2737
2734

قبل کلاس رفتن چه اپلیکیشنی سراغ دارید که مبتدی یادبگیرم بعد کتاب بخونمو کلاس برم من یکی از دخترا فامیل مدرکشو گرف بااینکه اینجا دانشگاه رفته بود ول کرد رفت المان کالج میخونه میخوام بدونم بامدرک زبان المانی کافیه برای دانشگاه اونجا ثبت نام کردن ؟؟چقدر زمان بره میتونم معلم خصوصی بگیرم بعد گوته امتحان بدم یانه

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742

با مدرک زبان اگر دانشگاه نرفته باشی اینجا همون کالج میری اول ولی اگر اینجا دانشگاه رفته باشی میری برای لیسانس پیش‌نیاز لازم نداری. درمورد زبان نمیدونم واقعا، شاید بد نباشه محض آشنایی با دولینگو بخونی به‌نظرم کورس آلمانیش خوب با زبان آشنات میکنه ذهن آماده میشه ولی مدل خیلی قاعده و قانون‌مند تیپ کلاس زبانی نیست طبیعتا. زمان‌بر بودن هم واقعا به‌نظرم بستگی به شخصش داره و این که چقدر ذهنت آشنا باشه. میگن با بیس و آشنایی پایه با سه چهار ماه فشرده برای b1 هم میتونی تست بدی ولی شخصا امتحانش نکردم. اگه مدرک میخوای بگیری برای دانشگاه اونور گوته یا تستداف بهتره، تستداف رو خیلی عام‌تر قبول دارن (اما بسته به رشته و دانشگاه دیدم گوته هم قبول دارن) همین موسسه گوته هم میگیره آزمونش رو.

چه مانده از این شب به‌جز دو لکه غم؟
با مدرک زبان اگر دانشگاه نرفته باشی اینجا همون کالج میری اول ولی اگر اینجا دانشگاه رفته باشی میری بر ...

شما المانی؟من ایران فوق دیپلم معماری گرفتم پس یعنی با مدرک المانی نمیتونم دانشگاه اونجا ثبت نام کنم باید کالج بخونم.این b1 وa1اینا که میگن همه اش رو باید خوند یانه من هیچ اطلاعاتی ندارم میشه لطفا یکم دیگهدتوضیح بدی واصلا ممکنه کسی بتونه بدون کلاس این زبانو یاد بگیره وبره گوته ازمون بده قبول شه من کلا هدفم رفتن ازاین کشوره وانگار اسون ترین جا المانه کهدمثلا کشور نسبتا خوبی ام هس اما چون طریق دیگه ای نمیدونم بشه رفت یانه گفتم بامدرک زبانش برم درس بخونم بااینکه حوصله درس خوندنم ندارم اما گفتم شاید ازایت طریق بتونم اقامت بگیرم

شما المانی؟من ایران فوق دیپلم معماری گرفتم پس یعنی با مدرک المانی نمیتونم دانشگاه اونجا ثبت نام کنم ...

هنوز نه عزیزم در پروسه هستیم با همسرم. فوق دیپلم رو نمیدونم اما با دیپلم بدون این که کنکور داده باشه فرد باید اول کالج بره بعد بره برای مقطع لیسانس. فوق دیپلم چون یه چیزیه که بیشتر سیستم آموزشی کشور ما داره من خودم چون تجربه ندارم نمیتونم چیزی بگم که مطمئن نیستم درسته یا نه اما یه سرچ بکنی دستت میاد. A1 و... هم سطوح زبانه که دونه دونه لازم نیست بری بدی همه رو، از a۱ شروع میشه به ترتیب تا c1، معمولا رشته‌های دانشگاهی از b2 میخوان تا c2 بسته به این که زبان چقدر توشون مهمه مثلا رشته من با ب۲ هم میگیره اما رشته همسرم که روانشناسیه سی۱ حداقلشه. اگر آزمون گوته بدی، مثلا شما میخوای در حد سی ۱ بخونی و بلد هستی، میری اون آزمون رو میدی، قبول شدی مدرکت رو میگیری میشه مدرک سطح سی۱. ولی اگر تستداف بدی یه جور تعیین سطحه، میبینن با توجه به نمره آزمونت سطحت چیه همون رو توی مدرک برات میزنن.

درمورد کلاس رفتن و نرفتن هم به‌نظرم خیلی بستگی داره به این که چقدر ذهنت با مدل زبان آلمانی مچه‌ و حتی به‌نظرم به این که بجز آلمانی زبان دیگه مخصوصا انگلیسی بلدی و در چه حد بلدی. ولی در کل بری کلاس شاید بد نباشه.

الان کورس‌های آلمان خیلی‌ها زبان انگلیسی هم دارن مخصوصا رشته‌های حوزه فنی. اگه با انگلیسی راحت‌تری، به‌نظرم یه سرچی بزن ببین رشته مورد نظرت رو کدوم دانشگاه‌ها دارن، بشین برای آیلتس بخون، در کنارش هم آلمانی رو برای کار و ارتباط روزمره و... تا حد عمومی ادامه بده. 

هنوز نه عزیزم در پروسه هستیم با همسرم. فوق دیپلم رو نمیدونم اما با دیپلم بدون این که کنکور داده باشه ...

