2752
2734
عنوان

سلیاک دارم ولی مجبورم رعایت نکنم رژیممو

| مشاهده متن کامل بحث + 4237 بازدید | 73 پست
اره خوب به تنهایی خوب نمیشه میدونم ولی بالاخره از یه جایی باید شروع کنی.بابت آلودگی هم درسته من خالم ...

بله بمنم گفتن ولی من مجبورم ب دخترمم غذا بدم منم الوده میشم..من ب کسی نگفتم درگیرم اگه بفهمن هزار تا عیب رو ادم میذارن..خالت نون چطوری تهیه میکنه؟ اندوسکوپی داد یا ازمایش فقط ک فهمید

نمیدونم دیگه بخدا من تجربه چندین ساله یه مبتلا رو بهت گفتم اخه هنوز سنی هم نداری بخای از الان خودتو ...

بله درست میگین منم دوسه ماه قشنگ رعایت کردم ولی چندروزه ارد ندارم دوباره رعایت نمیکنم اینستا هم قبلن وصل بود میشد سفارش بدی یا دستور انواع کیک و نان بود ولی الان نمیتونم 

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

بله بمنم گفتن ولی من مجبورم ب دخترمم غذا بدم منم الوده میشم..من ب کسی نگفتم درگیرم اگه بفهمن هزار تا ...

هم اندوسکوپی هم اون ازمایش tgg چیه همون!

وا مگه چیه عزیزم بی خود کردن عیب بزارن به نظرم اتفاقا بگو که بتونن تو مهمونیا برات رعایت کنن ما الان توی دور همی ها مثلا اگه اش رشته داشته باشیم صاحب خونه حتما برای خالم اش برنج درس میکنه یا میدونن که این فقط باید برنج ایرانی بخوره.

ما هم متاسفانه شهرستان کوچیکی هستیم این مثلا یه کارتون نون سحر از مرکز استان سفارش میده میزاره فریزر کم کم میخوره تا یه ماهش یا بیشتر بس میشه

این نیز بگذرد  
خب چیکار کنیم چیارو رعایت کنیم تا دچار این بیماری نشیم؟؟

عزیزم سلیاک یک بیماری خود ایمنی نمیشه گفت چیکار باید کرد که مبتلا نشد چون دست خود ادم نیست یهو بدن دچار واکنش به این پروتئن می‌شه و حالتی حساسیتی ایجاد میکنه

راه درمانی هم نداره به جز رعایت کردن که انشالا در اینده کشف میشه

هم اندوسکوپی هم اون ازمایش tgg چیه همون! وا مگه چیه عزیزم بی خود کردن عیب بزارن به نظرم اتفاقا بگو ...

عزیزم خانواده شوهرمنو نمیشناسی اصلا دلشون نمیسوزه اگه یکبار برم دکتر همش پشت سرم میگن بیچاره پسرمون ک گیر این افتاده..خیلی شرن..براهمین میگم چرا خدا این بیماری رو بمن داد..منم اش رشته میارن خیلی حسرت مبخورم قبلن خیلی حلیم درست میکردم ولی الان دیگه ن چون نمیتونم بخورم.‌ 

خب چیکار کنیم چیارو رعایت کنیم تا دچار این بیماری نشیم؟؟

من ۴ سال پیش بعد مرگ مادرم و زایمان زودرسم  دچار ناراحتی شدم بعدش مفاصلم ورم کرد و درد گرفت ازمایش دادم فهمیدم روماتیسم مفصلی دارم البته همکن موقعا هم یکم نفخ داشتم سال بعدش پوستم داغون شد ک فهمیدم پسوریازیس هست اپسالم سلیاک رو فهمیدن..دکتر گفت همه اینا رو باهم گرفتی از ی خانواده هستن حتی ام اس هم ازین خانوادس. استرس خیلی مهمه شاید اگه ادم ارومی بودم هیچ وقت این بیماری ها خودشو نشون نمیداد یا دیر میومد سراغم

من خیلی عادت داشتم ب این چیزا بنظرت چی بخورم جا اینا

کشمش بخور 

ذرت شیرین 

سبزیجات شیرین 

خانوما لطفا برا موفقیت و عاقبت به خیر شدنم دعا کنید و یه صلوات بفرستید، با دعاهای خوب شماست که روز بروز پیشرفت میکنم.ممنونم💛🧡❤
2706