2733
2739

سلام ، دخترم کلاس ششم هست و بسیار دختر درس خونی هست ، من همیشه سعی میکنم وقتش رو پر کنم تو روز با کلاس زبان و برنامه نویسی تا وقت بیخودی نداشته باشه اما ‌به لطف این کلاسهای آنلاین الان هم گوشی داره هم اینترنت، من فکر میکردم خیلی زرنگ هستم و همیشه چک میکردم گوشیش رو اما الان اتفاقی دیدم یکی از همکلاسیهاش توی یه گروه تو تلگرام ادش کرده که دختر و پسر هم هست و همش چرت و پرت میگن ، نمیدونم واقعا الان چه عکس‌العملی باید داشته باشم لطفا راهنماییم کنید

شما خیلی بد میکنی که توی این سن همه وقتشو با درس و مشق پر میکنی

مامان منم همین کارو می‌کرد چنااااان از درس زده شدم که اسمش میاد حالم بد میشه 

بچه این سن نیازی به این کلاسای مزخرف نداره. به جاش نیاز به تحرک و ورزش داره. بذاریدش کلاس ورزشی که خوووودش بهش علاااقه داره. 

توی گروه مختلط هم دوس شده که شده. آفرین بهش که داره با جامعه آشنا میشه. اصلا توبیخش نکنید که از اونطرف میزنه بیرون. 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ببین خیلی آروم بشین باهاش حرف. بزن نگو که گوشیشو چک میکنی چون این باعث میشه مخفیانه کاراشو بکنه 

بهش بگو دخترم گوشیتو میاری ی چیزی بهت نشون بدم ببین تو گوشیش هست یا نه 

اگه بود که بگو عه این چیه اگه نبود 

تو روزای بعدی با آرامش از سواستفاده اینا براش بگو سنشم زیاد نیست! 

2731

بنظرم باهاش لج نکنید یا دعواش نکنید 

ببرینش بیرون یه کافه ای یه شهر بازی پارکی پیاده روی ای

وبهش بگید که این کار درست نیست خیلی نرم و اروم

با عصبانیت برخورد نکنید بدتر لج میکنن 

فقط با نرمی بهش بگید از عواقب اینکار بگید بهش مطمعن باشید جواب میده 

ازش بخواه لفت بده و بش بگو مناسب سنش نیست.بگو گروه دوستانه بزنه دوستاشو اد کنه اونجا حرف بزنن.از دست این بچه ها.دختر منم پنجمه.همش گوشی به دسته.تلگرام و اینستا نداره ولی شاد و واتساپ هست دیگه

2740

هرجور شده نزار ازش بگیر تلگرامشو حذف کن تاعادت نکرده .چون دیگ از درس دور میشه وابسته میشه پسرا برن پی ویش ..ازهمین سن معتاد گوشی و گروه بازی و چت کردن میشه 

و خدایم کافیست  
شما خیلی بد میکنی که توی این سن همه وقتشو با درس و مشق پر میکنی مامان منم همین کارو می‌کرد چنااااان ...

من کلاس ژیمناستیک بردمش اصلا نه علاقه داشت نه استعداد، خودش گفت برنامه نویسی دوست دارم ، زبان هم که واجبه، ضمنا درسخونه کلاس سوم رو جهشی خونده من اصلا بهش فشار نمیارم ولی خودش علاقه داره 

!! انشالله مادر میشی نگرانی ی مادرو متوجه میشی

توبیخ کردن اصلا روش مناسبی نیست. من نمیگم کاری به کارش نداشته باش. میگم جلوشو نگیر. توی گروهه مختلطه اوکی قبول ولی میتونی چک کنی گوشیشو. 

توی قرن21 توی این وضع توبیخ و گوش و چشم بسته جواب نمیده خانم. اتفاقا گوش و چشم بچتو باز کن بدونه چقد گرگ تو جامعه‌ست. 

بچه این سنی نیاز ب کلاس برنامه نویسی نداره 

و چون میخوای همه وقتشو با درس پر کنی الان زده شده و دوس داره تفریح کنه 

و تفریحو تو این گروه میبینه

فقط بدون ک زندگی دخترتو داری ب باد میدی با کارات عزیزم

امام حسینم تو بهترین گنج منی❤️
2706