2737
2739
عنوان

در مورد از پوشک گرفتن سوال دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 1633 بازدید | 85 پست
من بودم یه چیز سنگین بارش میکردم حتما خیلی سم بود واقعا این حرف 😐  ، تو فکر کن مادرشوهرم به من ...

من هیچی نگفتم . نه گفتم باشه نه گفتم نمیکنم. 

یه سوال؟ بچه من پی پی می‌کنه خودش اشاره می‌کنه یعنی پوشک را نشون میده . ولی نمیتونه بگه.

الان یکسال و پنج ماهشه . همش شوهرم میگه توالت فرنگی بذار براش . الان براش زوده؟ برای آشنایی  نه برای از پوشک گرفتن. 

مارکشم عوض کردم براش کهنه هم انداختم پوستش خیلی حساسه الان بهش میگم بگو جیش دست میزنه پوشک وشلوارشو ...

اگر پوشک رو در بستر زندگی بگیری مشکلی از نظر روانی ایجاد نمیکنه ، یعنی بچه اصلا تحت فشار نباشه مثلا وقتی دست می‌کشه یعنی ذهنش داره اون احساس ادرار رو شناسایی می‌کنه ببرش دستویی اونجا کارش رو انجام بده و بعد پوشکش کن 

ببین قدم اول اینه که بعد از انجام جیش و پی پی بچه بتونه خبر بده 

قدم بعدی اینه که حینش بتونه خبر بده 

قدم بعدی اینه که قبلش خبر بده 

وقتی به مرحله ای رسید که قبلش خبر داد دیگه میتونی پوشک رو حذف کنی 

ولی شرط سنی رو رعایت کن الان فقط میتونی توی ایجاد عادت های مرتبط با نظافت قصه طور توی دستشویی باهاش کار کنی خودمونو میشوریم ، از جلو به عقب 

خودمونو خشک می‌کنیم دستمالو میذاریم برمی‌داریم ، میذاریم بر میداریم 

نگاه میکنیم ببینیم چیزی توی دستشویی نمونده باشه اگر مونده بود باید تمیزش کنیم چون ما مسیول خروجی های بدنمون هستیم استفاده از فرچه دستشویی رو بازی بازی یادش بدی بعدش هم دستمونو میشوریم ، بشمریم یک تا پونزده 

حالا دستمانو بو کنیم ، به به چه بوی خوبی میده حالا بدوییم بریم بیرون  پوشکش بپوشیم 

وقتی تونست قبلش خبر بده بگو خیلی خوشحالم که داری مستقل میشی ، خیلی خوشحالم که جیشت رو توی بدنت حس می‌کنی دیگه میتونیم با پوشک خداحافظی کنیم و... 

.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من هیچی نگفتم . نه گفتم باشه نه گفتم نمیکنم.  یه سوال؟ بچه من پی پی می‌کنه خودش اشاره می‌کنه ی ...

کامنت بالایی رو که نوشتم بخون عزیزم برای آشنایی در بستر زندگی هر وقت شروع کنی زود نیست ولی حذف پوشک مهمه که زود انجام نشه  مگر اینکه پذیرش بچه کاملا بهت ثابت شده باشه 

.
کامنت بالایی رو که نوشتم بخون عزیزم برای آشنایی در بستر زندگی هر وقت شروع کنی زود نیست ولی حذف پوشک ...

ممنون عزیزم خیلی خوب بود 

میشه لطفاً از شیر گرفتن هم توضیح بدی اگر زحمتی نیست

2731
مارکشم عوض کردم براش کهنه هم انداختم پوستش خیلی حساسه الان بهش میگم بگو جیش دست میزنه پوشک وشلوارشو ...

