنگ و آداب خانوادگی (و در سطحی وسیعتر، شهر محل زندگی) اونها و میزان آشنایی شون از حقوق خودشون برمی گرده، به طوری که حتی در نظرشون جای اصل و استثناء عوض میشه: اصل میشه کتک خوردن از شوهر و استثناء میشه کتک نخوردن! و همین هم سوالی رو شکل میده که در عنوان تاپیک می بینیم : کسی هست که تاحالا از شوهرش کتک نخورده باشه؟ و متاسفانه ریشه های این باور غلط هم به حدی محکم و در هم تنیده شده که در آخر سوال هم تاکید میشه که پاسخ دهندگان راست و حسینی جواب بدن!
2738
حوصله نکردم نوشته هاتونو درست وحسابی بخونم اما اگه بخاطر بچه کتک میخوری تقصیر خودته اگه اولین باری که زدت بچه رو مینداختی بغلش میگفتی اگه میتونی خودت به کاراش برس اونوقت میفهمید که چند مرده حلاجه.متنفرم از زنهایی که جلوی این مردهای.....کوتاه میان...مثل این فیلمهای کره ای میبینین چقدر عروساشون پخمه اند؟میخوام خفشششششون کنم........
وای خاک عالم...........هرگز.................کتک چرا؟..............مگه دوران جاهلیته؟..............بلانسبت انسان ها از غارنشینی فاصله گرفتند و حرف زدن یاد گرفتند.............پس تبادل نظر و گفتمان واسه چیه؟............عزیزم خیلی خودت رو دست کم گرفتی و از غافله عقبی...........هر مادری بیشتر از هر کس به فکر کودکش هست....با این کارهاش که مهر مادری تو رو کمرنگ میکنه و حس حسادت رو در تو قوی میکنه.............مراقب باش...کم کم از بچت بیزار میشی.........تازه اینا بهانه است............همسرت باید یه اصلاح اساس بشه.........کاسه داغ تر از آش که نیست.......باید کنترل دست و پاشو داشته باشه..........اصلا این حق رو به همسرت نده که تعدی کنه..............من 6 ساله ازدواج کردم و هرگز این مسایل برام پیش نیومده......موفق باشی.
سلام من سال 85 ازدواج کردم الان هم یه دوقلوی چهار ماهه دارم.با شوهرم گاهی جرو بحث می کنیم اما قهرامون در حد یک ساعته.تاحالا دست روم بلند نکرده، تو کارخونه کمک می کنه الان هم خیلی مهربون تر شده. لعیا جون هیچکس از مادر مهربون تر که نمی شه اصلا رفتار شوهرت عجیبه که به خاطر گریه دخترت حتی یه لگد کوچیک هم بهت بزنه.به نظرم در این مورد با هاش صحبت کن.
2706