2733
2734

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
سلااااااااااااام مامان پرنیا جون دوست عزیز و بی نظیرم خیلی ممنون که تاپیک جدید رو راه انداختی. خوبی عزیزم؟ پرنیا جون خوبه؟ همه چی خوب پیش میره؟ امشاله همیشه خوب و خوش و شاد و مثبت باشی دوستت دارم دوست خوب و عزیزم
Always believe that something wonderful is going to happen
سلام سهیلا جون خوبی عزیزم؟ ممنون از محبتت، خدا رو شکر، همه چیز روی نظم و رواله و همین نظمه منو بسیار بسیار خوشحال میکنه و بهم آرامش میده همسرم گاهی میگه خیلی با نظم و نظام شدیم زندگیمون مثل زندگی تیمسارها شده پاشو یکم بریز بپاش کنیم، بی برنامه بریم بریم بیرون، بی برنامه مهمون دعوت کنیم یکم از نظم و نظام بیفتیم
2738
خانمها من یه تجربه شخصی بگم درباره تمیز نگه داشتن خونه. به قول همسرم خونه زیادی تمیز و مرتبه پاشو یکم بریز بپاش کنیم! من با این روش سالهاست که خونه ام بی نهایت همیشه تمیز و مرتبه و حتی برای عید هم خونه تکونی نمیکنم. من یه برنامه هفتگی تنظیم کردم که هرروز باید یک جای خونه مرتب شه، جارو شه، گردگیری شه، تمام درز مرزا و گوشه هاش گردگیری و جارو شه. و دیکه الان عمل کدرن به این برنامه کاملا برام عادت شده و بطور ناخودآگاه و خودکار انجامش میدم. برنامه ام از این قراره: شنبه: آشپزخونه یکشنبه : سالن پذیرایی دوشنبه : اتاق خواب سه شنبه : مجداا آشپزخونه(آشپزخونه چون مهم تره و بیشتر باهاش کار دارم رو دو روز براش در نظر گرفتم) چهارشنبه : اتاق کتابخونه پنج شنبه : سرویس بهداشتی و جمعه هم روز استراحته هرروزی که مربوط به هرجای خونه اس، با دقت اون گوشه خونه تمیز میشه مثلا روزی که مخصوص اتاق خواب هست حتی زیر تخت رو جارو میکشم و داخل کمد دیواری رو تمیز میکنم یا روزی که کتابخونه هست حتی برگه های چک نویس و اینا رو مرتب میکنم و اضافه هاش رو دور میریزم. با این برنامه همیشه همه جای خونه تمیز و مرتبه و هرچیزی سر جای خودشه. البته هر تابستون معمولا یه خونه تکونی کلی میکنم که معمولا هم بیشتره دو سه روز طول نمیکشه چون هررزو طبق برنامه پیش رفتم. توی خونه تکونی تابستون و یکبار هم نزدیکای عید کارهایی مثل شستن پرده ها و پنجره ها و تمیز کردن شیشه هاست (که همسر انجام میده ) و یه برنامه هر دماه یکبرا هم برای تمیز کردن کلی یخچال و فریزر دارم که در روزهای مخصوص آشپزخونه انجام میشه ببخشید باز هم پست هام طولانی شد
اتفاقا سهیلا جون یه وقتهایی بدون برنامه ریزی مهمون دعوت میکنیم تا برای خودمون تنوع ایجاد کنیم که البته همیشه روزهای جمعه این اتفاق میفته روزهای دیگه هفته که همش کار و درس و اینهاست. مثلا هفته پیش ساعت 11 صبح تصمیم گرفتیم برای نهار مهمون دعوت کنیم و چون من طبق برنامه ای که توی پست قبل نوشتم پیش میرم؛ کار خاصی برای انجام دادن نداشتم و خونه هم تمز و مرتب بود و فقط نهار درست کردم و تا ساعت 1/30 غذام هم حاضر بود
به به سهیلا جون ایششالا که موفق باشی گلم آره عزیزم این برنامه خیلی عالیه هم اینکه همیشه خونت مرتبه و کارهات رو نظم و نظامه هم اینکه وقت چندانی ازت نمی گیره . من با نهایت روزی 45 دقیقه تمام کارهام انجام میشه و تمام روز در اختیار خودمم
2706