2733
2734
عنوان

کل زندگی من + کل ماجرا

| مشاهده متن کامل بحث + 1076 بازدید | 128 پست
آها 😂 ی سوال داشتم خواهرم دندون دوس داش ولی احتمالا در نیاد ولی پزشکی درمیاد همه میگن پزشکی خوب نی ...

ببین خب اول علاقه خودش 

ولی خب هر رشته ای ی مشکلی داره 

مثلا دارو سازی خب خیلی رشته خوبیه ولی وقتی ب دارمد بالا میرسه ک بتونه دارو خونه بزنه 

پزشکی ام خوبه ولی وقتی ب درآمد بالا میرسه ک خب نصف جوونیش رفته 

ولی ببین ب نظر من ارزش داره بره الان میانگین درآمد پزشک عمومیز۱۵ تا ۲۰ میلیونه خب هر رشته دیگ ای هم بره همینه پس پزشکی ارزش داره براش 

اونم دختره دیگ کلی وقت داره درس بخونه نظر من و بخای اول دندون امت اگ نیاورد پزشکی رو بره خیلیی ام عالیه هر کس هم میگ خوب نیی چرت میگه 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

امیدوارم مشکلاتتون بزودی حل شه

وارﺩ ﺩﺍﺭﻭﺧﺎﻧﻪ ﺷﺪﻡ ﻭ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺑﻮﺩﻡ ﺗﺎ ﻧﺴﺨﻪ‌ﺍﻡ ﺭﺍ ﺗﺤﻮﯾﻞ ﺩﻫﻨﺪ👀.ﻓﺮﺩﯼ ﻭﺍﺭﺩ ﺷﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻟﻬﺠﻪ‌ﺍﯼ ﺳﺎﺩﻩ ﻭ ﺭﻭﺳﺘﺎﯾﯽ ﭘﺮﺳﯿﺪ:ﮐﺮﻡ ﺿﺪ ﺳﯿﻤﺎﻥ ﺩﺍﺭﯾﻦ؟ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﺑﺎ ﻟﺤﻨﯽ ﺗﻤﺴﺨﺮ ﺁﻣﯿﺰ ﭘﺮﺳﯿﺪ:😏ﮐﺮﻡ ﺿﺪ ﺳﯿﻤﺎﻥ؟ ﺑﻠﻪ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﯾﻢ.ﮐﺮﻡ ﺿﺪ ﺗﯿﺮ ﺁﻫﻦ ﻭ ﺁﺟﺮ ﻫﻢ ﺩﺍﺭﻡ ﺣﺎﻻ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺸﻮ ﻣﯿﺨﻮﺍﯼ ﯾﺎ ﺧﺎﺭﺟﯽ؟ﺍﻣﺎ ﮔﻔﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ ﺧﺎﺭﺟﯿﺶ ﮔﺮﻭﻧﻪ ﻫﺎ. ﻣﺮﺩ ﻧﮕﺎﻫﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﺎﻧﺶ ﺩﻭﺧﺖ ﻭ ﺁﻧ‌ﻬﺎ ﺭﺍ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﮔﻔﺖ:ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺳﺎﺧﺘﻤﻮﻥ ﺷﺪﻡ ﺩﺳﺘﺎﻡ ﺯﺑﺮ ﺷﺪﻩ، ﻧﻤﯽ‌ﺗﻮﻧﻢ ﺻﻮﺭﺕ ﺩﺧﺘﺮﻣﻮ ﻧﺎﺯ ﮐﻨﻢ🤗…ﺍﮔﻪ ﺧﺎﺭﺟﯿﺶ ﺑﻬﺘﺮﻩ، ﺧﺎﺭﺟﯽ ﺑﺪﻩ.ﻣﺘﺼﺪﯼ ﺩﺍﺭﻭﺧﺎﻧﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺭﻭﯼ ﻟﺒﺎنش ﯾﺦ ﺯﺩ🙃…ﭼﻪ ﺣﻘﯿﺮ ﻭ ﻛﻮﭼﮏ ﺍﺳﺖ ﺁﻥ ﮐﺴﯽ ﻛﻪ ﺑــﻪ ﺧﻮﺩ ﻣﻐـ🚶🏻‍♀️ـﺮﻭﺭ ﺍﺳﺖ!ﭼﺮﺍ ﻛﻪ ﻧﻤﯽ‌ﺩﺍﻧﺪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﯼ ﺷﻄﺮﻧﺞ، ﺷﺎﻩ ﻭ ﺳـﺮﺑﺎﺯ ﻫـﻤﻪ ﺩﺭ ﯾﮏ ﺟﻌﺒﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ‌ﮔﯿﺮﻧﺪ.😉 جایگاه شاه و گدا، دارا و ندار قبر اسـت…👩‍🦯تقواست کـه سرنوشت ساز اسـت💌 برای رسیدن بـه “کبریا” باید نه کبر داشت نه ریا💔💔
عزیز من من خودم پرستاری اصلا اینجوری نیس  فقط فقط فرآورده خونی از شخص آلوده درصورتی ک وارد خون ...

