2733
2734
عنوان

امشب مهمان غریبه داشتم پذیرایی چطور شد+عکس

| مشاهده متن کامل بحث + 8165 بازدید | 182 پست
چطوری روت شد عکس بگیری اینو بگو

رو شدن نمیخواد من عاشق عکس گرفتنم از طبیعت از غذا از دورهمی هامون ...بقیه عکسارو قبلا گرفتم اون عکس سفره هم کلا ۵ثانیه شد کسی هم توجه نکرد راستش اخه کار بدی نکردم که 

ممنون فدات☺️

عالی عزیزم. سفره خوشمزه ای جیدی خصوصا اون قرمه سبزی☺

به نقل از آیت الله العظمی اراکی: زمانی در ایران هر جا آتش روشن میکردند مردم برای بردن زغال گداخته و روشن کردن کرسی، تنور یا منقل به آنجا میرفتند در ماه خداییِ محرم، در نزدیکی خانه یک زن بدکاره، هیئتی به پا شده بود. زن هم برای بردن آتش به محل رفت و سوال کرد زیر دیگتان روشن است؟ آتش میخواهم.  گفتند بله برو بردار. زن سمت دیگ رفت، و دید آتش خاموش شده خم شد و به هیزمها فوت کرد. مقداری از خاکستر به چشمش پاشید اما ادامه داد تا جایی که هیزمها دوباره روشن شدند. همان اندازه که میخواست برداشت و رفت.اما...همان شب خوابی دید . او دید چند نفر به گردن،دستهاو پاهایش غل و زنجیر بسته و میبرند تا عذابش کنند و هرچه فریاد میزد شما را به خدا ولم کنید کسی گوش نمیداد . زن،بانویی دید که از دور به آنها نزدیک میشد. مأمورهای عذاب با دیدن بانو زنجیرها را رها کردند. بانوی بزرگوار ایستادند و فرمودند چرا میبردیش. گفتند چون بدکاره و فاسد است . بانو گفت نههه... او نگذاشت آش نذری مجلس حسینم خراب شود ... دیگ را روشن نگهداشت. او بخاطر حسینم چشمهایش اذیت شد بخاطر حسین من رهایش کنید ....زن با ترس بسیاری وحشت زده از خواب بیدار شد و مدام با گریه و زاری از حضرت مادر، زهرای اطهر علیهاالسلام، کمک میخواست تا یاریش کند برای پاکدامنی.او همان زن انگشت نمای شهر، توبه کرد و با یاری حضرت زنی مومنه شد تا جایی که هر زمان و هر کجا روضه ای برای حضرت ارباب به پا میشد دنبالش میرفتند و او را دعوت میکردند.  و با اولین جمله روضه خوان " السلام علیک یا ابا عبدالله" زن به شدت گریه میکرد و شیون جانسوزش بلند میشد  جون و زندگیم فدات یا حضرت حسین علیه السلام که در ❤ خدایی و رضای تو رضای پروردگارمه   تو بحث کردن دانش و ادب مهمه
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اره اتفاقا چون خبر داشتم یکی از مهمونها دوست دارم فقط بخاطر خودش درست کردم که تا دید ذوق کرد گفتم شن ...

خيلي كار خوبي كردي.

منم تا الان اينجىري ميزبانم غذاي مورد علاقم پختع

كيف كردم

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 
2731
سلام عزیزم همه چی عالی و با سلیقه،ژله بستنیو چطور درست میکنی عزیزم خیلی خوب رنگ‌اش تفکیک شده

سلام ...بستنی رو اگر به نسبت ژله کمی بیشتری بریزی رنگهات حالت پاستیلی پیدا میکنه و خوشرنگ تر میشه برای هر لایه هم یکساعت یکساعت و نیم استراحت میدم ...یک لیوان آب جوش بریز به جای آب سردم که بستنی جایگزین میشه همین

2740
فكر نكنم توي اطرافيانم كسي بيشتر از من به خودش اهميت بده. يخوام دونه دونه بگم خودستايي ميشه. و شايد ...

والا منم عاشق اشپزی ام ولی دلیل نمیشه ادم زبونش از حلقش دربیاد واسه دورهمی بیرون نفس نفس بزنه. 

کی میتونه انکار کنه ک درست کردن اینهمه غذای رنگی برای یه زن سخت و بیش از حد ادم از نفس میفته خصوقا اگر بچهکوچیکم داشته باشی

به هرحال اگر در توانتونو غذاهایی مثل فسنجون ک راحت تر اماده میشه

یا اماده بگیرید

الکی به خودتون سخت نگیرید 

شما جونتون دراد بلانسبت ک یه لشگر بخورن بریزن بپاشن

وگرنه دستتونم درد نکنه کسی منکر بلد بودن و عشق سرشارتون به زندگی نیست

بحثی هم ندارم والا خود دانید

بدرود

زمان موسی خشک‌سالی آمد. آهوان خدمت موسی رسیدند که ما از تشنگی تلف می‌شویم،لذا از خداوند متعال در خواست باران کن! موسی به درگاه الهی شتافت و داستان آهوان را نقل نمود!خداوند فرمود: موعد آن نرسیده،موسی هم برای آهوان جواب رد آورد!تا این‌که یکی از آهوان، داوطلب شد که برای صحبت و مناجات بالای کوه طور رود. آهو پیش از رفتن، به دوستان خود گفت: «اگر من جست و خیز کنان پایین آمدم بدانید که باران می آید وگرنه امیدی نیست!»آهو به بالای کوه رفت و حضرت حق به او هم جواب رد داد. اما در راهٔ برگشت، وقتی به چشمان منتظر دوستانش نگاه کرد، ناراحت شد! شروع به جست و خیز کرد و با خود گفت:«دوستانم را خوشحال می کنم و توکل می‌نمایم؛ تا پایین‌رفتن از کوه هنوز امید هست!»تا آهو به پائین کوه رسید، باران شروع به باریدن کرد!موسی علیه السلام معترض پروردگار شد،خداوند به او فرمود: «همان پاسخ تو را آهو نیز دریافت کرد با این تفاوت که، آهو دوباره با توکل حرکت کرد و این پاداش توکل او بود!»هیچ‌وقت نا امید نشو،لحظه‌ی آخر، شاید نتیجه عوض شود          «توکل‌ات به خدا»
سلام ...بستنی رو اگر به نسبت ژله کمی بیشتری بریزی رنگهات حالت پاستیلی پیدا میکنه و خوشرنگ تر میشه بر ...

خسته نباشی کدبانو ‌‌.

منم مهمون دارم 

مرغ ..فسنجون.‌‌دلمه تدارک دیدم ..با سالاد و زیتون .دلستر و دوغ ..ژله 

برای پذیرایی هم میوه شربت و شیرینی ‌‌‌‌‌.

برای بعد غذا هم بستنی .خوبه؟؟؟

2706