2752
2734
عنوان

لطفا همفکری کنید تصمیم درستی بگیرم که بعدا پشیمون نشم

| مشاهده متن کامل بحث + 502 بازدید | 64 پست
من بعنوان ی زن تاحالا به اینجور زنا اینجوری نگاه نکرده بودم.طرف ما ک زنی کار کنه میگن شوهرش تو خرج ز ...

ممنون از وقتی که گذاشتی 

شما هم موفق باشی

شاه آن باشد که از خود شه بود------------نه به مخزن ها و لشکر شه شود
من واقعا درکی از خونه دار بودن ندارم  چون خونه دار نبودم فک میکتنم وقتی خونه باشی خیلی خوش میگ ...

اشتباه نکن. استقلال مالیتو از دست نده. دو سال دیگه بچه ها بزرگ می شن پشیمون می شی خصوصا اینکه تو این کشور رو.ز به روز وضع خرابتره امروز ممکنه بگی به درآمد من احتیاجی نداریم ولی هیچ کس آینده رو ندیده.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

من واقعا درکی از خونه دار بودن ندارم  چون خونه دار نبودم فک میکتنم وقتی خونه باشی خیلی خوش میگ ...

بقیه رو نمیدونم .

ولی من خودم افسرده شدم ..چون تا کی میتونی تو خونه بشینی ؟  تا کی ؟ یکسال دوسال سه سال ؟ تا کی بری پارک و خونه مردم ؟ یک سال دو سال سه سال ؟ 

.

تمام دلایلی که نشون می ده که چرا این روزها علاقه آقایان برای ازدواج با یک خانم شاغل بیشتر از یه خانم خانه داره؟

-این روزها خصوصا تو جامعه مردسالار ایران به خاطر کم بودن شغل, یه خانوم در مقایسه با یه آقا, اولا تا سطح تحصیلاتش بالا ترنباشه و ثانیا تا تو رشته ی خودش باسواد نباشه شغل گیرش نمیاد وشاغل نمی شه , پس به صورت میانگین سطح تحصیلات وسواد یه خانم شاغل از یه خانم خانه دار  وحتی یه آقای هم مدرک خودش بیشتره.

-به علت برخورد و تعامل زیاد با افرادمختلف ,  سطح هوش هیجانی در مدیریت برخورد با مسایل و نحوه برخورد اجتماعی زنای شاغل با زنای خانه دار متفاوته و اینو هر مردی متوجه می شه حتی اگر کاملا متعصب باشه و با کار کردن همسر خودش مخالف باشه . و به فراوانی دیده شده همان مردان متعصب که با کار کردن همسر خودشون مخالفن وقتی سر یه مساله ای  تو زندگیشون احتیاج به مشورت دارن حس می کنن اگر مساله رو با همکارشون که یه خانم شاغله مطرح کنن و مشورت بخوان راه حل حساب شده تری برای مشکلشون پیدا می کنن تا مشورت با همسر خانه دارشون,  علاوه بر آن بالا بودن سطح مهارت در برخوردهای اجتماعی در خانمهای شاغل به نوعی, پرستیژ اجتماعی زن رو بالا می بره.خصوصا برای آقایون تحصیلکرده یکی از عوامل مهم  در انتخاب همسر به حساب میاد.قطعا فلان آقای دکتر حتی اگر رو پول همسرش هم حساب نکنه بازم در جمع همکاران ودوستانش ,  احساس کمبود می کنه اگر همسر همکاراش همه خانم دکتر باشن وهمسر خودش دیپلمه یا یه لیسانس خانه دار.

3-خانمای شاغل چون خودشون برای پول زحمت کشیدن بیشتر قدرشو می دونن و کمتر توقع بی جا دارن.

4- اغلب خانمهای شاغل سالم و نجیب در طول سالهایی که کار می کنن با همکاران مرد زیادی برخورد دارن و ناخواسته رفتارهای اونا رو تجزیه وتحلیل می کنن و به این پی می برن که همه  مردا خصوصیاتی دارن که غیر قابل تحمله و اینجوری باعث می شه قدر شوهر خودشون رو بدونن در صورتیکه زن خانه دار فقط با شوهر خودش در ارتباطه و هی فقط  مشکلات رفتاری شوهر خودشو می بینه وهی ایراد می گیره وحرص می خوره و به شوهرش نق می زنه.

-بالا بودن سطح سواد و به روز بودن زن شاغل به علت اینکه مدام تو جامعه هست باعث می شه رفتارش با بچش هم حساب شده تر از زنی باشه که تو خونس و بچه داری رو فقط به صورت سنتی از مادرش یاد گرفته..

-6 استقلال مالی زن بهش اعتماد به نفسی می ده که باعث می شه که مرد هم به فقط به چشم یه مصرف کننده بهش نگاه نکنه و خودشو جمع وجور کنه وبدونه که هر جوری دلش بخواد نمی تونه رفتار کنه و فکر نکنه  چون این نونخور منه ,  هر جوری که  دلم بخوادباهاش رفتار می کنم  اونم مجبوره تحمل کنه تا یه لقمه نون بهش بدم.

