2737
2734
قوانین: 1-اینجا واس ماس. یعنی کلهم مال همه ی ماس پس همه میتونن تجربیات طلایی بدن 2- تجربیات طلایی باشه 3- هیچ راهنمایی در باره ی مارک و مدل سیسمونی نداریم. 3- پستای سلام و احوالپرسی بذارین و لی یکی دو روز بعد حذف میشه!
خدایا فرزندانم را در این دنیا به (ما) و ما را در ان دنیا به (فرزندانمان) ببخش... امین
تجربیاتتون میتونه در این زمینه ها باشه. 1- چیزهایی که در خرید سیسمونی به ذهن جن هم نمیرسه! 2- اقدامات موثر برای بارداری 3-روزهای نزدیک زایمان 4- تجربیات زایمان راحتتر 5- روزهای بعد از زایمان 6- زردی 7- ختنه 8- گریه بی امان ، کولیک 9-تغذیه کمکی 10- واکسن ها 11- خزیدن و راه رفتن 12 -از شیر گرفتن 13- و....
خدایا فرزندانم را در این دنیا به (ما) و ما را در ان دنیا به (فرزندانمان) ببخش... امین

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سیسمونی: *توالت قصری-پماد بتیس-قطره شیر افزا و پستونک یادتون نره. *قطره یا شیاف استامینوفن- قطره ی بینی(کلرید سدیم) -دما سنج هم برا اتاق هم دیجیتالی و از همه مهمتر دستگاه بخور ساک زایمان: 1- دمپایی 2- ناخن گیر -3- شیاف دیکلوفناک یواشکی 4- دستمال مرطوب- 5قطره شیز افزا- 6- خرما-7- سوره انشقاق روی کاغذ بنویس که بخونی-8- نبات شاخ به جای قند برای رفع نفخ-9-شلوار اضافی هم برا خودت هم نی نی. یکی دو ماه قبل از زایمان: خوردن کاسنی (البته بهتر ه از هفت شروع کنی) . شبی یه قاشق روغن زیتون بخور هم برا یبوست هم سفیدی بچه هم زایمان راحت . هر روز نیم ساعت پیاده روی. هر روز دوش اب ولرم. خوردن زیاد هندونه هم توصیه میشه اگه نینی قراره تو گرما بدنیا بیاد خدایی ناکرده زردی نگیره * کشیدن و پیچ دادن نوک سینه مخصوصا زیر دوش حمام برای باز شدن راه مجرای شیر (البته فقط ده ثانیه چون باعث تحریک رحم میشه و خطر سقط و ...) زردی: ایدا جون میگه:من فکر میکنم دلیل اصلی زردی بچه ها شیر نداشتن مادر تو روزهای اول من شیر نداشتم بیمارستان هم نزاشتن بهش شیر خشک بدم این بار حتما از چند روز قبل از سزارین شروع میکنم به خوردن قطره شیر افزا و کمپرس گرم سینه اولین روزهای شیر دهی: * مهمترین چیز بعد زایمان توانایی در شیر دادنه.چون عدم شیر دادن صحیح هم برا خودتون هم نی نی مشکل ایجاد میکنه * اگه نی نی شیر نمیخوره زود سراغ شیر خشک نرید . شیرتون رو بدوشید و با یه قطره چکون در حالی که سینتون رو توی دهن نی نی میکنید از بالا بچکونید رو سینتون تا سر بخوره بره تو دهنش. اینجوری خوشحال میشه و بیشتر مک میزنه. *اگه سینتون سفت شده از یکی بخواین براتون مک قوی بزنه و تف کنه تا مجرای شیر باز بشه *اگه سینتون نوک نداره سر یک سرنگ رو ببرید بعد نوک سینتون رو داخلش قرار بدین و سرنگ رو بکشید تا نوکش به داخل سرنگ کشیده بشه. چند بار تکرار کنید. * برای رفع گرفتگی سینه و جمع شدن شیر مخلوط مستار،سیخ نعناع، رازیانه رو بجوونید بعد بریزید توی یه پارچه یکم که قابل تحمل تر شد بگذاریدش روی سینه تا شیر جریان بهتری پیدا کنه. * از کمپرس اب گرم هم میتونید استفاده کنید و کمپرس رو از زیر بغل تا روی خود سینه بگذارید *با دستتون شیر ها ی جمع شده رو از زیر بغل تا نوک سینه محکم به جریان بندازید اگر چه دردناکه اما به جلوگیری از