2733
2734
عنوان

قانون جدید:سقف مهریه حداکثر ۱۴ سکه

| مشاهده متن کامل بحث + 16710 بازدید | 89 پست

خبرشو توی یک کانال دیدم، اگر به خانمها هم حقوق مساوی بدن بد نیست. ولی اینکه خانم جهیزیه ببره و مهریه کم باشه، قوانین هم که حمایت زیادی از خانمها نمیکنن با این چیزها مهریه رو هم از خانم بگیرن واقعا سخته.

براتون دعا میکنم، کامنت بزارین تاپیک دعام🦋

سلام

با توجه به قیمت سکه الان ۱۴ سکه هم دیگه رقم ناچیزی به حساب نمیاد البته که باید حق و حقوق بانوان حفظ بشه ولی تعداد سکه ی زیاد هم شده وسیله ی ابراز قدرت بعضی از خانم ها خلاصه باید همه چیز عادلانه باشه طوری که نه مرد بتونه ظلم کنه نه زن

سخن صحیح را بپذیرید حتی اگر گوینده ی آن خود به آن عمل نکند.پیامبر(ص)  🌺🤵عده ای میگن اینجا سایت بارداری و زایمانه در نتیجه مختص خانم هاست و حضور آقایون بی مورده که واقعا مایه ی تعجبه چون محتوای تاپیک ها چیز دیگه ای میگه و با یه نگاه اجمالی به تاپیک های خصوصا پربازدید میبینید که اکثرا در مورد هر چیزی صحبت میشه جز در مورد بارداری و زایمان که اگر غیر از این بود حتی دختران مجرد هم عضو نمیشدند چه برسه به آقایون چون براشون جذابیتی نداشت! در ضمن آقایون میتونن اینجا شناخت بهتری نسبت به خانم ها پیدا کنن که بعد ازدواج در زندگی زناشویی به کمکشون میاد پس با حضور آقایون داخل سایت کنار بیاید و حساسیت به خرج ندید و هر زمان براتون مزاحمت ایجاد کردند براشون گزارش بزنید یا از طریق پیام خصوصی به نی نی یارهای محترم اطلاع بدید تا برخورد کنند در غیر این صورت صرفا بابت حضورشون بازخواستشون نکنید و حرف زشت نزنید چون اینطوری فقط شخصیت خودتونو زیر سوال میبرید 🤵🌺 ((دروغ، سرآغاز همه ی بدی هاست.)) حضرت علی(ع)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دقیقا حرف مهریه میشه میگن پشتوانه زنه  پشتوانه زن خودشه و توانایی و عزت نفسش

سال ها باید دوندگی کنن دنبال چند تا سکه اخرم ماهی یه سکه میدن بهشون با نهایت تحقیر 

✈🇺🇸
نه بابا  شایعه ست  مگه میشه ؟

🔺سقف مهریه می‌ریزد؟

🔹برخی از نمایندگان مجلس به دنبال تعیین حداکثر ۱۴ سکه برای مهریه هستند و می‌گویند طرح آن را تا ۲ هفته دیگر در صحن علنی مجلس مطرح خواهند کرد؛ طرحی که فعالان حقوق زنان معتقدند در صورت اصلاح نشدن دیگر قوانین ازدواج، زنان را در تنگنا قرار خواهد داد

🔸به‌نظر می‌رسد تعداد موافقان طرح تعیین سقف ۱۴ سکه برای مهریه بیشتر از مخالفان است و آنها مصمم هستند که آن را به‌زودی تصویب کنند درحالی‌که هیچ توضیحی درباره اصلاح دیگر قوانین ازدواج همچون حق طلاق، حق خروج از کشور، حق حضانت فرزندان ارائه نمی‌دهند.

▪️نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: اراده ما در این طرح بر این است که مهریه به‌صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت شود، اما اگر دو طرف قصد داشتند مهریه را سکه و به‌صورت عندالمطالبه پرداخت و دریافت کنند، دیگر زندان در این موضوع به‌صورت کلی حذف می‌شود.

✈🇺🇸
2728

از نظر من خانمای ایرانی واجبه که مهریه داشته باشن

دلیلشم بعد از ظهر گفتم 

ظاهرا ۱۴ تا سکه برای حکم جلبه وگرنه هر چقدر بخوای میتونی مهریه رو تعیین کنی

ای ایران ای مرز پر گهر                  ای خاکت سر چشمه ی هنر   دور از تو اندیشه ی بدان               پاینده مانی تو جاودان                                                                                                                               #پاینده_ایران👑💙👑                                   
تکذیب نمیشه چون تعداد زندانیان ناشی از بدهی مهریه روز به روز داره زیاد تر میشه 

اگه شروط ضمن عقد گذاشته بشه مهم نیس به نظرم مهریه

حق طلاق و تحصیل و کار و تقسیم اموال بعد ازدواج و...

کار خوبه خدا درست کنه سلطان محمود خر کیه...
2740
صحیح اما ب درد جامعه ی مرد سالار ایران نمیخوره فرمایشتون

از خودمون باید شروع کنیم

من تنهایی انقدر جنگیدم شوهرم میگه حق و حقوق خودت اوکی بابا دیگران راضی ان برا دیگران حرص نخور

آدم گاهی از سادگی هم جنساش حرص میخوره

گاهی آدم بده خودمونیم فقط، حالیمون نیست... 
از نظر من خانمای ایرانی واجبه که مهریه داشته باشن دلیلشم بعد از ظهر گفتم  ظاهرا ۱۴ تا سکه برا ...

وقتی حداکثر مهریه ایی که میگیری ۱۴ تاس چه فرقی میکنه ۱۰۰ تا سکه داشته باشه یا ۱۰۰۰ تا😁😁😁

✈🇺🇸
هم خیانت میکنن هم میتونن ۴ تا زن بگیرن هم ۴۰ تا صیغه داشته باشن عالی نیست؟

خیلی عالیه واقعا:/

امیدوارم تصویب نشه

نادان تر از کسایی که ویژگی چند تا آدم اطرافشون رو دیدن و به کل افراد یک قوم نسبت میدن نداریم.
من دوستم تو فرم ها کنار نام پدر همیشه نام خودش را هم مینویسه منم اگه دیگه فرمی پر کنم این کار میکنم ...

نام مادر منظورتون هست؟ اگه اینطوره کاملا کار درستی میکنن چون من فرزند دو نفرم

✈🇺🇸
سلام با توجه به قیمت سکه الان ۱۴ سکه هم دیگه رقم ناچیزی به حساب نمیاد البته که باید حق و حقوق بانوا ...

۱۴ سکه الان میشه یه چیزی حدود صد و پنجاه،پنجاهم بخاطر گل روی شما اصلا ۲۰۰

تو این مملکت با ۲۰۰ میلیون یه پراید میشه بخری فقط

گاهی آدم بده خودمونیم فقط، حالیمون نیست...