2737
2739
یعنی پدرای بقیه هزینه یه پرواز یه طرفه یا پول غذا و مسکن توی خونه پدری بچه رو نمیدن؟

نه والا خانواده شوهر من هیچی دریغ از یک ریال 

لطفا برای به دنیا اومدن سالم نی نی تو دلیم و بهبود شرایط زندگیم یه صلوات مهمونم کنید ممنون😍😍

میدونید مشکل کجاست 

مشکل اینجاست که ما کلی خانم داریم که کوچکترین استقلال مالی ندارن بعد این خانم‌ها میرن با یه آدم بی‌عرضه‌تر از خودشون ازدواج می‌کنن و انتظار دارن خانواده شوهر مشکلاتشون رو حل کنن

ای آن که دیگر ندارمت بدان که همچنان از اعماق وجود دوستت دارم ؛ بدان هرگز توان تکرار خاطرات مشترکمان با شخص دیگری را ندارم؛ من بعد از تو هیچ وقت نخواستم گذرم به کافه‌های فردوسی بخوره؛ بعد از تو همیشه با بغض از میدان کاج رد شدم؛ وقتی بعد از  تو رفتم شمال برای اولین‌بار دیگه از نگاه کردن به دریا لذت نبردم؛ دیگه توی تراسی که با هم هزارتا عکس داشتیم پام رو نذاشتم و حس می‌کردم اون خونه‌ای که با ذوق چیده بودیم برام قفسه ولی هنوز همه چیز سرجاشه چون بعد از تو هیچکس سلیقه‌اش مثل تو نشد .دلم خیلی برات تنگ شده برای دیدن صورت قشنگت که نمیدونم خاک سرد و بی‌رحم باهاش چکار کرده؟دلم خیلی برای لمس دست‌های گرمی که زیر خاک سرده تنگ شده.روزهای آخر بابت خیلی چیزها دلگیر بودم و نشد بیام پیشت و برای آخرین بار باهات وداع کنم چون باور نداشتم تو میری و فکر می‌کردم مثل همیشه میای و همه چیز رو از دلم در میاری...چون نشد خداحافظی کنیم داغ دلم هرروز تازه‌تر از قبل میشه حتی تو روز خاکسپاری نشد جمعیت رو کنار بزنم و بیام از ته دل گریه کنم و جیغ بزنم تا کمی سبک بشم و بغصم توی گلوم خفه شد آخه خیلی سخته که حتی نتونی اونقدری که دلت میخواد برای عزیز از دست رفته‌ات گریه کنی تا خالی بشی‌.کاش حداقل به خوابم بیای عزیزان لطفاً ازم نپرسید امضا در مورد چه‌کسی هست. ممنونم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

وقتی پول دارن وظیفه اشون هست که کمک کنند ولی بعضی ها حاضرن جون به عزراییل بدن ولی پول ندن.

منم همینه منظورم. نمیگم اونی که نداره از گلوی خودش بزنه. اونی که نداره خب نداره دستش هم درد نکنه. ولی وقتی داره و میبینه بچه ش توی سختی و فشاره این چه انسانیتیه که بچه ای که خودت به این دنیا آوردیش رو هیچ فکری به حالش نکنی بگی وظیفه م نیس برو خودت هرکاری میکنی بکن؟ باشه ولی کاش حداقل بچه تو میذاشتی به یه جا میرسید که محتاج تو نبود. اونم که نکردی... نه تخصصی نه مهارتی... لعنت به این دنیا

این تفکر ده تا بزا بعد ولشون کن هرچی خواستن خودشون بشن به درد کشوری میخوره که موقعیت کار در هجده سالگی کمک هزینه مستقل شدن بچه ها زیر ساخت فرهنگی و ثبات قیمت و هزینه زندگی کفاف درآمد وووو داشته باشه 

نه ایران که طرف چهل سالشم  بشه باید وردل ننه باباش باشه والی صورتشونو کج و کوله می‌کنن میگن فلانی دخترش خونه مجردی داره🥴🥴🥴🥴🥴ازدواج هم بکنه تا آخر عمر دوتایی بدون  نتونن  یه خونه پنجاه متری بخرن 

اینجا وضعیت اقتصاد سرطانیه تورم سالیانه هزار درصده اگر کسی سرش زیر برف نباشه اینا رو میبینن بدون کمک خانواده نمیشه زندگی درست کرد 

2731
به هر بابات نبود داداشت تا شهر کناریش هم نمیتونست بره عزیزم ایشالا موفق باشه همیشه ولی این معنی استق ...