فرایند از شیر گرفتن رو یک الی یک ماه و نیم حداقل در نظر بگیر هر کس هم گفت یه شبه بچه رو از شیر گرفتم تو هم بگیر خودتو راحت کن بکوب توی دهنش به هیچ وجه یک دفعه ای بچه رو از شیر نگیر چون عادت های مک زدن انگشت ، مکیدن لب اختلال طرد شدگی دقیقا از همین یه کار ایجاد میشه 

اول شیر روز رو باید حذف کنی ، حجم شیری که در طول روز میدی رو کم کم ، کم می‌کنی 

می‌نویسی چند بار در روز شیر میخواد مثلا سه بار میخواد  طی یک هفته این سه بار رو می‌کنی یک بار 

اون دو باری که قرار نیست بهش شیر بدی طی روز با هر چی که دوست داره سیرش می‌کنی و هر وقت شیر خواست به هر روشی که میتونی مشغولش می‌کنی (اگه بهش عادت بدی مثلا با شکلات بستنی و این چیزا آروم بشه دقیقا داری بهش عادت افتضاحی رو آموزش میدی ) به چیز خاصی عادتش نده که شرطی نشه 

ترجیح به اینه که ببریش بیرون 

اینطوری وعده های روز رو کم می‌کنی 

میرسی به وعده های شب ، اگر عادت خوابیدن زیر سینه داره سخت ترین حالت ممکن هست ولی وقتی این عادت رو به روشی که میگم بگیری میبینی بچه ت عین گل خودش می‌خوابه و اصلا نیاز نیست تکونش بدی ، یا هر عادت غلط دیگه ای براش ایجاد کنی خودش میخوابه و نیمه شب که نمودار خوابش میاد بالا و بیدار میشه به سادگی می‌تونه خودشو بخوابونه و به کمک تو نیاز نداره

برای شیر شب بچه رو هفته اول میذاری زیر سینه ولی هاله قهوه ای سینه رو فشار بده جریان شیر رو کم کن 

هفته دوم انقدر هاله رو فشار بده که جریان به کل قطع بشه 

هفته سوم انگشتت رو به نوک سینه نزدیک کن جوری که مقدار کمی از نوک سینه توی دهنش قرار بگیره نه کلش 

هفته چهارم وقتی همون یه ذره نوک سینه توی دهنش هست هر چند وقت یه بار یه انگشت بنداز توی دهنش و توی مکیدن همون یه ذره نوک سینه اختلال به وجود بیار 

و طی همه این شب ها آروم بگو شیر دیگه تموم شده مامان جون الان وقت شیر خوردن نیست ، شیر دیگه تموم شده 

در کمتر از دو ماه هم تولید شیر توی بدن خودت کم و حذف میشه و دچار افسردگی بعد از قطع شیر نمیشی ، دچار احتقان سینه نمیشی دچار تب شیر هم نمیشی 

بچه هم به هیچ وجه نمی‌فهمه اصلا کی از شیر گرفته شد 

بعد یه مدت خودت میای میبینی داری به بچه ت میگی شب بخیر عزیز دلم چشماتو ببند و بخواب اونم چشماشو میبنده می‌خوابه

.

من بنظرم تا وقتی یبار بدون پوشک خودشو خیس نکنه مهم بودن تو دسشویی جیش کردن نمیفهمه

من تابستون پسرمو بردم تو حیاط بازش گذاشتم بعد یکم بازی یدفعه شلوارش خیس شد بدش اومد 

دیگه اصلا جیش نکرد تو شلوار منم اصلا پوشک نکردم

برای پی پی هم چون فرنگی خوددشو داشت خوشگل و بود و موزیک میذاشت بعدشم منو پدرش از فرنگی استفاده میکنیم کلا علاقه داشت رو اون بشینه پی پی کنه

تا زمانی که شب تا صبح پوشکش خشک نباشه یعنی مجاری ادراری کامل نشده و هنوز آمادگی از پوشک گرفتن رو ندا ...

