2733
2739

استحمام_در_قاعدگي#

✅زنان در دوره قاعدگی از استحمام بپرهیزند وحتی به صورت موضعی نیز از این امر پرهیز کنند چرا که این عمل باعث جذب آب از طریق رحم شده وباعث عفونت در رحم وچه بسا ضعف تخمدانها ،#نازایی،کیست تخمدانها میگردد.
✅طبع آب، بلغم است.بلغم جاری وساری ،پس استحمام در این دوره باعث خونریزی زیاد میگردد وضعف جنسی در زنان ،مضراعصاب وقلب است.
✅#رحم در دوره قاعدگی دارای خون زیاد ومستعد عفونت است.طهارت و #حمام دردوران قاعدگی باعث جذب رطوبت به رحم(دهانه رحم در این دوره باز است) و زمینه #کیست_تخمدان وتوده های رحم را فراهم می سازد. #پرهیزات
✅خداوند در قرآن مجید دوره قاعدگی را اذیت وآزار دانسته و به همین علت نماز و طهارت را در طی قاعدگی واجب ندانسته وسلامت جسم وروان را در فرد حائز اهمیت است

ان شاء الله یکی مثل خودت نصیبت بشه        ببین دعات کردم یا نفرین  ⛔دغدغه و مطالعات: پزشکی، تغذیه صحیح، نسخه های کاربردی طب سنتی 🔴 از طب سنتی نسخه ها و توصیه های کاربردی و مختصر قابل انجام رو میگم در مورد اصلاح طبع و مزاج و...صحبت نمی کنم ⭕آزمایش غیر بارداری و خیلی تخصصی نباشه بتونم راهنمائی می کنم ⚫در مورد حقوق و فقه هم مطالعاتی دارم و وارد میشم ولی ادعائی ندارم ✔ برای هر فرد درمانهای پزشکی نوین مشخصه و حتی الامکان توصیه می کنم خط اول و ضرورت هست اما در کنار آن نسخه های کاربردی و سهل الوصول طب سنتی را به عنوان مکمل توصیه می کنم منتهی اصلاح سبک زندگی و تغذیه صحیح و اصولی را لازم می دانم نخوردن کارخانه ای ها از روغن جامد و مایع تا نمک یددار و قند و شکر و کنسروجات و مربا و ترشی و دلستر و دوغ و نوشابه🔴 نخوردن مایعات نیم ساعت قبل تا دو ساعت بعد از غذا + خوردن میوه و سبزیجات، گوشت گوسفندی، لبنیات محلی مطمئن، روغن ذرت خالص، زیتون، حیوانی ، نان سنگک و هر چیز طبیعی را توصیه می کنم🚩غذای تو دوای تو باشد

🔶🔹دارچین دارای چه خواص درمانی

🔹و یا چه مضراتی برای بدن آدمی

🔹با نگاهی به طب سنتی دارد

🔹دارچین دارای چه خواص درمانی و یا چه مضراتی برای بدن آدمی با نگاهی به طب سنتی دارد

🔶🔹 با طبیعت گرم و خشک، مفید حال سردمزاجها.

🔹خوردن دارچین چه به صورت پاشیدن روى غذا، چه به گونه جوشاندن و دم کردن که مثل چاى تهیه کرده با قند یا نبات بیاشامند بازکننده گیر و اشکالات معده و روده و پزنده غذا و لینت دهنده مزاج بلغمى ها و سردمزاجها می باشد.

🔹خوردن دارچین موجب فرح و انبساط دل شده، حفظ قوتهاى نفسانى و حیوانى نموده، عفونت و اخلاط مضر و سموم بدنى و غذائى را دفع می کند.

🔹دارچین پوست صورت و بدن را جلا داده، باصره را قوت بخشیده، نزله و سرفه رطوبتى و بدى مزاج و عطش مفرط و قلب و گرفتگى و وحشت دل و ترس و هراس را که از سردى باشد دور می سازد.

🔹دارچین هاضمه را قوت بخشیده، جنون و مالیخولیا را به تخفیف آنرده تقویت قواى رئیسه بدن مانند مغز و قلب و دل و کبد می کند.

🔹دارچین بول و حیض بسته را رانده، زیاد خوردنش جنین را ساقط می کند.

🔹دارچین بادهاى غلیظ مانند باد و نفخ شکم و اندام و ورم اعضاى درون و برون را رفع، جگر و طحال را اصلاح، مسامات عروق را باز، و درد کلیه و شاش بند را رفع مى کند.

🔹دارچین بدبوئى دهان را دور، شهوت و میل جماع را تقویت، رطوبات دماغى را جمع، و صوت و صدا را باز می کند.

🔹دارچین مایعات لزج و رطوبات قصبه ریه و حنجره و هر رطوبت که از بلغم و زیادى آب بدن باشد را دور می سازد.

🔹دارچین اقسام فتق مانند ورم بیضه و ورم شکم و دست و پا را دفع، و عفونت را از زخمها دور می کند.

