2737
2739
عنوان

عقل و بی عقلی

| مشاهده متن کامل بحث + 113620 بازدید | 940 پست

بانو آرتمیس عزیز سلام

من از اول دارم میخونم ورو خودم کار میکنم از پارسال زمستون با شما آشنا شدم وخیلی خیلی از مطالبتون خوشم اومد.از همون تاپیک پرنسس ۳۹ .

تغییر باورها.

من یه مشکلی که دارم اینه خیلی خودم کم ارزش میدونم 

میرم جایی دست وپام گم میکنم.لکنت زبان میگیرم.

.اصلا خودم دوست ندارم.پوستم سبزه هست میرم جلو آیینه زشت میدونم خودم.

همیشه خودم تو ذهنم با دیگران مقایسه میکنم.

خیلی تو زندگیم تنهام نه دوست ورفیقی، خانوادمم خودشون انقدر مشکلات دارن درگیر خودشونن  .همسرم همش سره مسائل الکی بهونه میگیره دعوا میکنه آدم تحقیر میکنه.

همش تو خونم.اجازه سره کار نمیده.

مسئله مالی خیلی اذیتم میکنه همین پول نداشتنم

کتاب وبلاگ میخونم.ولی نتونستم حس ارزشمندی در خودم بوجود بیارم.

دیپلم دارم .بارها کتاب گرفتم نتونستم برای کنکور بخونم.

یه مدت هر چی دست میزدم نمیشد سراغ آرایشگری وفروش انلاین شاپ و... .تمام پس اندازم رفت .

الانم رفتم دارم نقاشی یاد میگیرم.مجازی شرکت کردم.

قدم هایی هم برمیداشتم مثل ورزش تو خونه،تغذیه مو درست کنم،لباس پوشیدن و...ولی بعده یه مدت ول کردم.

و در درون حس کمبود وبی ارزشی میکنم.

فکر کنید من خواهر کوچکترتون واقعا سردرگمم🙏🙏❤🥲

آموزش کلی غذاهای خوشمزه وساده خونگی 😋😋.ادرس کانالم در ایتا @ghzaiekhonegiii
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام بانو.لطفا منو راهنمایی کنین.

خلاصه بخام بگم بعد یکسال قهر و دادگاه پاسگاه با شوهرم اشتی کردم و‌برگشتیم سرزندگیمون.

ولی بخاطر دخالتا و اذیتاییو توهینایی ک خانوادش کردن پام نمیکشه برم خونشون. خانوادش شوهرمو منگنه گذاشتن ک زنتو بزور بیار خونه ما رفت و امد کنه.

حالا منم دلم نمیخاد برم خودمو کوچیک کنم.چون میدونم اگه برم هم بهم بی اعتنایی میکنن فقط.

امشب بحث کردیم و گفتم نه تو بیا سمت خانوادم نه من میام اونجا.

کارم اشتباه بود؟

سلام بانو.کاش زودتر این مطالبو میخوندم و اصلا ازدواج نمیکردم چرا هیچکس اینارو یادمون نداده ک اینقدر زجر نکشیم اینقدر مریضای جسمی روحی نگیریم یکی مثل من با بی سیاستیام  خودشو از چشم انداخته، شوهرم بحرفام بها نمیده و الویتش خانوادشن، وابستگیش هرروز بیشتر میشه، کاش یادم میدادن تا اینقدر حسرت نخورم عقب نیفتم. چه روزهایی ازدست دادم من موندم و یک دنیا پشیمونی از گذشته و کارهای نکرده، چ بسا اگر با سیاست بودم این موقعیت م نبود..

فقط خدا.🦋💜💪
2731
بانو جان برای احادیث کتاب خاصی رو شما دارید میخونید؟میشه معرفی کنید. هر چند منم شروع میکنم به خوندن ...

سلام عزیزم. من فقط یک دونه نهج البلاغه دارم. اما کتاب های حدیث زیادی داریم، یا حتی قرآن و صحیفه سجادیه، ادعیه توی مفاتیح هم عبارات امیدبخش زیبایی دارند. پیشنهاد می کنم چند تا از دوستان باعث کار خیر بشوند و این کتاب ها را مطالعه کنند و نکات کاربردی اش رو بنویسند. می تونیم موضوعی هم کار کنیم، مثلا نکات خانه داری، نکات همسرداری، تربیت فرزند، آداب معاشرت، آداب خوردن، تدابیر طب اسلامی، آداب خوابیدن، آداب استحمام، آداب فرزند آوری و رابطه با همسر و ... .