7-صد البته تو این اوضاع وانفسای زندگی توی ایران که هرشب می خوابی صبح سرمایت نصف شده اگر هر دو  نفر شاغل باشن سطح رفاه نسبی خانواده بالا می ره و رضایت از زندگی هم بالاتر می ره. و این چیزی نیست که قابل کتمان باشه و نمی شه  صرفا ربطش بدی به پول دوستی مرد.

البته در کنار همه این موارد برای دستیابی به زندگی مشترک بهتر  خود زن هم باید موارد بالا رو واقعا قبول داشته باشه و واقعا طالب کار کردن واستقلال مالی باشه نه اینکه مجبورش کرده باشن کار کنه ...زنی که توذهنش حک شده که مرد وظیفشه خرج منو بده و اگر دخل وخرجش با هم نمی خونه دندش کش دو شیفت وسه شیفت باید  کار کنه,  اگر این زن با این طرز تفکر , اجبارا  کار کنه , کیفیت زندگی مشترک بالاتر که نمی ره هیچ بلکه زندگی مشترک تبدیل به جهنم می شه. در کنار این موارد مرد هم باید حامی وپشتیبان همسر شاغلش باشه و تو کار خونه داری وبچه داری باهاش کاملا همکاری کنه تا هر دو نفر زندگی راحتی داشته باشن.

[QUOTE=250344065]حرفت رو قبول دارم خانه داري افسردگي نمياره كلي ميتوني با بچه ها وقت بگزروني و در كن ...

چیکار میکنید تو خونه که وقت ندارید ؟  بشور بساب اشپزی کن بچه داری کنی . 

من دو رو برم خانه دار هستن . فوقش در هفته یه روز برن بیرون اونم چند ساعت . چون اگه هرروز برن بیرون بهشدن میگن ولگرد .  خیلیا این اسم رو قبول میکنن .

اما خیلیا نه . میشینن خونه بشور بساب و اشپزی و افسردگی

.
من بعنوان ی زن تاحالا به اینجور زنا اینجوری نگاه نکرده بودم.طرف ما ک زنی کار کنه میگن شوهرش تو خرج ز ...

چه جالب .

چون دیدگاه خانواده منم اینطوریه .

اما دیدگاه خودم متفاوته ‌ زنان خانه دار وجه اجتماعی ندارن . 

.
چه جالب . چون دیدگاه خانواده منم اینطوریه . اما دیدگاه خودم متفاوته ‌ زنان خانه دار وجه اجتماعی ند ...

چراجانم زنان خانه دار هم وجه اجتماعی دارن.این فقط ظلمی ک هم جنسای خودمون در حق خودمون میکنن.

بعد مدتی خسته میشی چون مدتهاست اینجوری زندگی کردی.ولی اگر بتونی مدیریت کنی به مرور عادت میکنی.فقط یه سوال درقبال لطف مادرتون که بچه هاتون نگه میدارن چکارا میکنین؟

من حسابم زِ همه مردم این شهر جداست/من امیدم به خدا، بعدِ خدا هم به خداست
چراجانم زنان خانه دار هم وجه اجتماعی دارن.این فقط ظلمی ک هم جنسای خودمون در حق خودمون میکنن.

نه اصلا ‌.من چند بار کارم به ادارات و‌‌.. افتاد ‌ رفتم .

دیدم اون خانمهایی که شاغلن و میان کارای اداریشونو انجام بدن چقدر زود و راحت کاراشونو راه میندازن با کلی ارزش و احترام ‌ به ما هم محل ندادن .

مهم اینه . وجه اجتماعی خیلی متفاوته .

حتی مورد بود همینجا تو نی نی سایت گفتن تو خانم ش وکیل و کارمند و پزشک و مهندس که شاغلن را  با زنان خانخ دار یکی میدونی ؟ حمله کردن بهم همینجا . حالا ببین واقعیت چیه .‌

زن خانه دار بی ارزشه . هی بشینیم خودمونو گول بزنیم که نه ما ارزششمون بالاتر از یه خانم وکیل یه خانم دکتر یه خانم ‌....

هستش . نه نیست اصلا نیست . در واقعیت هم میبینم اینارو 

.
نه اصلا ‌.من چند بار کارم به ادارات و‌‌.. افتاد ‌ رفتم . دیدم اون خانمهایی که شاغلن و میان کارای اد ...

این دیدگاه شماست

ازنطر من تمام خانم های هم جنس خودم باارزشن چه کارمند باشن چ خانه دار.....

سرکار بمون البته فکر کنم خودت هم بدت نمیاد نری،اما بعدا خیلی پشیمون میشی،اون جایگاه اجتماعی رو نداری تو جامعه،بعدش هر بحثی باشه یکی میگه تو که همش خونه ای چرا خسته بشی،حتی اگر فرشته هم باشه میگه☺️

🇮🇷🇷🇺
چیکار میکنید تو خونه که وقت ندارید ؟  بشور بساب اشپزی کن بچه داری کنی .  من دو رو برم خان ...

اتفاقا بشور بساب ندارم من ظرف هام هم سلفون کشیدم سالی یک بارم نمیشورم ...

برنامه دارم کتاب رو که هر روز میخونم .ورزش.

بچه ها کلاس می برم.عصر ها هم بازی میبرم بتونم به مادرم سر بزنم هفته ای  .قرآن حتما تو برنامه بچه ها قرار دادم دخترم قبل کلاس اول از روی قرآن می خونه 

پسرم غیر زبان صوت و لحن میره 

2706