2733
2734
عنوان

سیاست و مهارت های حفظ زندگی

| مشاهده متن کامل بحث + 2688 بازدید | 141 پست
چجوری درست میکنی؟ بگو ایراد کارتو بگم

مرسی عزیزم،من با ابجوش و نمک و سرکه و سیر و ترخون میزارم،بعد درشم با نایلون فریزر محکم کیپ میکنم که هوا نره،یه هفته اینا بیرون میزارم بعدش داخل یخچال

وابستگی و مهرطلبی،دو عاملِ بزرگِ طلاق و بدبختیِ خانواده هایِ ایرانی!
صبم ک بحث کردیم اولش گف اینطور نیس ک تو میگیو اینا ولی بعدش ک با ارامش همه چیزو تعرف کردم دیگ ساکت ش ...

ببین اینکه وقتی با آرامش باهاش صحبت می کنی جواب نمیده این خیلی خوبه. یعنی داره به حرفات فک می کنه. 

یادت باشه هرگز با داد و بیداد یا با خشونت باهاش رفتار نکن چون نتیجه عکس میده.. چون مردها رو هر چه قدر تو بخوای از خانوادشون دورش کنی و اونا متوجه قصدت بشن ، بدتر خیلی بیشتر از قبل نزدیکتر میشن بهشون.. پس سعی نکن زورش کنی تا اون جور که می خوای رفتار کنه.. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

چون داداششم زیادی ازس کار میکشه درخاست داره فقط بصضی موقه ها از اون ناراضیه اما میگ باید انجام بدم چ ...

خب هر وقت اعتراض کرد بهش بگو اشکال نداره براش انجام بده کاری رو که خواسته، بالاخره برادرته اما کاش همونقدر که تو حس برادری نسبت بهش داری اونم داشت.. کاش اونم بیشتر حواسش باشه که اینقدر ازت توقع نداشته باشه و کار نخواد.. درک کنه که تو هم برای وقتت برنامه ریزی داری واسه خودت..همین.. دیگه ادامه نده. 

فقط بزار یه مدت در مورد حرفات فک کنه. کوتاه حرف بزن ولی جای فکر کردن بهش بده ، بعد سکوت کن.. بعد بهش لبخند بزن و اصلا در مورد اون موضوع دوباره شروع به صحبت نکن .. 

وقتی در مورد خانواده اش حرف میزنی اصلا با خشم و عصبانیت صحبت نکن.. حتی انتقادهاتو به شکل خوبی بگو. اول خوب فک کن به کلماتت بعد به زبون بیار.. 

چون داداششم زیادی ازس کار میکشه درخاست داره فقط بصضی موقه ها از اون ناراضیه اما میگ باید انجام بدم چ ...

و اما در مورد مادر و خواهرش.. 

تا حدودی رسیدگی به اونا وظیفه شه و منتی نیست و تو هم به این فک کن که اونا از پسرشون چنین کاری رو میخوان نه از من.. وقتی زحمتش واسه شوهرمه و اون هم راضیه پس اعتراض تو بی نتیجه ست.. 

فقط می مونه دو تا مساله : ۱. اینکه دو تایی و تنها نمی تونید بیرون برید چون اونا هم باید ببرید

۲. هر وقت خودت هم میخوای بری بیرون خواهر شوهرت باهات میاد. 