من انگلیسی هم دارم میخونم اما چون المانی جدیده بااینکه سخته احساس میکنم اشتیاق بیشتری نسبت به انگلیسی برای یادگیریش دارم پس یعنی واسه دانشگاه رفتنش نیاز نیس همه رو بخونیم باید ببینیم چه رشته ای میخوایم بریم طبق اون حالا مثلاb1اینارو که مرتبطه ونیازمنده اون رشته اس داشته باشیم مدرکشو  چجوری باید تحقیق کرد چه رشته ای انتخاب کنیم واینکه اینجاشو عزیزم متوجه نشدم کسی که میره کالج ثبت نام میکنه تا چند المانی خونده ولازمشه که گرفته باشه مدرکشو واینکه کالج اونا چندساله اس تا برسیم به دانشگاه وبعد دانشگاه اقامت اونجارو بهمون میدن شرمندتم انقدر سوال پرسیدم اگر اذیت شدی جواب نده گلم

2740
من انگلیسی هم دارم میخونم اما چون المانی جدیده بااینکه سخته احساس میکنم اشتیاق بیشتری نسبت به انگلیس ...

دشمنت شرمنده عزیزم، این چه حرفیه❤️

درمورد مدرک زبان بله دیگه درسته یعنی شما اگر میخوای مدرک سی۱ داشته باشی مثلا برای دانشگاه، نیازی نیست از آ۱ شروع کنی به ترتیب هی امتحان بدی تا برسی به سی۱، مستقیم میری آزمون سی۱ رو میدی (برای آزمون گوته، تستداف اگر بدی خودش تعیین سطح میکنه درواقع امتحان بهت میگه سطحت چیه توی مدرکت میزنه).

درمورد دانشگاه‌ هم، میتونی این سایت رو ببینی. هر رشته‌ای که دنبالش هستی توی هر حوزه‌ای میتونی اینجا پیدا کنی ببینی کدوم دانشگاه‌ها دارن، semester feeشون چقدره، شهریه دارن یا ندارن چه سطحی از زبان و چه مدارکی برای اپلای میخوان و چه ترمی شروع میکنن و کلا همه اطلاعاتی که لازم داری و توضیح درمورد خود رشته.

https://www.hochschulkompass.de/home.html

درمورد اقامت هم تاجایی که من فعلا اطلاعاتش رو دارم، 

بعد از تحصیلت شاغل که شدی طبیعتا ویزای تحصیلیت تبدیل میشه به ویزای کاری. با دوره تحصیل و کارت اگر ۵ سال پر شده باشه، میتونی اقدام کنی برای اقامت دائم.

کالج هم معمولا یه ساله طول دوره‌ش (دو ترم)‌‌‌‌‌‌، و فکر میکنم ب۱ یا نهایتا ب۲ میخواد. البته چون شما میگی فوق دیپلم داری، چون سیستم آموزشی اون‌ها مشابه مدرک فوق دیپلم ما رو نداره به‌نظرم یه سری بزنی به سایت یونی اسیست بد نیست، یه قسمت داره که لینکش رو برات میذارم، کشورت رو انتخاب کنی و مدارک تحصیلی که توی کشورت گرفتی رو بهت میگه مستقیما میتونی اپلای کنی برای پذیرش مستقیم از دانشگاه یا این که نیازه بری کالج یا آزمونی بدی یا چی. البته در کل من خیلی اطلاعاتم درمورد کالج دقیق نیست چون تجربه‌م برای مقطع تحصیلی دیگه‌ایه، یه سرچ بزنی باز بهتر دستت میاد.

https://www.uni-assist.de/en/tools/check-university-admission/

دشمنت شرمنده عزیزم، این چه حرفیه❤️ درمورد مدرک زبان بله دیگه درسته یعنی شما اگر میخوای مدرک سی۱ داش ...

توضیحت که خیلی عالی بود گلم مرسی بعد به نظرت سخت نیس یعنی میشه این درسارو تو کالج من به زبان المانی پاس کنم من سعی داشتم خودم توخونه یکم بخونم بعد معلم خصوصی بگیرم که دیدم واقعا تلفظاش سخته یه اپلیکشین باید پیدا کنم که مثلا تلفظو به فارسی زیرش بنویسه که ادم درست بگه حداقل اشتباه حفظ نکنم بعد توکالج مثلا دیگه کلا المانی حرف میزنن مگه مقدمشa1نیس یعنی حتی کالج هم لازم نیس تمام دوره هارو بریم .هرکدوم این دوره ها بیش ازیه کتابه؟یانه

توضیحت که خیلی عالی بود گلم مرسی بعد به نظرت سخت نیس یعنی میشه این درسارو تو کالج من به زبان المانی ...

آره بابا بخونی وقتی امتحانش رو بدی قطعا توانایی پاس کردن درس‌ها رو هم داری. بالاخره یه کم تطبیق سخت هست یعنی اونی که مثلا آیلتس ۸ داره هم باز تو محیط میره یه‌ذره زمان میبره با محیط اون زبان مطابق بشه ولی مشکلی پیش نمیاد برات چون بین دانشجوهای بین‌المللی دیگه هستی. والا تعداد کتاب‌هاش رو نمیدونم چون من کورسم به انگلیسیه و از یه روش دیگه دارم آلمانی میخونم فعلا دنبال مدرک نیستم، اما لزوما یه کتاب نیست بسته به نیاز آدمه دیگه، یکی میبینی با یه منبع یه سطح رو مسلط میشه یکی سه تا استفاده میکنه خیالش جمع شه. مقدمه‌ش هم a1 عه، به هر حال کتاب و منابع این سطوح رو باید بخونه دیگه آدم تا به اون سطحی که میخواد برسه ولی حالا این که چقدر کتاب و حجم بشه رو نمیشه گفت دقیق.