2733
2734
عنوان

تجربه ام از کنکور ارشد روانشناسی

3460 بازدید | 60 پست

دوستان از اونجایی که خیلی بهم پیام میدن و ریپلای میکنن که در مورد ارشد کمکشون کنم گفتم اینجا بگم. 

اگر حس میکنید کسی لازم داره بدونه تگ کنید. 

من کارشناسی روانشناسی خوندم و ارشد در گرایش های مختلف رتبه صد و خوردی و بعضی گرایش ها رتبه دو رقمی آوردم.

اگر سوالی دارید اینجا بپرسید. 

اگه از تجربه ام از کنکور ارشد سوال داری این تاپیک رو بخون 👈 اطلاعات راجع به کنکور ارشد روانشناسی

من روانشناسی تربیتی قبول شدم. یکی از دانشگاه های تهران. 

بالینی هم شهرستان قبول میشدم که نرفتم. 

این منابعی بود که خوندم و نحوه درس خوندن. 

✳️منابع زبان: کتاب سید محمدی لغاتش رو نوشتم و خوندم بعدم از مدرسان تست کار کردم. اما همون مدرسان حتی میشه گفت از سید محمدی خیلی کامل تر و بهتره. شما همین مدرسا رو بخونید کافیه.

➰آمار و روش تحقیق: پوران پژوهش خوندم که خیلی هم راضی نبودم. اینو از کس دیگه ای بپرسید اما فکر می‌کنم مدرسان بهتر باشه. بچه های کلاس ما که قبولی هم دوره ما هستن از مدرسان هم استفاده کرده بودن. من هر درصدی هم که تو آمار آوردم از کلاسی بود که تو همون گروه آرکا برگزار شد و مشاورم مدرسش بود.

〽️رشد: کیهان خوندم و کتاب خوبی بود. 

❇️عمومی و تربیتی هم کتاب مدرسان خوبه 

✴️✴️✴️برای نحوه درس خوندن: یه مرور هفتگی داریم یه مرور هم در نهایت بعد تموم شدن درسا. شما جمعه ها رو آزاد بذارید هرچی که در طول هفته خوندید و خلاصه کردین رو جمعه مرور کنید.این روال همیشگی باشه. بعد که تموم شد یه دور دوباره از نو دوره دوم رو شروع کنید. با در واقع همون دور سوم. اینطوری تو وقت صرفه جویی میشه.
برای تست هم تو طول چندماه خوندن از تست های آخر فصل کتابا استفاده کنید و در نهایت برای جمع بندی حتما و حتما کتاب تست ده سال اخیر روانشناسی مدرسان رو تهیه کنید و هم تست

اگه از تجربه ام از کنکور ارشد سوال داری این تاپیک رو بخون 👈 اطلاعات راجع به کنکور ارشد روانشناسی

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

برای اینکه رتبه خوب تو ارشد بیاریم از همون سال اول کارشناسی بخونیم یا سال آخر بخونیم کافیه؟

من یک سال شل گرفتم خوب نبود رتبه ام. سال بعد جدی خوندم جای خوب قبول شدم. 

شما اگه از همون اول اون چند ماه رو عالی بخونی قبول میشی. 

2728

رشتم روان نیست ولی خیلیی ممنون از تاپیک مفیدت😍❤

خیلیا سوال در مورد ارشد روانشناسی میپرسن اسکرین گرفتم هرکی لازم داشت بفرستم

موفق باشین دوست عزیز🧡

هرچه مرا تبر زدند زخم نشد جوانه شد🧡🌱

چه خوب☺️ مبارکه

من تازه می‌خوام کارشناسی بخونم به نظرتون روان شناسی بهتره یا علوم تربیتی یا مشاوره؟

امیدوار باش،،🍃تا وقتی چشمی هست که با تو اشک میریزد ، می توان رنج زندگی را تحمل کرد.
2738

در مورد گرایش ها هم خیلی سوال میپرسن

ببینید دوستانم 

ما چندتا گرایش تو ارشد روانشناسی داریم. 