خوشا راهی که پایانش تو باشی...
سلام، بانو آرتمیس من بابت یه امر خیر دیگه ای که کردید هم از شما سپاسگزارم اینکه تو یکی از تاپیکهاتون ...

سلام عزیزم. خیلی هم عالی. یک پیشنهاد دیگه هم دارم برای بقیه دوستان. دانشگاهی مجازی به اسم شافیه هست، مربوط به طب اسلامی. شهریه آنلاین پایینی در حد ماهی ده هزار تومان دارد. ثبت نام می کنید و ویس های اساتید رو گوش می دهید و امتحان هم دارد. حتی اگر در این حوزه نخواهید شاغل بشوید و کسب درآمد کنید هم برای خانواده خودتون و اقوام می تونید مفید باشید. نت سرچ کنید اطلاعاتش میاد.

2740
بانو آرتمیس عزیز سلام من از اول دارم میخونم ورو خودم کار میکنم از پارسال زمستون با شما آشنا شدم وخی ...

سلام عزیزم. فقط باید شروع کنی به دوست داشتن خودت. بعد که خودت رو دوست داشته باشی، دنبال اهداف و آرزوهات هم میری.

سلام بانو.لطفا منو راهنمایی کنین. خلاصه بخام بگم بعد یکسال قهر و دادگاه پاسگاه با شوهرم اشتی کردم و ...

سلام عزیزم. شاید موقت تصمیم خوبی باشه. تا فرصت کنی و روی خودت کار کنی و با شخصیت جدیدی باهاشون روبرو بشی.

سلام دوستان، صبح تون بخیر. چند تا حدیث راجع به کسب و کار بگم و برم:

پیامبر گرامی اسلام(ص) می فرماید:

«طَلَبَ الحَلالِ فَریضَةٌ عَلی کُلِّ مُسلِمٍ وَ مُسِْلِمَةٍُ؛ به دنبال روزی حلال رفتن، بر هر مرد و زن مسلمان لازم است».

نکته مهمش اینه که بر هر مرد و زن. پیامبر نمی فرمایند که برای مردان لازم هست و برای زنان خیر.

«مولی امیرالمؤمنین علیه‌السلام»:

مَن لَم یَصبِرْ عَلی كَدِّهِ صَبَر علَی الاِفلاسِ! کسی که رنج کار و کسب را بر خود هموار نمی‌کند باید که رنج فقر و نداری را نیز تحمّل نماید! (فهرست ‌غرر، ص ١٩٤)

پس یعنی دو مدل رنج داریم، یا رنج کار هست که خسته می شویم، اما سربلندی داره، یا رنج نداری هست و سرافکندگی. دنیا با رنج آمیخته است، اما انتخاب با ماست.

«امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

لا تَكسَلْ عَن مَعیشَتِكَ فَتكَونَ كَلاًّ علی غَیرِك.در تحصیل روزی سستی و تن‌پروری به خرج مده که سربار دیگران خواهی بود. (وسائل، ج ١٢، ص ٣٧)

یکی دیگه:

«امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

أیَعْجُزُ اَحَدُكُم أَن یَكونَ مِثلَ النَّملَةِ؟ فَاِنَّ النَّملَةَ تَجُرُّ اِلی جُحرِها. آیا شما (در کار و فعالیت) به اندازة یک مورچه همت ندارید؟ مورچه خودش شخصاً به دنبال روزی می‌رود و دانه را به داخل لانه‌اش می‌برد. (فروع کافی، ج ٥، ص ٧٩)

خیلی خوب هست این احادیث، نیاز به توضیح هم نداره، فقط تفکر لازم داره.

امام علي(ع): کسي که به کار داد و ستد اگاه نيست نبايد وارد بازار شود.

این حدیث به لزوم آموزش در کسب و کار اشاره می کنه و میگه بی گدار و بدون آگاهی وارد نشوید.

العَمَل العَمل، ثُمَّ النَّهایة النَّهایة، والاستِقامة الاستِقامَة، ثُمَّ الصَّبر الصَّبر، والوَرَع، إِنَّ لَكُم نَهایَة فَانتهوا اِلی نَهایَتِكُم

كار كنید و آن را به پایانش رسانید و در آن پایداری كنید؛‌ آن گاه شكیبایی ورزید و پارسا باشید. همانا شما را پایانی است؛ پس، خود را به آن پایان (بهشت) رسانید. امام علی (علیه السلام)