2733
2739
عنوان

نکاتی برای آماده شدن برای زایمان طبیعی...

| مشاهده متن کامل بحث + 1426637 بازدید | 27469 پست
16- قبل از رفتن برای زایمان خوردنیهای کوچیک مثل چند تا بادام یا کشمش بطور یواشکی با خودتون ببرید. معمولا اونها نمیذارن چیزی بخورید . برای همین میگم یواشکی. مثلا قاطی دعا هاتون بذاریدشون. گاهی برای تجدید قوا بین درد ها واقعا نیاز میشه! و اینکه از هفته 37 به بعد هر روز اینا رو بخورید: -روزی دو تا استکان شربت خاکشیرکه خاکشیرش هر دفعه یه قاشق چایخوری باشه. روزی چند تا دونه خرما رو تو سیاه دونه بغلطونید و بخورید. -روزی یه استکان عرق رازیانه-روزی یک قاشق تخم شوید و یک قاشق غذاخوری گل گاو زبان را با سه استکان ابجوش دم کنید و این سه استکان را در طول یکروز بخورید. -روزی یک استکان عرق کاسنی -روزی 7 دانه خرما اینها در کاهش درد زایمان و تسریع روند زایمان معجزه میکنه! من تجربه ش کردم. عالیه. اگه بتونید همه اینها رو مصرف کنید بهتره: 1-گل گاوزبون(برای تسریع روند زایمان و کاهش درد) 2-چای تمشک(برای زایمان راحت.ریحانه بهشتی نوشته بود این نوشیدنی به تقویت هر چه بیشتر رحم کمک می کند.روزی 3 استکان) 3-خاکشیر(برای فرایند زایمان طبیعی) 4-تخم شوید(برای زایمان راحت و کم شدن خونریزی در مرحله اول و دوم زایمان) 5-گلاب(برای بهتر باز شدن دهانه رحم) 6-رازیانه(خاصیت ارتجاعی نسوج افزایش یافته و وضع حمل اسان گردد) 7-سیاه دانه(تاثیر زیاد در کاهش و مدت درد) 8-زعفران(برای زایمان راحت.ریحانه بهشتی) 9-گنجد(برای زایمان اسان و راحت)
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
17- توی ساک وسایلتون 7 تا دونه خرما بذارین. مستحبه اولین چیزی که بعد زایمان خورده میشه 7تا خرما باشه که در این صورت بچه صبور میشه. البته تحقیقات هم نشون داده که خوردن خرما بلافاصله بعد زایمان در کاهش خونریزی پس از زایمان خیلی موثره.
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