برای اولین مساله سعی کنید همسفری داشته باشید . مثلا بگید دوست همسرم و زنش و بچه اش با ما میان ماشین جا نیست، یا بگید جایی دعوتمون کردن . شام باید بریم خونه دوستش که شماله و ... آروم آروم باید این کارا رو انجام بدید. یا یه روز صبح بدون اینکه بهشون بگید یه دفعه بزنید برید مثلا یه جا زیارت.. تفریح.. کوه نوردی‌.. بعد بگید یهویی شد و یه دفعه تصمیم گرفتیم واینا

در مورد مساله دوم هم مدیریتش دست خودته، نیاز نیست هر وقت جایی میری بهش بگی اما اگه فهمید داری میری بیرون بگو کلاس میرم، یا میرم خونه مادرم، یا با دوستم قرار دارم.. یا میرم دکتر سریع برگردم.. یه جاهایی رو بگو که اون زیاد تمایل نداشته باشه بیاد بعد بگو بزار فردا با هم میریم خرید امروز من چند جا کار دارم و باید برم، خدافظ‌..‌ و حتی نیاز به توضیح هم نیست که کجا میری.. 

باز خودت توی اون زندگی بهتر از من می تونی راه رو پیدا کنی اینا همه مثال بود که زدم اما یادت باشه که همسر خوبی داری و خودت هم زن خوبی هستی .. پس زندگیت ارزش جنگیدن داره. سعی کن کتاب مطالعه کنی و نکات خوبش رو به همسرت بگی اینکه مثلا بگی گوش کن ببین چه نکته خوبی گفته، میگه برای خودتون ارزش قائل باشید تا مورد احترام بقیه باشید، بعد در مورد این جمله نظرش رو بپرس .. بزار حرف بزنه بعد با شرایط خودش بسنجه..  فقط باید صبور باشی و آروم.. این مشکلات فقط با لحن آرام شما و صبوریتون حل میشه و حل شدنش نیاز به زمان داره و نباید عجله داشته باشی ولی قابل حله

2731

سنم داره میره بالا.شرایط بدنیم هم طبعا کیفیتش پایین تر اومده

چطور همسرمو راضی کنم به اوردن بچه دوم؟

یکی دوبار خودش خواسته ولی فقط در قالب کلام نه عمل

من مغرورم اما درباره این مساله باهاش حرف زدم 

هیچ دلیل خاصی برای عدم اقدامش نمیاره!

راهکاری هست که دیگه من بیش از این خرد نشم و خودش با تقاظای خودخواستش بیاد عملا برای اقدام؟

خانوم وکیل بدونیمت یا خانوم مشاور؟

😂😂😂

من وکیلم اما اگه بتونم کمک می کنم تا زندگی ها بهتر بشه و خانم ها محبور نشن به ما مراجعه کنن واسه طلاق.. 

این تاپیک رو زدم تا همه همکاری کنن و راهکارهاشون رو ارائه بدن، نه اینکه فقط من سعی کنم که راهی پیدا کنم. اما گویا کسی حوصله نداره تجربیاتش رو به بقیه بگه ... 😊

و اما در مورد مادر و خواهرش..  تا حدودی رسیدگی به اونا وظیفه شه و منتی نیست و تو هم به این فک ...

میدونی من خودمو قانع میکنم ک وظیفه ش بابد انجام بده اما میبینم ی کاری انجام دادن ک عصابم بهم میریزه فقططط هوای اون یمی داداشو زنداداششو دارن منم میگم اگ فقط اونا مهمن پس کاراتونم ب اونا بگید ینی تا حالا نتونستم اینو ب اونا بگم ها خودم میگم😂و اینک مورد دوم مگه من بهشون میگم😒همه جا حاظرن تا میری بیرون یکشون میبینتت میگ کجا میری منم کار دارم و اینک شما میگی بگو فلان جا کار دارم اخ همسررم میدونه دروغه  و اونم ک از این قضیه ناراحت نیس فوری میگ باش برو حاظر شو ینی میخواستم ی راه حلی باشه ک دیگ اونا درخایت نکن اونا دیگ نباشن تو زندگیم ای خداااا

متأهل و متعهد ب چشاش😍برای  مامان شدنم ی صلوات میفرستی؟ 😔ممنونم😁❤
😂😂😂 من وکیلم اما اگه بتونم کمک می کنم تا زندگی ها بهتر بشه و خانم ها محبور نشن به ما مراجعه کنن ...