ی سوال هم برام پیش اومده بود دستی زخمش بسته باشه بلخره کمی خون خشک شده داره 

2728

اشتباهت این بود اون قرصارو نمیخوردی الکی قایم میکردی البت نمیگم قرص خوردن خوبه ولی خب ی درصدی از مشکلت حل میکرد شاید .بعدم این ک تو خودت هی تاکید رو وسواس داری هی میگی .اصلا نباید ب زبون بیاریش ک بهش فکر کنی .بنظرم برو کتاب بگیر بخون

همین اگر میتونید راهنماییم کنید من الان دقیقا چه غلطی بکنم زیاد هست البته خیلیم زیاده داستان زندگیم ...

دکتر وگرنه فک کردی آدمهای اینجا میتونن کمکت کنن؟؟ روانشناس و روانپزشک کاری نکردن برات ما میتونیم چی بگیم 

“Love Me For Who I Am”

استارتر الان تا جوونی با مطالعه با دکتر و از همه مهمتر خودت ب خودت کمک کن، من خاسگاری داشتم ک ocdداشت و طی دوماهی ک باهم ارتباط داشتیم برای اشنایی فهمیرم ک چ زندگی سخت و طاقت و فرسایی رو تحمل میکنه وحشتناک برای یک دیقش بود  شده بود ی ادم‌مریض  ب تمام معنا، و من فک کردم میتونم کمکش کنم اما نتونستم وسعت بیماریش خیلی زیاد بود، فقط میدونم اگهocdات الان خفیف هس خودت رو درمعرض اون اتفاقات بزاری و تحمل کنی بدون ک هربینظمی توی هستی نظم خودش رو داره و هیچی در کنترل تو نیس ک نظمش رو کامل برقرار کنی فقط لطفا زودتر درمانت رو شروع کن

دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر، کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست🌱

منم دقیقا عین تو بودم

ولی مثل تو امکاناتی مثل روانشناس و روانپزشک نداشتم

و خودم خاستم و جلو خودم وایستادم تا بعد از چن سال خوب شدم البته کامل پاک نشده وگاهی میاد سراغم ولی خب خیلی بهتر شدم

تا خودت تلاش نکنی و نخای خوب نمیشی 

من ریخته ام در رگ تو شیره ی جان❣👸هی چرخ بزن در من و دل را بتکان⌛🍒این هم نفسی چه حس و حالی دارد💯در پیکر من دو قلب دارد ضربان♥️🌱
2738

پسرم میتونم چند تا سوال ازت بپرسم؟

منم یه پسر ۲۰ ساله دارم که بیشتر وقتشو بازی کامپیوتر گرفته دلیلش چیه که انقد بازی میکنی؟

نشونه هایی که میگی تقریبا پسرم داره چند ساله کنکور میده از زیست متنفره به جای درس بازی میکنه 

وسواس تقارن داره 

خدای من نکنه اون هم بیماره ومن نفهمیدم

پسرم یه وقتایی تا صبح نمیخوابه تلاش میکنه اگه یه کاری میخواد انجام بده به نحو احسن باشه هرگز پر لیوان کنار آبسرد کن خونه آب نمیخوره ولی وقتی شربت بهش میدم تو هر لیوانی دادم میخوره یه نقطه رو لباسش باشه بدش میاد اتاقش گاهی ریخت وپاشه ولی وقتی تمیز کنه حسابی تمیز میکنه قفسه لباساش بیشتر وقتا بهم ریخته است ولی کتاباش خیلی مرتبه

چی بفرستم؟

وقتی فکر میاد سراغت اونا رو روی کاغذ بینویس 

فکرایی که اذیتت می‌کنه رو بنویس و جلوش راه درمانش رو بینویس 

موقع مطالعه درس 

چند تا کش ببند دور دستت کش های پول رو میگم همونایی هستا میندازن دور پول اوتارو ببیند دور دستت 

همین ک فکر بد اومد سراغت 

یکی از کش هارو با قیچی بپوکون 

هر موقع وسواس پیدا کردی فکر های بد اومد سراغت مدیتیشن انجام بده اگر بلد نیستی مراحلش در اینترنت هست 

اگر استرس داری قرص ضد استرس بخور 

تو باید هروقت فکر بد و اذیت کننده اومد سراغت خودتو سرگرم کنی 

حالا چطوری ؟ 

۱ کتاب های روانشناسی بخون همه راه حل های خوب زیستن رو نوشته 

۲ باشگاه ورزشی ثبت نام کن 

۳ اگر موزیک آرومت می‌کنه اگر کتاب آرومت می‌کنه اگر بیرون رفتن آرومت می‌کنه برو بیرون که سرگرمی بشی آهنگ گوش کن  برو باشگاه و... 