🔹دارچین امراض دماغى و مغزى مانند فکر و خیال و ترس و وسوسه و مالیخولیا و جنون را که از زیادى رطوبت و بلغم باشد، همچنین عصبانیت و کم تحملى و بی حوصلگى از سردى را رفع می کند.

🔹خوردن جوشانده دارچین و مصطکى آروغ و ناراحتى آن را رفع، و تقویت دستگاه گوارش بلغمى مزاجها می کند.

🔹کشیدن دارچین به چشم که آنرا مانند غبار سائیده مثل سرمه یکى دو میل بچشم بکشند جهت قوت باصره و رسانیدن اثر دواهاى معالج به چشم، داراى اثر سریع مى باشد.

مالیدن خیسانده آن بر آلت لذت جماع را چندان می سازد.

🔹ضماد دارچین که با آب خمیر کرده بمالند یا روى جراحت بگذارند جوش هاى آبدار را خشک، و مالیدن بر پوست مبتلا به برص رافع لک و پیس آن می باشد.

🔹مالیدن دارچین خیسانده که مثل سدر به تن بمالند تب و لرزهاى بلغمى و سودایى را رفع می کند، و جهت رفع رعشه و لرزش عضلات بى اندازه مفید می باشد.

🔹خوردن دارچین و مالیدن آن به صورت خمیر بر بواسیر موجب ضعف و از میان رفتن بواسیر شده درد و ورم آنرا تسکین می دهد.

مالیدن دارچین خیسانده بر پشت چشم و اطراف آن رفع پریدن چشم می کند.

🔹روغن دارچین که هر ۵۰ گرم دارچین را در ۳۰۰ گرم روغن کنجد ریخته یک هفته بگذارند و در هر فرصت هم بزنند و صاف کنند در جمیع افعال مانند خود دارچین می باشد، و مالیدنش بر بدن لرزش و رعشه و لقوه و فلج و مثل آن را رفع می کند.

🔹مالیدن روغن دارچین بر محل گزیده شده، زهر عقرب و رتیل و کنه و مثل آن را بیرون آورده، رفع قشعریره (جمع شدن پوست و راست شدن مو که از ترس و تعجب و سرما و مثل آن باشد) می کند.

🔹مالیدن روغن دارچین بر بدن قاطع تبهاى دائمى، که از غلبه خلط بلغم به هم رسیده، می باشد.

🔹عرق دارچین که مثل عرق بید و کاسنى و بیدمشک اخذ می کنند از خود آن سریع الاثرتر و در رفع یرقان (زردى) و بادهاى رحم و مقعد که از رطوبت و سردى باشد بی عدیل می باشد. چکاندن عرق دارچین در گوش رفع سنگینى گوش می کند.

🔹 دارچین مضر حال گرم مزاجها و صفرایى ها و مضر مثانه ایشان است و مصلح آن خوردن کتیرا و لیموى شیرین و مغز خیار می باشد.

ان شاء الله یکی مثل خودت نصیبت بشه        ببین دعات کردم یا نفرین  ⛔دغدغه و مطالعات: پزشکی، تغذیه صحیح، نسخه های کاربردی طب سنتی 🔴 از طب سنتی نسخه ها و توصیه های کاربردی و مختصر قابل انجام رو میگم در مورد اصلاح طبع و مزاج و...صحبت نمی کنم ⭕آزمایش غیر بارداری و خیلی تخصصی نباشه بتونم راهنمائی می کنم ⚫در مورد حقوق و فقه هم مطالعاتی دارم و وارد میشم ولی ادعائی ندارم ✔ برای هر فرد درمانهای پزشکی نوین مشخصه و حتی الامکان توصیه می کنم خط اول و ضرورت هست اما در کنار آن نسخه های کاربردی و سهل الوصول طب سنتی را به عنوان مکمل توصیه می کنم منتهی اصلاح سبک زندگی و تغذیه صحیح و اصولی را لازم می دانم نخوردن کارخانه ای ها از روغن جامد و مایع تا نمک یددار و قند و شکر و کنسروجات و مربا و ترشی و دلستر و دوغ و نوشابه🔴 نخوردن مایعات نیم ساعت قبل تا دو ساعت بعد از غذا + خوردن میوه و سبزیجات، گوشت گوسفندی، لبنیات محلی مطمئن، روغن ذرت خالص، زیتون، حیوانی ، نان سنگک و هر چیز طبیعی را توصیه می کنم🚩غذای تو دوای تو باشد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

🔶🔹ترش کردن معده، نفخ،بیماری

🔹و میکروب هلیکوباکتر

📚ترش کردن معده، نفخ،بیماری و میکروب هلیکوباکتر( استاد خیراندیش)

ـ یک قاشق مرباخوری بارهنگ را در یک لیوان عرق نعناع به مدت ده دقیقه جوشانده سپس یک قاشق مرباخوری عسل به آن اضافه شود و شبها قبل از خواب مصرف شود.

ـ بهترین زمان نوشیدن آب، نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از غذا می باشد.