اتفاقا من دیشب تاپیکتونو اتفاقی دیدم دخیره کردم امشب اومدم ببینم چیز جدیدی ننوشته کسی😅

خیلی مفیده اون چنتا نکته

🖤🖤🖤من از روی عکسا میشناسم خیلیا رو!لطفا عکس هم دیگه رو کش نرید . "باتشکر"                                           یکی هم بود عکس پروفایل من بود   کاش عوض کنه
😂😂😂 من وکیلم اما اگه بتونم کمک می کنم تا زندگی ها بهتر بشه و خانم ها محبور نشن به ما مراجعه کنن ...

خیلی ممنونم ک جوابمونو میدی واقعا مرسی😍اما من خودم تا خرخر تو مشکلم چیزی برا ارائه ندارم🤣

من خیلی بی سیاستم ولی ی نکته که ازکارای بابام فهمیدم

تعریف میکنم:

مامانم چندروز بود بهش میگفت باغچه رو بیل بزن برام ،ولی بابام اینقد گیر میکرد تو بقبه کاراش ک وقت این کار که مربوط ب حیاط خونه بود نمیکرد(در صورتی که من و مامانم میگفتیم مخاد وطیفشو انجام بده)

روز چهارم  بابام هرچه در توان بود انجام داد برا باغچه یعنی بعدازصبحانه با دوق رفت بیل زدن طفلی

وقتی تموم شد ،مامانمو صدا زد گفت بیا ببین چطور شده خانم!؟

مامانم رفت شروع کردب غرزدن چرا خاکا اینجا مونده؟!مگه نتونستی جاروشون کنی!؟ چرااینجا کجه!؟و....همینجور ادامه دار

یهو بابام بیلشو پرت کرد😂

گفت منو بگو گفتم این چندروز ازم مخاد براش انجام بدم کلی میاد ازم تعریف میکنه ،یه دستت دردنکنه میگه 

خلاصه دعواشون بالا گرفت!🤦🏻‍♀️

حالامنو هم کرده بودن قاضی خودشون😅

حالا بعدا بابام میگفت تومثل مامانت نباش شوهرت یکاری برات میکنه ازش تعریف کن،نزن توذوقش

ودرس من از این داستان😂این بود که کلا مردا از تعریف خوششون میاد و کلی کیف میکنن و از این نکته خیلی استفاده کردم

🖤🖤🖤من از روی عکسا میشناسم خیلیا رو!لطفا عکس هم دیگه رو کش نرید . "باتشکر"                                           یکی هم بود عکس پروفایل من بود   کاش عوض کنه
میدونی من خودمو قانع میکنم ک وظیفه ش بابد انجام بده اما میبینم ی کاری انجام دادن ک عصابم بهم میریزه ...

درکت می کنم و می فهمم چی میگی. تنها راه حل شما همسرتونه.  اون باید به این نکته برسه که برای خودتون حریم شخصی قائل باشه اونم فقط با زبون نرم و شیرین شما ممکنه.. نه انتقاد.. چون در این مورد هر کاری خودتون بکنید یا حتی به خاطرش با همسرت بحث کنی میگن داری عروس بازی درمیاری.. 

خیلی ممنونم ک جوابمونو میدی واقعا مرسی😍اما من خودم تا خرخر تو مشکلم چیزی برا ارائه ندارم🤣

دقیقا ما مشکل دارا میایم که😂😅

مثلا از تجربه ها استفاده کنیم

درکت می کنم و می فهمم چی میگی. تنها راه حل شما همسرتونه.  اون باید به این نکته برسه که برای خود ...

اخ اگ اونم متوجه بشه اون خواهرش نفهمه ینی نمیگه شاید اینا نخان من باهاشون برم یا اصلا نمیگ من چرا باید همبشه مزاحمشون بشم واقعا توش موندم باید ی کاری کنم اون دیگ خودش نیاد😂

2706