فکر های بد اومد سراغت در مورد ایندت فقد ی کلام توی ذهنت باشه 

بگو ایندم زندگیم میسپارم بخدا خدا که بد نمیخاد بهترین هارو بهم میده خدا خودش هرچی صلاح باشه واسه ایندم بهم میده نمیخاد فکرم رو درگیر کنم نمیخاد خودمو اذیت کنم تنها پناه من خدامه تنها تکیه گاه من خدامه من فکر اشتباه نمیکنم چون نیاز به فکر کردن نیس خدا خودش محافظ من هست 

حالا آدم های سمی رو از زندگیت حذف کن 

منظور آدم های سمی : آدم های که باعث میشن تو بیشتر به مشکلت فکر کنی آدم های که باعث میشن تو اذیت بشی تو ناراحت بشی تو فکرت درگیر بشه روح و روانت رو اذیت میکنن 

و همینطور کار های سمی رو حذف کن 

مثلا اگر از دیر بیدار شدن بدت میاد حذفش کن اگر از آهنگ غمگین بدت میاد حذفش کن تا اذیت نشی 

خب حالا 

ببین دوس داری همش این مشگل ها داشته باشی ؟ دوس داری خانوادت اذیت بشن ؟ دوص داری ادامه داشته باشه ؟ 

نه نداری پس بیا اگر دکتر قرص تجوبز می‌کنه بخور ببین من خودم خیلی معده درد داشتم از قرص متنفر بودم ولی خب دیدم دارم نابود میشم و خوردم حالا چطوری خوردم ی بار با عرق هایی مثلا شاطره کاسنی خوردم بعدش با آبمیوه خوردم بعدش آب تا عادت کنم و عادت کردم چرا این کارو کردم چون واسه خودم ارزش قائل بودم چون خودم رو دوش داشتم 

ببین. گل پسر واسه درمانت اول تو باید خودتو دوس داشته باشی چرا خودتو دوس داشته باشی ؟؟ چون خودت هستی که به داد خودت میرسی ته ته ته فقد خودتی و خدات اون آدمی که آخرش هرچی بشه باهاته خودتی خودتو دوس داشته باش حالتو خوب کن 

وقتی که فکر بد اومد تو ذهنت بگو اعوذو به الله من شیطان رجیم  و بعدش تا هرچقدر تونستی صلوات بده سوره حمد بخون توحید بخون صبح ها آیت الکرسی بخون شب ها سرچ کن گوگل کدام سوره باعث آرامش میشه سوره ای که اومد رو بخون 

ببخشید زیاد صحبت کردم سرت رو درداوردم 

امیدوارم حرفام فایده داشته باشه یا الله

پسرم میتونم چند تا سوال ازت بپرسم؟ منم یه پسر ۲۰ ساله دارم که بیشتر وقتشو بازی کامپیوتر گرفته دلیلش ...

ببینید وسواسی که من دارم من اون موقع واقعا تنها چیزی که ارومم میکرد بازی بود بعد نه اینکه در حد ۴ ۵ ساعت بازی کنم نه رکوردم ۱۸ بود ولی در کل هر روز بالای ۱۲ ساعت بازی میکردم . ولی بعد ی مدت حتی بازی هم ارومم نمیکرد واینکه نه ربطی نداره من فقط این نبود علائمم خیلی علایم دیگه داشتم . در مورد سوالتون یکی اینکه من کانل نمیدونم چی به چیه ولی اگر فقط بازی میکنه و از درس بدش میاد ی چیز طبیعیه ولی اگر علائمش زیاده و اینا ببرینش پیش ی روانشناس ولی اگر وسواس فکری داشته باشی همش درگیره باید تو خودش باشه اگر وسواس عملی داشته باشه هی دستاشو میشوره نمیدونم چند بار مثلا درو باز و بسته میکنه تا اتفاقی برای خانوادش نیوفته و خیلی چیزای دیگه 

زندگی پر شده از لالایی خونایی که هنوز بیدارن !!      
وقتی فکر میاد سراغت اونا رو روی کاغذ بینویس  فکرایی که اذیتت می‌کنه رو بنویس و جلوش راه ...

خیلی ممنون 

زندگی پر شده از لالایی خونایی که هنوز بیدارن !!      
2706