2733
2734
عنوان

فرهنگ سازی شماره 1🙂

66 بازدید | 4 پست

سلام دوستای گلم.

من تصمیم گرفتم از این به بعد هرچندوقت یکبار یه تاپیک میزنم درباره رفتارهای اشتباهی که تو جامعه میبینم و درستش چی هست.

شماهم اگر چیزی به نظرتون اومد اینجا بنویسین یک نفر هم بفهمه و رعایت کنه یک نفره.

این قسمت، پیاده رو:

1.لطفا وقتی تو پیاده رو مخصوصا تو شلوغی راه میرید و یهو یه آشنایی چیزی میبینین همون وسط پیاده رو نزنین رو ترمز.به این فکر کنین که یکی پشت سرتونه و شاید عجله داره.

2.گیریم که سریع ایستادین بدون فکر کردن به پشت سریتون.لااقل دست مخاطبتونو بگیرین و بکشینش کنار برای چاق سلامتی وسط پیاده رو ایستادنتون واقعا برای بقیه خیلی حرص دراره.

3.گیریم که همون وسط پیاده رو چاق سلامتیتونم کردین لااقل موقع خداحافظی تا نیم متر هم عقب عقبی نرید و هی تعظیم نکنین و سفارش رسوندن سلام به داییِ عمهِ ی پدر بزرگ مادری خاله اتون رو نکنین.

4.وقتی وسط پیاده رو یادتون میاد که میخوایین مسیرتون رو تغییر بدین لطفا یهو نرید تو بغل پیاده های دیگه و بعدم چپ چپ نگاش کنین و زیر لب بهش بگین کوری.در نهایت آدمای دیگه نمیدونن که شما تو ذهنتون چی میگذره ماشینم نیستین که راهنما بزنین و طرف از اون جا بفهمه.

5.اگر قراره توی پیاده رو جلوی یکی از مغازه ها تو صف بایستین به عرض پیاده رو نایستین لطفا.در نهایت رهگذرای دیگه مجبور نیستن از بین صفای نامنظم شما با حرکات آتروباتیک رد بشن.

6.وقتی توی کیف یا جیبتون دنبال یه وسیله ای میگردین توروخدا برید کنار بایستین و این کارو بکنین وسط پیاده رو مثل دکل برق راه بقیه رو سد نکنین.

فعلا اینا یادم اومد و نوشتم اگر بازم چیزی یادم بیاد اضافه میکنم.

نیاین بگین اینا رو همه میدونن نه بخدا روزانه تعداد آدمای بالایی رو میبینم تو جامعه که نه تنها نمیدونن و رعایت نمیکنن بلکه اصلا براشون آشناییتی نداره این موضوع ها

مُردَم اَندر حسرت فهم درست/این که میگویم به قَدر فهم توست...

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

2731
و با سر توو گوشی از خیابون رد نشین راننده گناه داره

واقعا.همه از راننده ها شکایت میکنن اما به رفتار اشتباه عابرای پیاده کسی دقت نمیکنه👏

مُردَم اَندر حسرت فهم درست/این که میگویم به قَدر فهم توست...