2733
2734
عنوان

نکاتی برای آماده شدن برای زایمان طبیعی...

| مشاهده متن کامل بحث + 1426556 بازدید | 27469 پست
12- بین دردهای زایمان نفس عمیق زیاد بکشید و حتی الامکان راه برید. اگر همراه میتونید داشته باشید از همراهتون بخواید وقتی درد شروع میشه کمرتون رو ماساژ بدن. اینکار در کمتر شدن درد خیییییییلی موثره! ( من دوستم پزشک بود توی اون بیمارستان و اومد و تمام مدت زایمانم پیشم بود و همین کارو میرد.واقعا در کاهش درد موثره)
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.
محبوبه جان اگر تایک هفته بعد زایمان سعی کنی روی بخیه ها نشینی و مراعات کنی اصلا هم درد نداره. بخیه هارو باید مرتب سشوآر گرفت و با آب بتادین شستشو داد. اینطوری هیچ مشکلی وجود نداره. راستی یه مطلب راجع به بخیه ها خوندم که تو خارج از کشور رو نوار بهداشتی روغن میمالن و بعد فریز میکنند و اونوقت استفاده میکنند برا خارش و زود خوب شدن بخیه ها مفیده!!! این توصیه رو هم یکی از بچه های تاپیک به اسم شمیم جون در این مورد کردن: میخام یه راهنمایی کنم کسایی که تاره زایمان کردن برا زودتر خوب شدن بخیه..من خودم تا ده روز هیچ تغییری نکرد بخیه هام. بعدش همکارم گفت که بابونه دم کنم وتوش بتادین بریزم وروزی دودفعه هر دفعه به مدت بیست دقیقه الی نیم ساعت توش بشینم..باورتون نمیشه برامن معجزه کرد..داشتم کم کم به عفونت می افتادم..همیشه باسشوار خشک میکردم خودم ولی خونریزی داشتم وخیس میشد دوباره..خلاصه امتحان کنید حتما حتما جواب میگیرید وتا کمتر ازیک هفته بخیهدهاتون خوب میشه..راستی من یه مقدار نمک هم بهش اضافه کردم خیلی خوب بود
که دنیا به خسران عقبی نیارزد/به دوری ز اولاد زهرا نیارزد/ و این زندگانی فانی، جوانی، خوشیهای امروز و اینجا/به افسوس بسیار فردا نیارزد.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

13- از درد زایمان نترسید. ترس باعث انقباض بیشتر عضلات میشه و روند زایمان رو کندتر و دردناک تر میکنه. به خودتون بگید این همه زن تونستن پس منم میتونم. هر لحظه انتظار درد بدتر رو داشته باشین . اینطوری وقتی زایمان کردین باورتون نمیشه که نهایت دردش همین اندازه بوده!
14- بعد زایمان چون بخیه هاتون بی حس هستن فکر نکنید که مشکلی نیست و بی احتیاطی کنین! حتما لمیده یا خوابیده باشین تا بخیه هاتون کشیده یا باز نشن که اونطوری خیلی دردناک میشن.
2731
15-بلافاصله از بیمارستان که بخونه اومدین روزی 2بارشکمتون رو با روغن بادام و فندق چرب کنید و محکم ببندید. باید به کمر بخوابید وشکمتون رو تا حد امکان بدین تو و 2 نفر محکم کمربند رو بکشن و ببندن. اینطوری هم شکمتون خیلی زود میره تو و هم پوست شکمتون که کشیده شده بود از اون حالت بد فرم زود در میاد و میشه مثل قبلش. در مورد نوع شکم بند هم من خودم از یه پارچه سفت استفاده میکردم.
فعلا اینا یادم میاد بقیه رو هم بعدا که یاد بیاد دوباره میام اضافه میکنم. محبوبه جون بنظر من بجای ترس از زایمان طبیعی ، سعی کن خودت رو براش آماده کنی.بخودت بگو من باید بتونم. اینجوری خیلی بهتره تا اینکه سزارین رو انتخاب کنی اونم فقط بخاطر ترس!
از این تاپیک هم میتونید کمک بگیرید: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=590478
سوالی داشتین بپرسین بعدا جواب میدم.بامید اینکه نی نی هاتون بزودی با سلامتی و راحتی بدنیا بیان و از زایمانتون بهترین خاطره رو داشته باشین.
2740
سلام. باشه بچه ها حتما تاپیک رو نگه میدارم وسعی میکنم مطالب و نکاتی رو که خیلی بدردم خورد بهتون بگم. من کاشانی هستم و تو بیمارستان دولتی کاشان، بیمارستان بهشتی زایمان کردم،کادرشون واقعا خوش اخلاق و دلسوز و مهربون بودن.
خب این تاپیک هم اظلاعات جامعی در مورد زایمان طبیعی بهتون میده: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=851111