2733
2734
عنوان

پوسیدگی شدید دندان در شیرخواران و کودکان

| مشاهده متن کامل بحث + 27064 بازدید | 113 پست
معلوم نیست چه موادی میریزن تو شیر برا ماندگاریش
اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

شیر تازه نه از کجا بگیرم ضمن اینکه دخترم نمیخوره به خاطر بو و مزه اش البته الان کلا شیر بهش نمیدم دیگه
اﺷﮏ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺁﺏ ﭼﻬﺮﻩ ﭘﺪﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺷُﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺮﺑﺖ ﻭ ﺷﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﮐﺎﻡ ﻧﯿﺎﮐﺎﻥ، ﮐﺴﺎﻥ، ﺧﻮﯾﺸﺎﻥ ﻭ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﺎ ﻓﺮﻭ ﺭﯾﺨﺘﻪ ﺍﺳﺖ …گرسنگی یار دیرین و وفادار ما بوده است و برهنگی در کنار گرسنگی یک دم نسل های ما را ترک نگفته است.
2731
چند هفته پیش اون اسهال استفراغ شایع را گرفت بعد ی هفته بیمارستان و سرم ...خود بخود شیر خوردنش و شیشه شیر گذاشت کنار خدا را شکر
تمام بچه هایی که پوسیدگی دندان دارن اون سیاهی قطره آهنم دارن من که معتقدم قطره آهن تاثیر داره دکترا هر چی میخوان بگن لابد میگن اگه بگیم قطره آهن دندون خراب میکنه دیگه هیچکی به بچه اش نمیده و بچه ها به فقر آهن دچار میشن
لینقد بدممیاد از اینایی که فقط سرزنش میکنن عزیز دلم...خیلی از این مسایل ارثیه...وگرنه بطور قطعی نه شیر شب و نه چیز دیگه نمیتونه دندونا را خراب کنه دنونای بچه شما هم مثل بچه من از جنسای آهکی بوده که راحت تر خراب میشه این همه غصه و گریه زاری نداره چیز غیر قابل جبرانی نیس که 6 سالگی دوباره درمیارن اول از همه برو یه دنداپزشک اطفال خوب که ببینه آیا ریشه دندون سالمه یانه.اگه سالم بود برات عصب کشی میکنن.حالا بعضی دکترا بدون بیهوشی بعضی ها با بیهوشی من با تحقیق فراوووان به گزینه با بیهوشی رضایت دادم چون نهایتا ده دقیقه طول میکشه ولب چهمن 18 ماه بود و براش شکنجه بود.خداروشکر دختر مشا بزرگتره شاید بتونه تحمل کنه.البته به شرطی ه دکترشس فرز باشه اگه هم ریشه هاش سالم نبود و دکتر تشخیص داد که باید کشیده بشه احتمالا بدون بیهوشی میکشن چون دندونا یجلو سست هست و ریشه زیاد نداره تنها نکته مهم تو این مسئله اینه که دختر ما کمل حرف میزنه ایا؟یعنی تمام حروف را میگه ایا؟ چون بعضی از حروف به دندونای بالا نیاز داره بچه من چون خیلی کوچیک بود الان با وجودی که خیلی بلبل زبونه ولی اون حروف خاص را سرزبونی و نامفهوم میگه.و این تنها نکته غصه دارمه چون خیلی جمله بندیهاش کامله دلم میسوزه که اگه همین حروف را میگفت چقدر گفتار قشنگی داشت ومورد بعدی غذا خوردنه دیگه این طفلکی ها دیگه راحت نمیتونن گاز بزنن.لقمه های کوچیک تر و میوه های قاچ شده را باید بزاری تو برنامش و دیگه نمیتونی هویج بدی دستش ولی تمام اینها در مقایسه با هزازر در بی درون دیگه هیچی نیست واقعا هیچی نست در 6 سالگی جشتن دندون یمیگیری..و چهره جدیدی از بچتو با دندونا یسالم میبینی
2738
مامان ونوسی بر خلاف تصور همه شیرهای مدت دار مواد نگهدارنده ندارن من از اقواممون تو کارخونه شیر هست و گفت اینا پروسه تولید و نحوه بسته بندیشون جوری هست که ماندگاری دارن، اتفاقا به بچه خودش هم از این شیرها می داد احتمال زیاد به خاطر شیر خوردن شبش هست که اینجوری شده
