2737
2734
عنوان

مادرای عزیز با تجربه و شیرده یه سوال نسبتا عجیب غریب دارم😶

| مشاهده متن کامل بحث + 400 بازدید | 50 پست
چون حالم از شیر ندادن بهش خیلی خرابه همش آرزو میکنم ای کاش برگردم به سه ماه پیش و میدونستم که چیکار ...

چرا فکر میکنی کسانی ک شیرشون زیاد و مقوی هست کارخاصی میکنن

این ی چیز ذاتی هست.مثل قد و رنگ پوست و چشم و..یکی شیرش زیاد یکی کم و یکی هم کلا خشک میشه

نمیتونه ادم معجزه کنه فقط میشه کمی فقط کمی تغییرش بده

خودتو سرزنش نکن.بخودت بگو هرموقع تونستم مدل چشامو تغییر بدم پس وضعیت و مقدار شیرم رو هم میتونستم زیادکنم

خب عزیزم شیر مادر اوایل خیلی مهمه دقت کردی شیر مادر اوایلش چقدر چرب و رفته رفته ابکی میشع. تو دوسالک ...

برای من خیلی آبکی بود و رفلاکس داشت هی میدیدم سیر نمیشه شیر خشک دادم کلا زیر سینم بود یعنی وقت نداشتم یه لقمه غذا بخورم

بترس از آن که در دنیا ندارد جز خدا یاری که نابودت کند آهش اگر قلبش به درد آری
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من مادرم شاغله بعد از ده روز رفت خونه خودش اصصصصصصلا وقت نداشتم شام و ناهار بپزم و حسابی بخورم حتی ا ...

جاری کوچیک من سنی نداره ۱۹سالش بود.مامانش بنا بدلایلی از روز پنجم رفت و کلا برادرشوهرم شبها بهش رسیدگی میکرد

نبمرو و ماکارونی و همبرگر وفلافل ونون پنیرسبزی و عدس پلو نهایتش..یعنی من شاخ درمباوردم ک چرا مامانش ولش کرد رفت و زن زائو اینارو میخورد

ولی ماشالله قبل اینکه بچش و شیر بده اول شیرش و نیدوشید میریخت دور.تا سینش نرم بشه بچه بتونه بگیره

همیشه تا ۱۹ماه لباسش خیس میشد بچش تپلی

اصلا ذاتیه این چیزا

2742
اگه بتونی کاری کنی که سینه اتو بگیره ممکنه شیرت جریان پیدا کنه مجدد  سخته فقط چون تو این ...

چون با شیشه آنتی رفلاکس بهش شیر خشک دادم میدونه باید مک بزنه تا بیاد حتی تو شیشه

اتفاقا جدیدا هی سینمو نگاه میکنه منتظره بدم بهش اما وقتی بهش میدم حرصش میگیره که چرا شیر نمیاد

تو دور و اطرافتون واقعا کسی رو نداشتین که شیرش به حد من رسیده باشه و بازم جریان پیدا کرده باشه

چرا فکر میکنی کسانی ک شیرشون زیاد و مقوی هست کارخاصی میکنن این ی چیز ذاتی هست.مثل قد و رنگ پوست و چ ...

حرفات یه کم آرومم کرد راستش مادرمم بنده خدا هی میگه شیرای ما ذاتا مقوی نیست اما همش دارم گریه میکنم و حسرت روزای اول رو میخورم

از طرفیم هرچی فکرمیکنم میبینم وقتی حتی شیر خشکم خیلی کم میدادم بچم اصلا سیر نمیشد واقعا دائم زیر سینم بود یعنی من همش میگفتم خدایا بقیه هم همینطورین

جاری کوچیک من سنی نداره ۱۹سالش بود.مامانش بنا بدلایلی از روز پنجم رفت و کلا برادرشوهرم شبها بهش رسید ...

منم مادربزرگم هی گفت بدوش اما کی بود که گوش کنه

2740

یعنی واقعا به نظر شماها شیر بیشتر باید ذاتش خوب باشه یا با رسیدگی میشه مقویش کرد؟

من مادرم شاغله بعد از ده روز رفت خونه خودش اصصصصصصلا وقت نداشتم شام و ناهار بپزم و حسابی بخورم حتی ا ...

عزیزم من ک سرزنشت نکردم ک چرا شیر ندادی ب بچت .کلا میگم بچه اگه طعم شیرخشک بره زیر زبونش خیلی کم پیش میاد شیر مادر رو بخوره 

ب سینت فشار بیار اگه میبینی شیر داری کاری کن ک شیرت بیاد .قرص شیرافزا بخور .بادوم و گردو .ملکارونی .مایعات .سوپ جو 

برای حل مشکل شوهرم یه صلوات مهمونمون کنید 💚خدایا سپاسگزارم بابت لطف بیکرانی ک در حق ما میکنی❤خدایا هر روز درهای سلامتی،عشق،امید،نور،برکت،ثروت و فراوانی را به روی ما بگشا❤❤الهی امین❤❤
چون با شیشه آنتی رفلاکس بهش شیر خشک دادم میدونه باید مک بزنه تا بیاد حتی تو شیشه اتفاقا جدیدا هی سی ...

ببین یه چند روز سعی کن ببین چی میشه 

مثلا برای اینکه بچه ام خسته نشه و انگیزه داشته باشه برای مکیدن همون شیر خشک رو از بالای سینه جوری بریز رو سینه ات که وقتی سینه رو میمکه یه چیزایی تو دهنش بره 

من که خودم تجربه این طور شیر دادن  رو نداشتم مطمئننا کار راحتی نیست یا حتی نشه تنها انجامش داد و نیاز به کمک داشته باشی

ولی چون خیلی دوست داری شیر خودت رو بدی میگم.

و این رو هم باید بدونی که اصلی ترین عامل زیاد شدن شیر مکیدن نوزاده بقیه چیزا در مقابل این چندان تاثیری ندارن.

و اینکه نوزاد تو هفته های اول دائم شیر میخوره به کرات و طولانی و این دلیل بر کم بودن شیر مادر یا سیر شدن نوزاد نیست من خودم یادمه بچم یه ماهش بود یه جا میخواستم برم سختم بود می‌گفتیم برم  فلان جا مثلا خونه فامیل حالا هر دقیقه باید اینو شیر بدم پیشیمون میشدم از رفتن!

همت کن شاید موفق شدی خبرشم به ما بده

2706