2737
2739

مامانا بیاین اینجا از تجربیات و راهکارای تربیت درست بچه هامون حرف بزنیم و به همدیگه کمک کنیم سنو و جنسیت بچه هاتونم بگید

راجعبه آداب معاشرتشون با بزرگترها و دوستانشون یا آداب و ادب مهمونی رفتن و مهمونداری

مثلا من پسر بزرگم ۵سالشه هنوز نتونستم بهش یاد بدم که تو حرف دیگران نپره

یا وقتی میریم خونه کسی کمتر میوه بخوره(هرچند خونه خودمون ماشاالله زیاد میخوره)اما دوست ندارم جایی میریم زیاد بخوره یا بگه بازم میخوام

چند بارم قبل از اینکه بریم جایی تو خونه خودم سیرش کردم اما کلا میوه زیاد دوست داره و میخوره

بهشون یاد دادم که قبل ازغذا دستاشونو بشورن و بسم الله بگن و بعد غذاهم بگن خدایا شکرت و از کسیم که غذا رو پخته تشکر کنن

اسرافم نمیکنن معمولا به اندازه براشون غذا میکشم و همشو میخورن اگه بازم بخوان میگن تا براشون بکشم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

دخترم ۶سالشه 

میریم جایی ازجاش تکون نمیخوره کنارم میشینه اگ بره با بچه‌ها بازی کنه هی میاد ازم اجازه میگیره ک با فلان چیز میتونم بازی کنم یا نه

برا خوردنم تو خونه خودمونم بزور میخوره چ برسه خونه دیگران

اگ یوقت برا غذایی اصرار کنه ک بیشتر بریزم برا خودم خیلییی کم میریزم چون میدونم دخترم نمیتونه بخوره و خودم میخورم

خداجون خودت نگهدار دخترنازم و پسرقشنگم باش❤️❤️

ماشالا چه خوش خوراکه 😂😍 خداحفظش کنه

من خودم هنوز تجربه تربیتی ندارم ولی استاد پناهیان میگفت وقتی میخواید به بچه چیزی رو یاد بدین، یه روش خوبش اینه که پدر و مادر جلوی بچه یکم نقش بازی کنن با هماهنگی قبلی!

مثلا کودک نمیتونه راحت معذرت خواهی کنه، پدر و مادر تو خونه هی از همدیگه سر چیزای مختلف معذرت خواهی کنن با صدای بلند و تعارفات... اینطوری کودک عملی میبینه.

مثلا شما یه مهمونی خودمونی (مثلا مادر یا خواهرتون) داشته باشین و از قبل هماهنگ کنین که مثلا شما میخواید وسط صحبت دو نفر بپرید مثلا معذرت خواهی میکنین یا وقتی حرف اونا رو قطع میکنین میگین ای وای ببخشید نباید وسط حرفتون میپریدم 

خیلی خلاقیت های باحالی میشه با این روش داشت مثل صحنه نمایش 😍 سرگرم کننده هم هست

اللهم عجل لولیک الفرج ❤ دختری از تبار کویر ترمنتیکا... شهر باستانی تمدن و تدین که خواستگاه علم و معرفت عمیق شد و بانوی کرامت و شفاعت رو در درون قلبش حفظ کرد تا زمانی که حق آشکار بشه و کامل ترین انسان از پشت پرده خارج بشه... اون زمان بانوی آب و آینه بازخواهد گشت و مشتاقم که سرورم، بانوی شهر باستانی ام رو ملاقات کنم! #باافتخار_قمی_ام20 سالمه و یه توراهی خوشگل دارم که توت 🍓 فرنگی منه 😍 خیلی خوشحالم که با وجود سن کمم کلی چیزهای خوب یاد گرفتم که به کوشولوم یاد بدم! 😊 از خداجونم ممنونم که من رو لایق دونست بهم لطف کرد امانت خودش رو درون کالبد من قرار داد 🌹 از ته قلبم برای همه نینی سایتی ها خیر میخوام... ادعایی نیست ولی به لطف مطالعات دوره نوجوونی یه چیزایی بارمه بهم میگن مشاور خوبی ام کسی دوست داشت میتونه درخواست دوستی بده دردودل کنه میتونم مثل یه دوست خوب بدون قضاوت بشنوم و در حد عقل خودم کمک کنم. ازتاپیک پربازدیدا خوشم نمیاد 😒
دخترم ۶سالشه  میریم جایی ازجاش تکون نمیخوره کنارم میشینه اگ بره با بچه‌ها بازی کنه هی میاد ازم ...

