2737
2739

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

یعنی چی حرامه؟کی اونو حرام کرده؟

چند ساله که حرامه

از دفتر مرجع تقلیدت بپرس

در تجربه ی عشق تو نزدیکی ام آموخت!        هر قدر شوی دور، همانقدر عزیزی...!
2731
2740
بیخود حرام کردن.خوبه جهزیه اوردن دختررو حرام نکردن شیر بها رو حرام کردن 

من حروم نکردم😅

ولی نظر مراجع تقلید برام مهمه

وا کی گفته حرومه اصلا طبق دین  و شرع کل هزینه ازدواج با داماده  البته شیبهاست ( شی  ی ...

این که حرف درسته.

الان تو شهرای جنوبی همین رسمه. همه چی با داماده.

ولی اکثر مراجع چیزی به نام شیربها رو حرام کردند.به این معنی که پدر و مادر پول بگیرند و به ازدواج دخترشون رضایت بدهند

این که حرف درسته. الان تو شهرای جنوبی همین رسمه. همه چی با داماده. ولی اکثر مراجع چیزی به نام شیرب ...

اون مراجع حتما نمی دونستن که تمام پول شیبها خرج خرید جهیزیه میشه بهتر بود بیشتر تحقیق میکردن بعد فتوا می دادند من تا حالا ندیدم پدر مادری پول شیبها رو واسه خودشون بردارن

اون مراجع حتما نمی دونستن که تمام پول شیبها خرج خرید جهیزیه میشه بهتر بود بیشتر تحقیق میکردن بعد فتو ...

تازه الان خوندم، که معمولا چند تیکه بزرگ جهاز رو داماد باید بگیره.

خب این رسم درست و خوبیه. چرا الکی اسمش رو میذارند شیربها؟

کلا جهاز در اصل با داماده. دختر لطف میکنه هر چی میبره

تازه الان خوندم، که معمولا چند تیکه بزرگ جهاز رو داماد باید بگیره. خب این رسم درست و خوبیه. چرا الک ...

چون واژه ی ازدواج عربیه معادل ایرانیش میشه شادی که خیلی از اقوام ایرانی یه خصوص لرها همون مخفف شادی  که میشه شی رو به کار میبرن مثلا من ازدواج کردم به لری میشه  مو شی کردم  حالا فارسها شی رو شیر برداشت کردند و کلا معنی کلمه رو اشتباه متوجه شدند 

چون واژه ی ازدواج عربیه معادل ایرانیش میشه شادی که خیلی از اقوام ایرانی یه خصوص لرها همون مخفف شادی ...

خیلی جالب بود. قشنگ توضیح دادی ممنونم

2706