18- از ماه ششم به بعد این ورزش رو که میگم روزی 50 بار انجام بدین: ماهیچه های ناحیه واژن رو بطور کامل منقبض کنید ( مثل وقتی که دستشویی دارید اما خودتون رو نگه میدارید) و 10 ثانیه نگه دارید. بعد دوباره 10 ثانیه رها کنید. این ورزش رو در همه حالتهای نشسته و ایستاده و خوابیده میتونید انجام بدید. این کار با عث انعطاف پذیری این ناحیه برای زایمان میشه و کمتر بخیه میخورین.
من واقعا از زایمان می ترسم (هر دوتاش درد داره) خدایا خودت کمک کن
وقتی خداوند از پشت دست هایش را روی چشمانمان گذاشت از لای انگشتانش آنقدر محو تماشای دنیا شدیم که فراموش کردیم منتظر است نامش را صدا کنیم.......
2728
سوره جون کاشکی بیای و یه کم من و دلداری بدی......یه روز تصمیم می گیرم سز کتم ....یه روز طبیعی.... دیگه دارم دیوونه می شم.
وقتی خداوند از پشت دست هایش را روی چشمانمان گذاشت از لای انگشتانش آنقدر محو تماشای دنیا شدیم که فراموش کردیم منتظر است نامش را صدا کنیم.......
هنار جون یه چیزی بهت میگم بخدا راست میگم اینو... خیلی از اینهایی که از زایمان طبیعی بد تعریف میکنن ( نه اینکه درد نداشته باشه ) اما فقط بخاطر اینکه کسی چشمشون نکنه این همه بد میگن. من خودم خیلی خوب زایمان کردم. البته من خودم از اونایی ام که آستانه تحملم بالاست. مثلا برای یه آمپول گریه نمیکنم! اما بعد از زایمانم هر کی می اومد دیدنم مامانم هی میگفت: خیلی سخت زاییده! کلی بخیه خورده!نزدیک بود آخرش سزارینش کنن . از این حرفا!
درد زایمان عین درد پریوده. درسته که 5-6 ساعت طول میکشه اما درد زیادش مال همون ساعت آخرشه. اونم بیشتر فشاره تا درد.قبل از اون درد هی میگیره و ول میکنه. وقتی ول میکنه اصلا انگار نه انگار . برای همینه که خیلیها میگن بین دردها اصلا خوابشون میبرده! منم البته همن طور بودم.
یه چیز دیگه ای که باعث میشه ترست بریزه اینه که : ببین قدیمها مثلا 10 تا بچه میزاییدن تازه بدون دخالت های پزشکی. الان این آمپولها و سرم ها که میزنن هم درد زایمان رو کاهش میده و هم روندش رو سریعتر میکنه. تازه برشی هم که موقع زایمان میدن و بعد بخیه میکنن کلی کمکه به مادر.که اصلا متوجه هم نمیشه آدم اینکارو کردن. پس چیز خیلی ناگواری نیست. تازه اگه ما زنها تواناییش رو نداشتیم قطعا اون خدای مهربون این مسئولیت رو بدوش ما نمیذاشت.درسته؟؟؟
2738
تازه اون چیزی که واقعا تحمل این سختی رو آسون میکنه اینه که میدونی بعدش دیگه نی نی ت میاد بغلت و دیگه اصلا درد و مشکلی نداری. من که از اتاق زایمان اومدم بیرون اول اون 7 تا خرما رو خوردم و بعد هم یه پرس چلو جوجه خوردم!!!بعدش هم یه خواب راحت کردم. حالا فکر کن اگه سزارینی باشی اون موقع که بچه ت رو میارن تو توی چه وضع و حالی هستی از درد و ناراحتی!
سوره ادم در حینه زایمان طبیعی همورویید نمیگیره
گیرم که در باورتان به خاک نشسته ام و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهایتان زخم دار است با ریشه چه می کنید؟گیرم که بر سر این بام بنشسته در کمین پرنده ای پرواز را علامت ممنوع می زنید با جوجه های نشسته در آشیان چه می کنید؟گیرم که می کشید گیرم که می برید گیرم که می زنید با رویش ناگزیر جوانه ها چه می کنید؟ 
ملودی جان . در حین زایمان طبیعی نه اما چون به مقعد فشار میاد بعد زایمان باید یه چند روزی مسهل کننده بخوری تا مشکلی پیش نیاد. من خودم با اینکه قبلا گاهی دچار این مشکل میشدم اما خدارو شکر از بعد زایمان تا حالا خیلی اتفاقا مشکلم بهتر شده و دیگه برنگشته. البته اصل مشکل هموروئید مربوط به اعصابه بیشتر تا عوامل دیگه. مشکل هموروئید از عوارض بارداریه نه زایمان. یعنی اگر مراقبت نکنید چه طبیعی چه سزارین ممکنه این مشکل رو پیدا کنید.
از مزیت های زایمان طبیعی اینه که اکثرا بچه هایی که با زایمان طبیعی بدنیا میان زردی ندارن.البته این موضوع صد در صدی نیست اما خیلی زیاده و از نظر علمی هم ثابت شده ست.
19- انجام اقدامات پیشگیرانه برای زردی نوزاد در بارداری ،تنها محدود به یکی دو ماه آخر می شود به این ترتیب که در یکی دو ماه آخر بارداری، مادر، هفته ای یک بار، زبان خود را در آینه کنترل کند؛ اگر زبان زردرنگ بود می تواند نشان دهنده افزایش صفرا و احتمال ایجاد زردی در نوزاد باشد. در این حال مادر باردار بهتر است یک خنکی ملایم مثل عرق کاسنی را چند روز مصرف کند تا مشکل حل شود. توصیه عمومی تر برای رفع نگرانی همه مادران این است که از یک ماه به زایمان هر روز یکی دو استکان عرق کاسنی مصرف کنند. من اینکارو کردم. پسرم اصلا زردی نداشت خداروشکر.
20_اگه بتونید مامای خصوصی بگیرید خیلی عالیه!!! بعلاوه توی دوره بارداریتون تنفس عمیق و ریلکسیشن بشکل صحیح رو تمرین کنین. با اینکار درد زایمان کمتر میشه و موقع زایمان هم تنفس عمیق خیلی بهتون کمک میکنه.
خدا خیرت بده سوره جون بازم نکته ای بود بگو من دلم میخاد طبیعی زایمان کنم اما جفتم پایینه هفته دیگه سونو دارم،دعا کن جفتم رفته باشه بالا
سلام به مادرم ... اولین وطن ... آخرین تبعیدگاه