ـ ترک یا کاهش مصرف سردی ها مثل ماست، دوغ، چای، نوشابه و … بخصوص هنگام شب.

ـ در صورت مصرف سردی ها از مصلحات آنها استفاده شود مثلا مصلح دوغ و ماست، نعناع یا کاکوتی و مصلح شیر، عسل و خرما یا نبات می باشد.

📚هلیکو باکتری و بیماری میکروبی (از علامه ضیایی)

🔹توجه: از غذاهای چرب، سرخ کردنی، غذاهای مانده و فست فودها پرهیز کنید.

درمان: ۱ـ بین روز و عصرانه: یک قاشق چایخوری سقزبجود، ۲ـ ۱۲ ساعت پشت سر هم، هر ساعت یک قاشق غذاخوری ماست شیرین(فقط یکبار)، ۳ـ بعد از هر غذا یک عدد سیب درختی رسیده شیرین،

۴ـ یک قاشق چایخوری مصطکی (مستکی = صمغ درخت پسته جنگلی) بخورید

👈درمان زخمہا در طب سنتے اسلامی

🔻۱- درمان زخمے ڪہ تازہ ایجاد شدہ است :مالیدن عسل روے موضع و یا پرڪردن محل زخم با ژل آلوئہ ورا وقتے ازآلوئہ ورا استفادہ ڪردید نباید روے زخم را ببندید)

🔻۲- درمان زخمہاے عفونے :مالیدن ترڪیبے از ۵ واحد عسل   ۲ واحد نمڪ(تا مادامیڪہ سوزش وجوددارد یعنے عفونت وجود دارد بعد از ڪاہش سوزش مے توان از عسل بہ تنہایے استفادہ ڪرد )

🔻۳- زخمہاے دیابتے :مالیدن ترڪیبے از ۵ واحد عسل   ۲ واحد روغن زیتون

🔻۴- درمان زخم بستر :مالیدن ترڪیبے از ۲ واحد عسل   ۵ واحد روغن زیتون

2731
رنگ‌مو ضرر بیشمار و غیر قابل برگشت داره  تاول پوست آبسه نازک شدن مو مو خوره سفید شدن ریزش شدید ...

خیلی نکته های خوبی نوشتین عزیزم، گفتم بشبنم بنویسم چون خیلی جالبن. ولی با این موافق نیستم. اول اینکه رنگ موی طبیعی اصلا رنگ خوبی نمیده، خودم وقتی سفیدام کم بود همیشه میزدم. الان بزنم شبیه مادربزرگای روستایی میشم. دوم اینکه سرکه داخل مواد شوینده مثل مایع ظرف شویی، گاز سمی تولید میکنه و خطرناکه.

خیلی نکته های خوبی نوشتین عزیزم، گفتم بشبنم بنویسم چون خیلی جالبن. ولی با این موافق نیستم. اول اینکه ...

خواهش میکنم عزیزم 

نظر لطف شماست از این رنگ موهای طبیعی خریدید استفاده کردید چه مارکی؟؟

به هر حال رنگ موهای تو بازار همه شیمیائیند و خیلی عوارض دارند یا نباید رنگ کرد یا با رنگهای طبیعی کمی دیر میگرن ولی عوارض ندارن

سرکه طبیعی انگور تو مایع ظرفشوئی هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه امتحان کنید

خیلی نکته های خوبی نوشتین عزیزم، گفتم بشبنم بنویسم چون خیلی جالبن. ولی با این موافق نیستم. اول اینکه ...

یه رنگ موی طبیعی هست که با کاکائو و قهوه و زرده تخم مرغ وروغن زیتون  درست میکنن خیلی مو رو نرم میکنه و یه رنگ لایت و زیبا میده به موها

من خودم هنوز امتحان نکردم ولی دوستم اینکارو کرد خیلی عالی شده بود موهاش

دستورشو و مقدارش که چقدر باید هر ماده رو قاطی کنین پیدا کنین امتحان کنین

‏نه زندگی اونقدر شیرینه،نه مرگ اونقدر ترسناک،که آدم پا رو شرافت خودش بزاره
2738

❗️چرا #تپش_قلب می‌گیریم؟

🔺اضطراب و حملات عصبی

🔺کم‌آبی بدن

🔺تب

🔺برهم خوردن تعادل هورمونی

🔺مشکل دریچه‌های قلب

🔺واکنش‌های حساسیت‌زا

☝️عموما تپش قلب بخاطر معده می باشد

🔴درمان

گُل بهارنارنج+ سنبلُ الطّیب+ گُل بنفشۀ طبّی، به نسبت مساوی مخلوط و پودر شود، بصورت دمکرده مصرف شود، در ظرف چند دقیقه تپش قلب خوب می‌شود

🌸  " گلـبرگ گـل محمدے "

🌸 را آسیاب کـرده

✍ و روزی ۱ ق چ ، در یک

🌸 لیوان آب جوش دم کرده

🌸 و همراه عسل میل کنید