2733
2739
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2417055 بازدید | 51208 پست
قبلا ارتباط چشمیش ضعیف بود گلم، حتی به خودمم درست نگاه نمیکرد، اما الان خیلی خوب شده، خودمم توش موند ...

خدا رو شكر خيلي عاليه. من هم به نظرم دالي بازي خيلي موثره و هر وقت تمرينات رو با پسرم انجام ميدم ميبينم كه موثره. واكنش به اسمش رو بيرون از خونه بتونم درست كنم خيلي خوشحال ميشم  توي خونه تقريبا ميتونم بگم خوبه ولي بيرون از خونه خيلي چيزا توجهش رو جلب ميكنه و حواسش ميره به اطراف. اونوقت چند بار بايد صداش كنم و بهش بگم به من نگاه كن تا برگرده. 

دوستان منم هر روز استیکر میچسبونم و فک میکنم داره کمک میکنه ولی بمحض اینکه میچسبونم بچه م میاد از صورتم برمیداره و شعرهایی که دوس داره رو میخونم که چند روز نگاه میکنه بعد دیگه تکراری بشه زیاد توجه نمیکنه نکته دیگه واکنش به اسمش دائم تغییر میکنه یه وقتایی خوبه یه وقتایی نه چند وقته میره مهد ولی مربیش میگه صداش میزنه توجه نمیکنه به غریبه ها نگاه میکنه بیشتر بزرگسالا ولی وقتی اسمش رو صدا بزنن توجه نمیکنه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
عزيزم پسرت الان چند وقتشه؟ پسر من الان ١٩ ماهشه و جمله سه كلمه اي ميگه. من هم به خاطر درگيري هايي كه ...

عزیزم پسر من یه هفته مونده تا ۸ ماه تموم بشه . ولی حس میکنم صداسازیش کمه . میبرمش حموم اونقدر سرخوشه از اول تا اخرش صدا در می یاره و خوشحالی میکنه ولی گاهی میخندونمش یا اصلا نمیخنده یا اگرم بخنده بی صدا . زیاد باهاش حرف میزنم انشالله که پسر منم مشکلی تو حرف زدنش نداشته باشه 

خدایا شکر ... کمکم کن 😥
بچتون هنوز خیلی کوچیکه صبرکنید تا یکسالگی کلی تغییرمیکنه.ذهن خودتو درگیر نکن و برو فقط تعامل داشته ب ...

اره عزیزم . منم تصمیم به همین کار گرفتم. هر وقت من خوبم پسرمم اوضاعش خوبه حساس میشم پسرمم یجور دیگه میشه

خدایا شکر ... کمکم کن 😥
دوستان منم هر روز استیکر میچسبونم و فک میکنم داره کمک میکنه ولی بمحض اینکه میچسبونم بچه م میاد از صو ...

عزیزم نمیدونم بچه تون چند وقتشه ولی من هر وقت دستامو مثل عینک دور چشام میگیرم قشنگ توجهش جلب میشه حداقل نشسته خیلی خوب میشه . 

خدایا شکر ... کمکم کن 😥
2740
خیلی افسرده و خسته شدم تو این چند وقت اندازه ۱۰ سال بهم گذشته اصلا احساس جوونی ندارم حس میکنم پیر شد ...

سلام عزیزم 

منم گاهی دلم میگیره چرا توجه پسرم این قدر کمه شیرین کاری نداره ولی نمیشه گفت بچه ی دیگران فلانه . چون هر کسی برا خودش مشکلاتی داره . شاید بنا به اینه ماهم بجای اینکه خودمونو درگیر کارهای بیهوده و بی اساس کنیم رو بچه خودمون کار کنیم 

خدایا شکر ... کمکم کن 😥
سلام فرزانه جان ، چه خوب که سر زدید، عزیزم میگید چه چیزی در به حرف اومدن بچه هاتون خیلی مفید بود، من ...

سلام عزیزم. بله بچه های منم خیلی کم توجه و سر به هوا بودن . الان هم بعضی وقتا اینجوری هستن مثلا موقع دیدن کارتون مودد علاقشون که تا به حدی طبیعی دیگه نباید زیاد هم حساس شد . ولی من اونموقع چیزایی که احساس میکردم تمرکزشون و کم میکنه حذف کردم مثل موبایل و تلوزیون. کارت های دید آموز هم خیلی خوب بود. کلا تمرین هایی که گفتار درمان میگفت و تو خونه انجام میدادم خیلی کمک کرد.

دختر من موقع غذا خوردن خیلی صدا درمیاره 

انگار هورت می کشه همه چی رو 

کلا با دهنش خیلی صدا درمیاره 

کلی باهاش صحبت کردم 

یا د دادم غذا خوردن و 

باز همون 

😥😥😥😥

اسمشو نمی گه 

می دونه اسمش چیه ولی نمی تونه انگار عنوان کنه 

هیچ چیز جدیدی هم به دایره جمله سازیش اضافه نشده 

✔️ خبرنگار 
سلام وقتت بخیر دوستان.من تازه وارد این تاپیک شدم.خاستم بگم پسر من اوتیسم 4 سال و 9 ماهشه ...از روزی ...

عزیزم اگر شاغل نیستی روزها ببرش پارک 

هر روز نیم ساعت زودتر بیدارش کن و ازون طرف زودتر بخوابون 

باهاش بازی کن 

کاری کن فعالیتاش تو یک رکز زیاد بشه و از فردا کارتو برای تنطیم خواب شروع کن 

اگر خودتم باهاش بخوابی هرروز کارت سخت میشه 

✔️ خبرنگار 

سلام بر همگی

دوستان من دو هفته ای میشه یه سری بازی که واسه بالا بردن تمرکز و توجه میشه دارم تو خونه با بچه کار میکنم و تمام اسباب بازیاشو جمع کردم بجز دو تا توپ و یه دو تا ماشین ولی تو این دو هفته به نتیجه ای نرسیدم تمام چیزا رو که مربوط به بازی میشه میاد جمع میکنه یا پرت میکنه اصلا به روش خودش بازی میکنه مثلا لیوان یک بار مصرف میچینم رو هم بعد از پسرم میخوام با توپ شوت کنه بهشون، میره با پا میزنه زیرشون ایا دوستان با این شرایط که حرف گوش نمیده فایده ای داره کار درمان و گفتار درمان شروع کنم چون مجبورم چند ماهی بریم پیش خانواده ام تو شهر خودمون فقط یه مرکز هست که تعریفی ازش نشنیدم

عزیزم من تا الان اصلا نه چنین موردی دیدم نه شنیدم  چطور ممکنه بچه‌ای از هر لحاظ عالی باشه بعد ...

سلام ،گلم ،اتفاقا هست ،نمونه اش پسر خود من که تا قبل از دو سالگی رشد جسمی و رفتاری اش کاملا عادی بود ،حتی شروع کرده بود به جمله دو کلمه ای گفتن ،یک دفعه برگشت رفتاری نشون داد ،الان بزور کلمه میگه و ...،جز طیف هست ،اتفاقا من مامان خیلی فعالی ام بودم براش ولی اتفاق افتاد 

2706