2737
2739
عنوان

ترک و آذری های عزیز بیان ببینم تکلیف چیه الان😑😂

| مشاهده متن کامل بحث + 1643 بازدید | 35 پست
ترک باید بگین نه آذری

خب پس چرا اسم استان آذربایجان غربی و شرقی هس 

گاهی اوقات باید لبخند ساختگی به تن وانمود کنی که هرگز چیزی اتفاق نیفتاده است.و این تسلیم شدن نیست بزرگ شدن است. 
والا منم نمیدونم تبریزیم و تا الان نه فرقش‌ رو فهمیدم نه دعوایی که سرش میشه رو درک کردم

والا منده تبریزلیم و دوردان دا فرقین بولمورم 

اینجا دنیای مجازی هست و پشت تک تک این اکانت ها یه انسان هست که احساس داره قلب داره و ممکنه قلبش بشکنه هیچکسی از سنگ نیس دوست عزیز پس بیاین سعی کنیم کمتر با حرفامون دل بشکونیم چه دنیای مجازی چه واقعی چون ممکنه حرفامون باعث بشه یه نفر تا صبح نتونه بخوابه و چشماش پر اشک بشه 🤍

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ترک باید بگین نه آذری

قبلا کسایی که ما می گفتیم بهشون ترک ناراحت میشدن

میگفتن نگید ترک بگید آذری

خدادر زمین بندگانی داردکه برای برآوردن نیازهای مردم   میکوشند،اینان ایمنی یافتگان قیامتند                                        امام موسی کاظم(علیهالسلام)
2728
خب پس چرا اسم استان آذربایجان غربی و شرقی هس 

فرقی نداره مثل آلمان غربی و آلمان شرقی که به خاطر به دیوار از هم جدا شده بودن ولی زبان و نژادشون یکی بود

چرا عاشق خدا نباشم؟✨ وقتی به من گفت تو ریحانه خلقت من هستی👑نی نیار جان چرا تعلیق میکنی کاربر قدیمی هستم🥺
آذری هستیم عزیزم ترک ها منظور ساکنین کشور عثمانی یا همون ترکیه امروزی هست

منم دقیقا همین نظر رو دارم 

چون اذری ها شیعه هم هستن 

ولی ترک های ترکیه سنی هستن و عثمانی

یکیم حرف زدناشون مث اذربایجانه زیاد تا ترکیه

گاهی اوقات باید لبخند ساختگی به تن وانمود کنی که هرگز چیزی اتفاق نیفتاده است.و این تسلیم شدن نیست بزرگ شدن است. 
عزیزم تبریز تورکه  زنجان تورکه آذری بنظرم فرق میکنه و یه قومیتیه  لهجه هاشون فرق میکنه& ...

نه نه اذری هستن به زبان ترکی صحبت میکنن بالا نوشتم 

اقوام اذری ایرانی اصل هستن که میشه اردبیل و تبریز ارومیه ..... ولی ترک های ترکیه از نژاد مغول هستن 

ترک و اذری باهم فرق دارن بالا کانل مثال زدم

قبلا کسایی که ما می گفتیم بهشون ترک ناراحت میشدن میگفتن نگید ترک بگید آذری

نمیدونم چی بگم من خودم ترک قشقایی ام

((در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی.))🤍❤کاربری دست 2 نفر خودم(هانی) و رفیقم(یلدا) است❤️
2738
نه نه اذری هستن به زبان ترکی صحبت میکنن بالا نوشتم  اقوام اذری ایرانی اصل هستن که میشه اردبیل ...

بله خوندم 

هیچ تعصبی هم ندارم 

ولی پس چرا میگن ترک ؟ 

به آذربایجانی ها میگن آذری 

میگن نماد تورک ها گرگ هستش

بله خوندم  هیچ تعصبی هم ندارم  ولی پس چرا میگن ترک ؟  به آذربایجانی ها میگن آذری&n ...

اهان متاسفانه افراد که ملیت گرا و جدایی طلب هستنن بخاطر منفت خودشون میگن ترک که به سمت مثلا ترکیه بکشونن بخاطر پول کثیف 

مرد آذربایجان فوق العاده باغیرت هستن و جدایی طلبان از همین سو استفاده میکنند 

نمیدونم چی بگم من خودم ترک قشقایی ام

چه جالب، ترک قشقایی استانش چیه؟

خدادر زمین بندگانی داردکه برای برآوردن نیازهای مردم   میکوشند،اینان ایمنی یافتگان قیامتند                                        امام موسی کاظم(علیهالسلام)
درستش آذریه ... ترک میشه ترکیه

ببین عزیزم به عنوان یک اردبیلی همونطوری که تا قبل کسروی در اسناد زمان پهلوی مشاهده میشه ما ترک هستیم ولی یه شخص متعصبی اومده یک فرضیه ای داده یا آیت مضمون که مردم آذربایجان ترک نیستن اذرین و مغول ها اومدن زبان ترکی رو اجباری کردن تو آذربایجان و این فرضیه که به نفع رژیم پهلوی بوده برای جدا کردن ترک های آذربایجانی از اصالتشون و سرد کردن اونا از اعتراض به آسیمیلاسیون و فارسیزه سازی پهلوی اومده این فرضیه رو به زور تو کتاب های درسی نوشته و ازون به بعد در متون رسمی کلمه ای به اسم اذری استفاده شده در حالی که اگر چنین چیز مضحکی رو درست فرض کنیم باید بتونیم حداقل از یک تا ده به این زبان تخیلی بشمریم یا اینکه یک منبع شعر یا متن بیاریم ازینکه به زبان اذری اشاره کنه یا اصلا به این سوال بنیادی جواب بدیم که چرا باید مغول ها بیان زبان خودشونو ول کنن زبان یک ملت بیگانه رو تو قسمتی از سرزمین های گرفته شده شون بی دلیل اجباری اعلام کنن و کلاس های آموزش زبان ترکی بذارن امیدوارم تونسته باشم به سوال پاسخ بدم.

والا منم نمیدونم تبریزیم و تا الان نه فرقش‌ رو فهمیدم نه دعوایی که سرش میشه رو درک کردم

ببین عزیزم به عنوان یک اردبیلی همونطوری که تا قبل کسروی در اسناد زمان پهلوی مشاهده میشه ما ترک هستیم ولی یه شخص متعصبی اومده یک فرضیه ای داده یا آیت مضمون که مردم آذربایجان ترک نیستن اذرین و مغول ها اومدن زبان ترکی رو اجباری کردن تو آذربایجان و این فرضیه که به نفع رژیم پهلوی بوده برای جدا کردن ترک های آذربایجانی از اصالتشون و سرد کردن اونا از اعتراض به آسیمیلاسیون و فارسیزه سازی پهلوی اومده این فرضیه رو به زور تو کتاب های درسی نوشته و ازون به بعد در متون رسمی کلمه ای به اسم اذری استفاده شده در حالی که اگر چنین چیز مضحکی رو درست فرض کنیم باید بتونیم حداقل از یک تا ده به این زبان تخیلی بشمریم یا اینکه یک منبع شعر یا متن بیاریم ازینکه به زبان اذری اشاره کنه یا اصلا به این سوال بنیادی جواب بدیم که چرا باید مغول ها بیان زبان خودشونو ول کنن زبان یک ملت بیگانه رو تو قسمتی از سرزمین های گرفته شده شون بی دلیل اجباری اعلام کنن و کلاس های آموزش زبان ترکی بذارن امیدوارم تونسته باشم به سوال پاسخ بدم.

اذری ماهاییم ، ترک ها ، اذربایجانین  من اینجوری فهمیدم

2706