المیرا برای این طرز صحبت شما متاسفم.
اینجا کسی ایشونو سرزنش نکرد. منی که دندون پسر خودم پوسیدگی پیدا کرد آنچه رو که برام تجربه شد و آموختم به عنوان راهنمایی در اختیارش گذاشتم!
ایشون میگه دندون بچه رو مسواک نمیزنه. شبها هم شیر میخوره و باز بی مسواک می خوابه. این چه ربطی به جنس دندون داره عزیزم؟! بله شاید اگه جنس دندونش خوب بود نمی پوسید. ولی حالا که خوب نبوده پس باید بیشتر مراعات بهداشت قبل از خواب دهان بشه!
در ضمن محض اطلاع شما، پزشکان معتقدند بچه ای که دندون شیریش پوسیدگی عمیق پیدا کنه دندانهای دایمش زودتر در معرض پوسیدگی قرار میگیرند! همچنین احتمال اینکه معده و گوارششون مشکل پیدا کنه بالا میره. چون نمی تونن درست بجوند.
حالا ما بد کردیم استارتر رو تشویق کردیم که جلوی این اتفاقات رو بگیره؟؟؟
متاسفم برای دید منفی شما.
LilySlim Weight charts
ممنون از همگی در مورد دخترم چندین دکتر بردمش و کلی مشورت کردم نتیجه این شد آخرین دکتری که دخترم معاینه کرد گفت دو تا از دندونای آسیابش نیاز به کشیدن داره چون باید با بیهوشی انجام بشه و اینقدر ارزش نداره که بابتش بچه را بیهوش کنیم دندونای جلویی هم چون خیلی کوچیکه امکان کاشت و پین گذاشتن نداره و دو راه دارین یا با بیهوشی کشیده بشن اگه زیبایی ظاهری خیلی براتون مهم نباشه تا وقتی که دندونش دربیاد و خیلی مونده تا دندوناش دربیاد و لثه هم بعد کشیدن خالی میشه و سفت و همین باعث میشه دیرتر هم دربیان اگه مایل هستین تا کشیده بشه راه دوم هم فلوراید تراپی و اصلاح رژیم غذاییش هست تا بزرگتر بشه + استفاده از مسواک بدون خمیردندان که همین کافیه که من بعد مشورت با چند نفر دیگه راه دوم انتخاب کردم و خدا را شکر الان بهتره
در مورد صحبت کردن چرا مشکل داره س ش و ز را قاطی میکنه و به قول معروف سین میزنه ولی چه کنم چاره ای نیست ضمن اینکه گفتن بعد دراومدن دندونای دائمی حرف زدنش درست میشه
نمیدونم بچه های شما چطور بودن دختر من عادت داشت با شیر خوردن بخوابه و شب تا صبح سینه ام تو دهنش باشه اصلا اجازه نمیداد جدا بشم برسه به اینکه بخوام مسواک بزنم براش شاید دلیل اصلیش شاغل بودنم بوده که تمام طول روزی که پیشش نبودم را شب میخواست جبران کنه تا قبل شیر گرفتن هم اهل شیشه شیر نبود فقط شیر خودمو میخورد دکتر میگفت دلیلش فقط شیر مادر نیست و عوامل مختلفی داره
غذا خوردنش هم درسته با دندونای کنارش گاز میزنه لقمه را منم همیشه میوه های خورد شده و لقمه های کوچولو میدم بهش خیلی از بچه ها موقع عصبانیت یا اعتراض گاز میگیرن طرفو.. دختر من نمیتونه گاز بگیره کسی را وقتی دستم میبرم سمتش میگم مامانو گاز بگیر یه فشار کوچولو با دندونش میده و میگه دندون بووه
میخوام ببینم کسی تجربه شو داشته چه راهکاری داره؟ میشه ترمیم کرد؟ بدون کشیدن هرچی هزینه اش بشه مهم نی ...

اره میشه ببرش دکتر مشورت کن اگه بشه درستش کرد درست میکنه و نمیکشه ببر پیش دکتر پسر من اصلا الکی دندون نمیکشه دختر خالم بچه شو برده بود ی جا میشد ترمیم کردش ولی کشید دکتر آذرنوش هم متخصص هم صبور و کار درسته خدا خیرش بده از اون موقعی ک رفتم پیشش پسرم انقدر تغییر کرده ب دندوناش بیشتر میرسه http://www.drazarnoosh.com/پوسیدگی-دندان-در-کودکان/

2706