2733
2734
عنوان

بنظرتون به شوهرم چی بگم که هی نگه مادرم خسته میشه

| مشاهده متن کامل بحث + 1092 بازدید | 73 پست
دقیقا مادرشوهر من خیلی اخ و اوخ میکنه ولی  مامانم طفلی اصلا  یروز پسدم میگفت  مامان ...

مادرشوهر از دی ماه شیرینی میپزه برای فروش عید اصلا درد نداره من که نمیرم برم هم کمک میدم کلا ادم نشستن نیستم ولی اگر ماهی یک بار ما رو بگه انقدر خودش رو به هم میکشه که اصلا دوست ندارم اونجا غذا بخورم 

مگه وقتی میرن خونه مادرزن داماد بلند میشه کمک میکنه؟؟؟؟ و درضمن شوهر ایشون چلاق تشریف دارن؟ بلند بشه به مادر خودش کمک کنه! مخاطبم دوستانی هستن که میگن خب پاشو کمک کن

خب نمیخاد پاشه کمک کنه! بیایید برنید بکشیدش!

🚫☠️لطفا درخواست دوستی ندید👻🚫
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اوووه برای یه ماکارونی دوساعت اونجا میچرخه؟چطور ممکنه یه خانم تواین سن اینقدر کند باشه؟اطن میخواد مج ...

دقیقا من قبلا ک میرفتم خونشون خودم غذا میپختم ولی الان ک میبینم وقتی دختراش میان مهمونن منم میشم مهمون  میرم یه تعارف ریز میزنم میام بیرون

2731

منم هفته ای یه بار شام میرم خونه مادرشوهرم.شایدم سالی یه بار خونمون دعوتش کنم .چون اصولا برای اومدن به خونه ی ما ناز داره. میرم اونجا در حد ظرف شستن کار میکنم.بچه هامم سفره پهن میکنن جمع میکنن.اصلا توغذاش دخالت نمیکنم.چون غذا به سبک خاصیه سلیقه ی خودشه

مگه وقتی میرن خونه مادرزن داماد بلند میشه کمک میکنه؟؟؟؟ و درضمن شوهر ایشون چلاق تشریف دارن؟ بلند بشه ...

والا کمک مبکنم ،شوهر منکه خونه مامانم اینا فقط نشسته روی مبل ازش پذیرایی میکنن 

بنده خدا حتما درد داره خوب  اکثرا تو سن وسال  پدر ومادرا،این دردای جسمانی رو دارن

منم میدونم درد داره ولی کسی که مریضه کار اضافی نمیکنه من به خدا عروس اویزون نیستم توی هفته راحت دو شب منزل ما می یان منم با سه تا بچه سختمه باید جمع و جود کنم پذیرایی کنم به خدا گاهی انقدر قشار رومه ولی میخندم تحویل میگیرم اصلا به روی خودم نمی یارم 

مادرشوهر از دی ماه شیرینی میپزه برای فروش عید اصلا درد نداره من که نمیرم برم هم کمک میدم کلا ادم نشس ...

همینش ادمو زور میده واسه چی اینقدر چز میزنن خب مث ادم بگن عروس خودت انجام بده مثلا من خستم امروز 

یا باسیاست تر بگه اینجا خودتون صاحب خونه اید هر چی دوست داری واسه خودت و بچها درست کن 

یا هندونه بده زیر بغل طرف بگه دستپخت تو بهتره

خیلی بهتر از اینه ک خودشونه اینجوری خار کنن

والا کمک مبکنم ،شوهر منکه خونه مامانم اینا فقط نشسته روی مبل ازش پذیرایی میکنن 

من همونکارم نمیکنم

هم خونه کار کنم هم مهمونی هم کار بیرون هم کار خونه اونوقت وظیفه این شو مبول طلای مامان جونش چیه؟؟؟؟؟؟؟ دقیقا نقشش چیه؟؟؟؟ پاشه به مادرش یا زن برادرش یا هرکی کمک کنه اگه خیلی دلش میسوزه!

🚫☠️لطفا درخواست دوستی ندید👻🚫

فقط شب نشینی برو به شوهرتم بگو مامان جون اذیت میشه شبتشینی بریم بهتره . منو چی میگی زن بابای شوهرم سالی ۳بار دعوت میکنه کاراشو همه عروسا میکنن اون فقط چادر به کمرش میبنده دور میزنه . وقتی هم که دعوت میکنه شوهرم نمیزاره دوهفته بگذره سریع میگه دعوتشون کنیم اخه مامان خودم همش مارو هرهفته میگه اما سالی دوبارم نمیاد خونمون .

یکی با تفکر شاید شبیه ایشون داریم میاد میشینه خونه مادرم دست به سیاه و سفید نمیزنه دقیقا هر هفته هم ...

مادرشوهر من هفته ای دوباره از ناهار میاد تا اخرشب 

بعد از دوسال عروسی مون تازه ما داریم هفته ای یکبار میریم وگرنه هی میگفت پدرشوهرت میگرن داره جمعیت میشه سردرد میگیره درصورتیکه با جاریم میشیم ۶ تا آدم بزرگ

هیچوقت دیگران رو با هم مقایسه نکنید

سبک زندگی و شرایط هر خونواده ای متفاوته

مادر شما قطعا نوع رفتار و سبک زندگیش با مادرشوهرتون متفاوته

برای یک نفر شاید هر روز مهمونی دادن و آشپزی کردن کار راحتی باشه و برای یک نفر دیگه ماهی یک بارشم سخت باشه.

شاید مادرشوهرتون مشکل سلامتی داره و واقعا اذیت میشه

شما میتونید یا کمک کنید یا بعد از شام برین که نه ایشون اذیت بشن نه شما

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
2706