اها شما اینو  اون کمکی که موضوع بحث هست میدونید؟

کسی منکر این مسئله نیستا

کلا اگه والدین ما نبودن ماها از گرسنگی میمردیم

منتها نمیدونستم پول پرواز یه طرف یا غذا یا خوراک توی خونه پدر هم جزو اینا حساب میشه به نظرم اینا بدیهی هست و ما داریم در مورد هزینه ازدواج حرف میزنیم نه هزینه رشد ادم

😁

من اول ازدواجم چون بچه بودم با رسوماتمون اشنایی چندانی نداشتم

بعد یه مدت که باهمسرم دعوام شد جلوی خانواده ها بهش گفتم تو حتی وقت خرید سرویس طلام عین خیالت نبود که پولش از کجاست همش نگاهت ب جیب بابات بود

دیدم همه دارن یه جوری نگام میکنن انگار عقب مونده ذهنیم

بعد مادرم کلی دعوام کرو و گفت چرا مثل ادمای نفهم رفتار میکنی مگه ما برای زنداداشت طلا و خونه و ماشین ندادیم مکه برای داییات ندیدی پس چرا از شوهرت انتظار عجیب داری وقتی وظیفش نیست و عین ادمای خنگی!

ی هو یاد اونروز افتادم همیشه دلم میخواست همسرم مستقل باشه با اینکه رسم صد درصدیمون بود من دوست نداشتم ....

✍ آدمی باش اصیل در میان این آدم های مصنوعی            من پیش چشم هر کسی ادم ضعیفی بودم کنار تو تمام زندگی من عمر و انگیزه ی من باید قوی باشم ❤      

ما نمیگیم کمک کردن بده

خیلی عالیه به شرطی که با رضایت باشه

هیچکس نمیتونه طلبکار باشه مسلما اونام یه عمر کار کردن و زحمت کشیدن تا به جایی که الان هستن برسن واقعا نمیشه توقعی داشت 

منم از همونام ولی تک دختر نیستم، دو تا هم داداش دارم، متقابلا از خانواده همسر هم توقعی ندارم. 

دوست دارم زندگیمون رو خودم و همسرمون دو نفری بسازیم. 

2740
حانواده زن خوب جهاز بده سیسمونی بده اینا کمکه خانواده شوهررمن  پول گل خواستگاری رو هم ندادن شوه ...

ارع موافقم باید دوطرفه باشه من بابام جهاز خوب داد اونا هم خونه دادن با اینکه تو قرض هم افتادیم😥

کسی که پا میشه میره خواستگاری باید خودش توانایی مدیریت زندگی و داشته باشه. خانواده ای ام که دختر مید ...

پس اون خانوادم اگه فردا افتادن مریض شدن و هر بلایی به سرشون اومد نیان از پسرشون توقع رسیدگی و کمک کردن داشته باشن با این حساب اگه پدر مادر وقتی دارا هستن وظیفه کمک به جگر گوشه خودشون رو ندارن وقتی نیازمنده این دیگه چه پدرمادری هست والا صد پشت غریبه می ارزه به همچین پدرمادری

اها شما اینو  اون کمکی که موضوع بحث هست میدونید؟ کسی منکر این مسئله نیستا کلا اگه والدین ما ن ...

هزینه رشد یعنی طرف پول کادوهای ازدواجش نه هم موفق نشده بگیره خانوادش بردنش🤣🤣

👈🤷👉
شما بچه خردسال خودتون رو با مردی که ازدواج کرده مقایسه نکن خیلی خوبه که مادر مسئولی هستید ولی میتو ...

مطمءن باش من روی تربیت هم فکر میکنم. ولی در کنارش هم سعی میکنم یه پشتوانه مالی هرچند کوچیک در حد توانمم براش فراهم کنم که فردا بچه خواست بره دانشگاه نگم نرو دانشگاه من پول شهریه ندارم. کاری که خیلی ها میکنن.

یعنی پدرای بقیه هزینه یه پرواز یه طرفه یا پول غذا و مسکن توی خونه پدری بچه رو نمیدن؟

اینکه فکر شغلش باشن مهمه مسلمن یه کارمند با حقوق ۵تومن به هیچ جا نمیرسه حالا اگه همون شغلم نباشه باید فکر سرمایه گذاری براش بود خیلیا خرج تحصیل بچه هاشونو تا مقاطع بالا میدن بچشون شغل مناسب بادرامد خوب پیدا میکنه برادر شما با جیب خالی مطمینن تو کشور غریب نتونسته خودشو بالا بکشه 

مموافقم  همکار ما مهندس بود ، پدرش خیلی سال پیش فوت شده بود  این آقا هر چی حقوق می گرفت ...

مثل مادر شوهر و پدر شوهرم من 

لطفا برای به دنیا اومدن سالم نی نی تو دلیم و بهبود شرایط زندگیم یه صلوات مهمونم کنید ممنون😍😍
2706