2737
2734
یک سوال داشتم
قبل از عمل واریکوسل، وقتی مدتی سرپا می ایستادم یا پیاده روی می کردم سمت چپ کیسه بیضه متورم می شد. انگار که رگها پرخون می شدند و بالا آمدن بیضه باعث می شد سمت چپ متورم بشه. الان بعد از عمل هنوز هم مقداری تورم در سمت چپ بعد از پیاده روری و سرپا ایستادن هست. آیا بعد از عمل واریکوسل سمت چپ و راست بیضه باید کاملا شبیه به هم بشوند؟
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ممنون داود جان.

راستش من امروز تازه از شمال بر گشتم. درد بیضه چپم هم از بعد از سفر شروع شده! الان هم خیلی درد میکنه.

امروز پیش دکتر رفتم میگه مواظب باش که یه خورده ورم کرده. گفت بیشتر استراحت کن و اصلا راه نرو. بعد یه مدت خوب میشه.

بچه ها من میترسم! وقتی که میگن عود میکنه یعنی چی؟ نکنه مال من عود کرده باشه؟
2742
سلام خانوم یاس.

دکترم به من گفت که 6 ماه بعد از عمل تست اسپرم بدم. 4 ماه که زوده هنوز. مطمئنم که تا یکسال حتما بهتر میشه.
من یه 9 روزه عمل کردم فقط رگهای بالای بیضه کوچیک شده. زیر و پشت بیضه اصلا تغییری نکرده.
دکترم هم گفت که راضیه و عمل خوب بوده. انگار طبیعیه.

ضمنا زیر محل عمل من (تقریبا زیر محل برش) یه خورده ورم کرده و سفت شده! طبیعیه؟

خانوم یاس عذر میخوام که دیر شد.شیفت قبلیم هر بار که خواستم جواب بدم ارسال نمیشد و error میداد .روزای دیگه هم میرم دانشگاه فرصت نمیکنم بیام خدمتتون.

اون رگایی که گفتین در بالا ترین قسمت بیضه فقط از بین میره و بقیش باقی میمونه.طبیعیه نگران نباشید
< کــــامـــــــــــــی >
2738
یکی از عوارض بسیار نادر جراحی واریکوسل صدمه به مجرای عبور دهنده منی( واز دفران) است. که به خاطر احتمال خیلی کم نباید نگران اون باشید. معمولاً 60 درصد زوج های نابارور بعد از یک سال از عمل جراحی واریکوسل موفق باردار می شوند. واریکوسل به میل جنسی ارتباطی ندارد. اما باید بگم کسانی که واریکوسل دردناک دارند موقع تحریک شدن درد واریکوسل آنها بیشتر می شود و بهتر است که تحریک شدن با انزال داشته باشند.
محمد جان، اطراف محل برش جراحی معمولا تا مدتی تورم دارد و جای نگرانی نیست. فقط مراقب باش که عفونت نکنه. آنتی بیوتیک هایی رو که داده کامل مصرف کن. بعد از اینکه بخیه رو هم کشید هنوز تا مدتی ممکنه که عفونی بشه. معمولا تورمی که به علت عفونت باشه وقتی فشارش بدی درد می کنه.
سلام. ممنون داود جان. آره فشارش میدم درد میگیره. زیر محل عمل سفت شده! یعنی وقتی که سطح بدنم رو لمس میکنم انگار که یه چیزی زیرش هست! تقریبا از بعد از کشیدن بخیه ها سفت شده. میگی من چه کارش کنم؟ ممنون
2706