2737
2739
عنوان

چله ترک غیبت

| مشاهده متن کامل بحث + 2770 بازدید | 307 پست

سلام بچه ها میشه منم عضو این تاپیک  باشم یا دیر شده؟

قدر مادر را فقط نوزادی میداند که اگر تنی عطر مادرش را ندهد آن را پس میزند گمانم تنها اوست که میداند هیچکس جز مادر ارزش معشوق بودن را ندارد 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم یه سوال وقتی از یکی تعریف میکنیم یا خوبشو میگیم در صورتی که اون تو جمع ما نیست بازم غیبته؟

سلام آبجی نازم 🌺 اگریه خوبی باشه که خودش دلش نمیخواد کسی بدونه و دوست داره خوبیش پنهان باقی بمونه .آره غیبت محسوب میشه .

آقایون به هیچ وجه نه لایکم کنند نه ریپلای کنن نه تو تاپیکم کامنت بذارن 🌸من به قدرت خدا ایمان دارم😍😍😍قدرت خدا مافوق قدرت هاست 🌼🌼پس هیچ وقت ناامید نمی شوم و به رحمتش امیدوارم🌼🌼🌾🌼
2731

آقایون به هیچ وجه نه لایکم کنند نه ریپلای کنن نه تو تاپیکم کامنت بذارن 🌸من به قدرت خدا ایمان دارم😍😍😍قدرت خدا مافوق قدرت هاست 🌼🌼پس هیچ وقت ناامید نمی شوم و به رحمتش امیدوارم🌼🌼🌾🌼
انگیزه و ریشه غیبت درچیست؟ گاهی ریشه غیبت، عصبانیّت و غضب است. در بعضی کتب آسمانی آمده: اگر هنگام غ ...

من اگه دلم بشکنه غیبت میکنم مثلا میرم برای مادر یا خواهرم میگم مثلا آیا این رفتار حق من بوده فلانی با من اینجوری برخورد کرده و فلان

یعنی جنبه درد دل کردن داره

میدونم که اینم گناهه

ولی یه وقتهایی خیلی ناراحتم و دوست دارم به یکی بگم

ولی میخوام به امید خدا کاری کنم که حتی اگر بدترین حرفها رو هم شنیدم اگه میتونم جواب حرف رو بدم

اگرم نه که بسپارم به خدا و دیگه جایی بازگو نکنمش

امیدوارم خدا کمک کنه منم حالم از غیبت بهم میخوره

فرزندانم عاشقانه دوستتان دارم و آرزوی من دیدن خوشبختی شماست💗💗
من اگه دلم بشکنه غیبت میکنم مثلا میرم برای مادر یا خواهرم میگم مثلا آیا این رفتار حق من بوده فلانی ب ...

سلام آبجی جونم خوبی ؟من پسیدم گفتنند غیبت زمانی مجازاست که بخوای مشورت بگیری اونم بایکی که مثلا راه حل بده واسه مشکلت 🌺ولی خیلی خوبه که به عشق خدا و حضرت علی علیه‌السلام 🌺🥰 غیبتمونو ترک کنیم

2738
سلام آبجی جونم خوبی ؟من پسیدم گفتنند غیبت زمانی مجازاست که بخوای مشورت بگیری اونم بایکی که مثلا راه ...

سلام عزیزم خوبی؟واقعا خیلی خوبه ترک غیبت ، چون گناه خیییلی بزرگیه

ان شاالله به عشق خدا و مولا علی غیبت رو ترک میکنیم 

شما هم به من کمک کن خوااااهر😘

فرزندانم عاشقانه دوستتان دارم و آرزوی من دیدن خوشبختی شماست💗💗

غیبت کجاها جایز است؟🌺۱- در مقام مشورت در کارهای مهم، یعنی اگر شخصی درباره‌ی دیگری مشورت خواست، ما می‌توانیم عیب‌های آن فرد را به مشورت کننده بگوییم.

2- برای رد سخن و عقیده‌ی باطل اشخاصی که دارای چنین اعتقاداتی هستند، نقل سخن و عیب سخن آنها جایز است، تا مبادا مردم دنباله‌رو آنها شوند.

3- برای گواهی دادن نزد قاضی، باید حقیقت را گفت گرچه غیبت باشد.

4- برای اظهار مظلومیت و بیان کردن ظلم ظالم مانعی ندارد.

5- کسی که بدون حیا و آشکارا گناه می‌کند، غیبت ندارد.

6- برای رد ادعای پوچ، غیبت مانعی ندارد. کسی که می‌گوید: من مجتهدم، دکترم، سیدم، و ما می‌دانیم که او اهل این صفات نیست، جایز است به مردم آگاهی دهیم تا فریب نخورند.

منابع:

(1) (چهل حدیث، امام خمینی(ره)، باب غیبت)

سلام 

به کجا رسیدین؟ چقدر تونستین ترک کنین؟ 

اتفاقی دیدم این تاپیکو

من میخوام از 5روز شروع کنم، یعنی هدفم این باشه که تا 5روز غیبت نکنم، بعد بکنمش 10روز، بعد 15 روز و همینجوری زیادتر کنم. 

انشاءلله از فردا شروع میکنم😍

#اهدای‌عضو_اهدای‌زندگی. 

من الان لینک اینجا رو تاپیک میزنم 

هرچند دیگه تبادل نظر و صحبتی تو این تاپیک نیست ولی خوندنش واسه من یکی انگیزه شد، شاید واسه یکی دیگه هم شد. 

ممنونم استارتر🌹

#اهدای‌عضو_اهدای‌زندگی. 
2706