دختر من از یک سالگی شبا بازش میزاشتم جاش خشک میشد یا نزدیکای صبح هر از گاهی دستشویی میکرد 

الان ۲۳ ماهشه بازم باز می‌زارم شبا جاش خشکه 

می‌دونه که پی پی و جیش باید بره دستشویی 

چون دارم از شیر میگیرم گذاشتم بعد از عید از پوشک بگیرم 

ولی امروز موقع خواب که پوشکشو باز کردم نشینم رو فرش جیش کرد😐

یه سوال داشتم شنیدم که بچه ها تو یه دوره آمادگی پیدا میکنن اگه اون دوره وقتش بگذره قضیه سخت میشه یا بچه دیگه تنبلیش میشه 

میگم ممکنه دوره بچه من بگذره؟؟

چون می‌دونم الآنم بخوام میتونم بگیرم 

ولی نمی‌خوام با شیرش همزمان بشه

دختر من از یک سالگی شبا بازش میزاشتم جاش خشک میشد یا نزدیکای صبح هر از گاهی دستشویی میکرد  الا ...

به نظرم همچین چیزی نمیتونه درست باشه که بچه تنبل بشه و فلان راستش من دو تا دوره در مورد از پوشک گرفتن شرکت کردم توی هیچ کدوم نگفته بودن همچین چیزی رو 

جایی خوندی ؟ یا بدون منبع علمی همینطوری جایی شنیدی؟ به نظرم خیلی اتفاق بدیه اگر واقعا این حرف رفرنس علمی داشته باشه 

در هر صورت  توی شرایط شما آماده سازی ذهنی هیچ اشکالی نداره که الان هم شروع کنی من اگه تجربه الانم رو داشتم زودتر آماده سازی ذهنی رو شروع میکردم چون هیچ آسیبی توش نیست فقط بازیه و دقت بچه به بدنش بیشتر میشه و این روند آماده سازی هر چقدر هم کند اتفاق بیفته باز هم بدون آسیبه 

از پوشک نگیرش ولی فرایند دستشویی رفتن رو بازی طور بهش توضیح بده 

الان پسر من هیچ مشکلی با دستشویی رفتن نداره چون مسیولیتی نداره که تا وقتی پوشک پاش باشه فشاری وجود نداره همه چیز مثل سابق پیش می‌ره ولی یه سری اطلاعات در قالب بازی منتقل میشه شما هم به نظرم میتونی شروع کنی وقتی خواستی از پوشک بگیری از این مراحل گذر کردی از شیر هم گرفتی 

.
2738
من بنظرم تا وقتی یبار بدون پوشک خودشو خیس نکنه مهم بودن تو دسشویی جیش کردن نمیفهمه من تابستون پسرمو ...

پسر منم دقیقا همچین شرایطی رو یک بار اتفاقی تجربه کرد ولی برعکس بعد از اون دیگه بدون پوشک انجام نداده ،  من اگه بخوام الان پوشک پاش نکنم میترسم خودشو نگه داره یبوست بگیره حالا ببینم امروز که توی حمام صحنه ادرار خودش رو دید انگیزه میشه براش که جیش رو هم بفرسته خونه ش یا نه  باید یه فکر دیگه ای بکنم 

.
سلام گلم ...دخترم دو سال و سه ماهشه ولی خب خیلی حرف نمیزنه...میشه بگی چطور از پوشک بگیرمش،؟؟؟

نمیدونم والله دختر من زود زبون باز کرد برا همینم زود گرفتمش

پاسخگوی سوالات حقوقی شما هستم💚
پسر منم دقیقا همچین شرایطی رو یک بار اتفاقی تجربه کرد ولی برعکس بعد از اون دیگه بدون پوشک انجام نداد ...

عزیزم پسرها خیلی دوس دارن بزرگ و با قدرت دیده بشن به روش خودت بهش بفهمون که پوشک برای بچه کوچولو هاست تو که قوی و بزرگ شدی باید مثل منو بابا از دسشویی استفاده کنی 

این روش رو پسر من جواب داد