نازی خدا حفظش کنه 😍

اللهم عجل لولیک الفرج ❤ دختری از تبار کویر ترمنتیکا... شهر باستانی تمدن و تدین که خواستگاه علم و معرفت عمیق شد و بانوی کرامت و شفاعت رو در درون قلبش حفظ کرد تا زمانی که حق آشکار بشه و کامل ترین انسان از پشت پرده خارج بشه... اون زمان بانوی آب و آینه بازخواهد گشت و مشتاقم که سرورم، بانوی شهر باستانی ام رو ملاقات کنم! #باافتخار_قمی_ام20 سالمه و یه توراهی خوشگل دارم که توت 🍓 فرنگی منه 😍 خیلی خوشحالم که با وجود سن کمم کلی چیزهای خوب یاد گرفتم که به کوشولوم یاد بدم! 😊 از خداجونم ممنونم که من رو لایق دونست بهم لطف کرد امانت خودش رو درون کالبد من قرار داد 🌹 از ته قلبم برای همه نینی سایتی ها خیر میخوام... ادعایی نیست ولی به لطف مطالعات دوره نوجوونی یه چیزایی بارمه بهم میگن مشاور خوبی ام کسی دوست داشت میتونه درخواست دوستی بده دردودل کنه میتونم مثل یه دوست خوب بدون قضاوت بشنوم و در حد عقل خودم کمک کنم. ازتاپیک پربازدیدا خوشم نمیاد 😒
دخترم ۶سالشه  میریم جایی ازجاش تکون نمیخوره کنارم میشینه اگ بره با بچه‌ها بازی کنه هی میاد ازم ...

آفرین به تربیت درستت عزیزم

یکم راجعبه چطور آموزش دادنت بگو برامون

مثلا چطوری یادش دادی که بخواد با چیزی بازی کنه بیاد از شما اجازه بگیره؟

2740

ب دخترم یاد دادم اتفاقای توی خونه رو نباید ب بقیه بگه از خرید وسیله جدید گرفته یا حتی خوردن ی غذا یا جایی رفتن

کوچیکتر بود میگفت ولی الان نه.. وقتی از ی چیزی خیلی ذوق داره دوست داره ب مامانم بگه قبلش اجازه میگیره ک میتونه بگه یا نه

آفرین به تربیت درستت عزیزم یکم راجعبه چطور آموزش دادنت بگو برامون مثلا چطوری یادش دادی که بخواد با ...

فکر کنم بعضی بچه ها به طور ذاتی آروم ترن... شخصیت بچه ها از همون سن کم متفاوته

مثلا من بچه بودم خیلییی شیطون بودم و خیلی به حرف گوش نمیدادم ولی خواهر کوچیکم اصلااا مامانمو اذیت نکرد خیلی هم سر زبون داشت بیشتر از ما خودشو تو دل جا میکرد 😂 حالا روش مامانم شاید یکم تغییر کرده بود نه خیلی

ماشالا چه خوش خوراکه 😂😍 خداحفظش کنه من خودم هنوز تجربه تربیتی ندارم ولی استاد پناهیان میگفت وقتی ...

ممنون گلم

آره منم یه جمله رو تو ذهنم حک کردم که بچه ها اون چیزی که ما میخوایم نمیشن بلکه اون چیزی که ما هستیم خواهند شد

این صحنه سازیم بنظرم راهکار خوبی باشه

حتما امتحانش میکنم

آفرین به تربیت درستت عزیزم یکم راجعبه چطور آموزش دادنت بگو برامون مثلا چطوری یادش دادی که بخواد با ...

ببین دخترم رو وسایل خودش خیلی حساسه

بهش گفتم دوست داری یکی بدون اجازه ب وسیله هات دست بزنه

گفت نه

گفتم پس وقتی جایی میریم شاید اون بچه هم دوست نداشته باشه پس نباید خودت ب وسیله هاش دست بزنی

از طرفی گفتم ممکنه بعضی اسباب بازیا شکستنی باشه باید مراقب باشی میاد ازم اجازه میگیره ک میتونه با فلان وسیله بازی کنه یا نه

ب دخترم یاد دادم اتفاقای توی خونه رو نباید ب بقیه بگه از خرید وسیله جدید گرفته یا حتی خوردن ی غذا یا ...

اینم یادم نبود پسر منم همه اتفاقارو میگه مگه اینکه تاکید کنم بهش که نباید فلان اتفاقو به کسی بگه

اما دوستدارم بدون اینکه بهش گوشزد کنم بیرون چیزی نگه

شما چطوری به این نتیجه رسیدی گلم؟

فکر کنم بعضی بچه ها به طور ذاتی آروم ترن... شخصیت بچه ها از همون سن کم متفاوته مثلا من بچه بودم خیل ...

اره خب و اینکه کلا میبینم اطرافم که دخترا خیلی آرومتر از پسران