مشکلات بعدی میرزه! *مه سیرت میگه:ن شنیدم واسه زخم سینه در روزای اول سر سینه رو با جوشونده ی پونه 3 یا 4 بار شستشو و ماساژ بدی زخمش خیلیی زود خوب میشه کولیک(گریه های بی امان و بی دلیل): *نوزاد با صداهایی شبیه سشوار، جارو برقی و... به صورت معجزه اسایی ساکت میشه. * روش اول:روزی دو سه بار دور ناف بچه رو با روغن زیتون یا کرچک بمالید (در جهت یا خلاف جهت عقربه های ساعت)، اینکار به حرکت بهتر روده ها کمک میکنه-یک یا دوشب بعد از ارام شدن سرشانه و پشت شانه ها و دور ناف و اطراف باسن نوزاد را با روغن کرچک مالیده و سپس قنداق کرده و در جای گرم و بدور از باد بخوابانید- روزی یک بار به کمک یک گوش پاک کن اغشته به روغن کرچک مقعد نوزاد را شیاف کنید(حرکت رفت و برگشتی) ، اینکارها تا سه روز باعث قطع کلی گریه ها خواهد شد ان شاءا... *روش دوم-هنگام گریه این 4 گام را پشت سر هم و صحیح انجام دهید کمتر از یک ربع ساکت خواهد شد. 1- قنداق کردن به شیوه ی صحیح(اگر خانه گرم است کل لباس ها را در بیاورید و سپس قنداق کنید) به طوری که دستها در امتداد بدن حتما داخل قنداق باشد و قنداق سفت بسته شود(مراقب جای بندها باشید) 2- در حالی که اورا به پهلو به خود چسباندی اید یا دمر گرفته اید تکان دهید ،دورانی یا رفت و امدی(نوزاد وقتی به پشت خوابانده میشود در هوا(در بغل) احساس سقوط دارد و این خود باعث استرس میشود)3- پستونک در دهانش قرار دهید یا اگر انگشتش را میخورد اجازه دهید ارامش پیدا کند 4- بلند بلند ش ش کنید (همان صدایی که در رحم از اطراف رحم میشنیده... صدای عبور سریع خون از رگهای تغذیه کننده)
2731
نیمفادورا گوش کن. از همین الان شروع کن به خوردن کاسنی (البته بهتر بود از هفت شروع میکردی) . شبی یه قاشق روغن زیتون بخور هم برا یبوست هم سفیدی بچه هم زایمان راحت . هر روز نیم ساعت پیاده روی. هر روز دوش اب ولرم. خوردن زیاد هندونه هم توصیه میشه چون نینی قراره تو گرما بدنیا بیاد خدایی ناکرده زردی نگیره
من اون پرستار حال نداره.اسمش یادم نی
اللهم صل علی محمد وآل محمد.عجل فرجهم. خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااااا هزاران بار شکرت.خودت مراقب فرشته کوچولو منو و عشقم باش.اللهم صلی علی محمد وال محمد عجل فرجهم
ساکتم که حتما بستی این وسایل هم یادت نره: 1- دمپایی 2- ناخن گیر -3- شیاف دیکلوفناک یواشکی 4- دستمال مرطوب- 5قطره شیز افزا- 6- خرما-7- سوره انشقاق روی کاغذ بنویس که بخونی-8- نبات شاخ به جای قند برای رفع نفخ-9-شلوار اضافی هم برا خودت هم نی نی.
2738
پانا خیلی باحاله ولی ما استخدام نمی کنیم چون اینجا حقوق مفت به کسی نمیدن باید کار کنی و نگویی چیست کار...
نیمفادورا جون . اره مسکنه . ممکنه خود بیمارستانم بده. البته اگه سز شدی لازمت میشه برای طبیعی نه. حالا ببر ممکنه پرستاراش بد جنس باشن بهت ندن
منم ماه ۴بارداریم.مرخصی زایمان بهم میدین؟
اللهم صل علی محمد وآل محمد.عجل فرجهم. خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااااا هزاران بار شکرت.خودت مراقب فرشته کوچولو منو و عشقم باش.اللهم صلی علی محمد وال محمد عجل فرجهم
رزا خانوم شما مثلا دکترین. نباید که بشینی و تایید کن یه سری، یه صدایی، اهنی، اوهونی. خسته شدم .تنهایی