❇️بالینی : که تو حیطه درمان و مشاوره فعالیت میکنه

❇️تربیتی : که تو حیطه رشد، تربیت، اختلالات یادگیری و آموزش و پرورش هست. 

❇️روانسنجی: ساخت ابزار و آزمون ها. تحلیلشون و استفاده از اونها

❇️صنعتی سازمانی : کاربرد روانشناسی تو سازمان ها که تو ایران خیلی کاربردی نیست فعلا

❇️عمومی : گلچینی از همه اما مفصل تر از کارشناسی

✴️جواب چند سوال پر تکرار ✴️

❓سوال. با ارشد میتونم مطب بزنم؟ 

❇️جواب: شما باید حتما برای مجوز دفتر زدن، دو تا مقطع داشته باشید. یا کارشناسی و ارشد یا ارشد و دکترا. یا اگر ندارید میتونید تو دفتر افراد دیگه کار کنید. 

❓سوال : با عمومی، تربیتی و گرایش های غیر بالینی میتونم کار بالینی کنم؟ 

❇️جواب : بله. شما هر رشته ای بخونید، اگر زیر نظر اساتید کار بلد دوره بالینی و روان درمانگری بگذرونید و چند دوره زیر نظر اونا کار کنید میتونید کار بالینی کنید. این برای کارهای دیگه هم صدق میکنه مثل روانسنجی و کار با ابزار.

❓ درآمد کدوم کار و رشته بهتره؟ 

❇️جواب : بستگی به خودتون داره. بالینی، روانشناسی، تربیتی کلا هرکدوم از گرایش ها واقعا پتانسیل های خوبی دارن برا درآمد بالا

❓روانشناسی بهتره یا مشاوره یا علوم تربیتی 

❇️ روانشناسی گستردگی و تخصص بیشتری داره و ارگان های مختلف جذب راحت تری دارن. مثلا علوم تربیتی رو آموزش پرورش میخواد ولی روانشناسی هم وزارت علوم میخواد هم وزارت بهداشت هم قوه قضائیه و هم آموزش و پرورش

چه خوب☺️ مبارکه من تازه می‌خوام کارشناسی بخونم به نظرتون روان شناسی بهتره یا علوم تربیتی یا مشاو ...

تو پرسش و پاسخ جواب دادم عزیزم 👆

رشتم روان نیست ولی خیلیی ممنون از تاپیک مفیدت😍❤ خیلیا سوال در مورد ارشد روانشناسی میپرسن اسکرین گر ...

زنده باشی عزیزم. مرسی از انرژی مثبت ❤️

من ترم یک کارشناسی هستم بنظرت از همین الان سفت و سخت بخونم یا از ترم بعد؟ نیاز الان کتاب یا جزوه اس ...

زوده عزیزم. بذار برای سال بعد ولی وقتی شروع کردی خوب بخون. چون خوندن برای ارشد اصلا شبیه به خوندن برای کنکور کارشناسی نیست. کنکور کارشناسی خیلی سخت تره. تو کنکور ارشد بهتر نتیجه زحماتتو میبینی. 

جزوه یا کتاب هم به نظر من کتاب های مدرسان و کیهان و کمک آموزشی خوبن. اگه میخوای منبع بخونی، یکی دو دور فقط به حالت روخوانی بخون که بینش و آگاهیت بره بالا. برای حفظ کردن از کمک آموزشی میتونی استفاده کنی. منابعی هم که خوندم بالا نوشتم.

زوده عزیزم. بذار برای سال بعد ولی وقتی شروع کردی خوب بخون. چون خوندن برای ارشد اصلا شبیه به خوندن ب ...

عزیزم شما الان شاغلین؟ 

خانوم مهندس مملکت 😎 دختر مو مشکی جذاب نی نی سایت 😅
2706