2733
2734
عنوان

اگر بخواید یه نماد برای مادر شاغل در نظر بگیرید...

| مشاهده متن کامل بحث + 445 بازدید | 51 پست
من اطرافیانم که شاغلن از صبح تا بعد از ظهر زندگیاشون بچه هاشون  دست مامانشونه وقتی هم میان خسته ...

خب بنظرم اونا بیشتر روش درست زندگی کردن در این شرایط رو بلد نیستن و توی یه فرهنگ غلط به سر میبرن. این مشکل میتونه با فرهنگسازی درست بشه. 

شب ها وقتی دستان کوچکت را در دستانم قرار میدهی و با نوازش مادرانه انگشتانم به خواب میروی،با خودم فکر میکنم...دیگر چه کسی در طول عمرت انقدر عاشقانه و بدون چشم داشت برای آرامشت تلاش میکند... بعد از این روزهای کودکی، دیگر چه کسی توی خواب محو تماشایت میشود و به رویت لبخند میزند تا آسوده بخوابی؟و من چقدر دیر میفهمم عظمت عشق مادرم را. و تو هیچ وقت نمیفهمی! هیچ وقت حجم احساس مرا درک نخواهی کرد! تو دختر نیستی! تو هیچ وقت مادر نمیشوی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

شایدم پرنده ای بلندپرواز. ایده خوبی بود. نماد پرنده. بازم بگید بچه ها....

آره.پرنده ای که برای هدفش اوج میگیره غافل از اینکه جوجه های بی پناهش دارن میلرزن تو لونه  

بذار فکر کنم🤔

#سردار_دلها🇮🇷                                                                                                                                                به یاد ژنرال شهید حاج قاسم سلیمانی

یه ربات با هشت دست که با هردستش یه کار میکنه با یه دست آشپزی با یه دست جارو بایه دست بچه نگه داشته با یه دست ظرف میشوره با یه دست کتاب گرفته با یه دست مداد با یه دست موبایل با یه دستهم میزنه توی سر خودش😁

کلا مادران شاغل همیشه برام نماد قدرت و استقلال و تلاش هستن خودم هم یک مادر شاغلم 

پرنده نماد خوبیه؟ من یه لگو طراحی کردم. و یه جوری از کلمه مادر یه پرنده ساختم. با این ذهنیت که زن شاغل کسیه که در چهارچوب خونه نمیتونه بمونه. پرواز میکنه، جاهای جدید رو میبینه دست تجربه های بزرگ به دست میاره و در عین حال همیشه به فکر بچه هاشه. 

به نظرت مناسبه؟ و احساس خوبی رو منتقل میکنه عایا؟

شب ها وقتی دستان کوچکت را در دستانم قرار میدهی و با نوازش مادرانه انگشتانم به خواب میروی،با خودم فکر میکنم...دیگر چه کسی در طول عمرت انقدر عاشقانه و بدون چشم داشت برای آرامشت تلاش میکند... بعد از این روزهای کودکی، دیگر چه کسی توی خواب محو تماشایت میشود و به رویت لبخند میزند تا آسوده بخوابی؟و من چقدر دیر میفهمم عظمت عشق مادرم را. و تو هیچ وقت نمیفهمی! هیچ وقت حجم احساس مرا درک نخواهی کرد! تو دختر نیستی! تو هیچ وقت مادر نمیشوی
یه ربات با هشت دست که با هردستش یه کار میکنه با یه دست آشپزی با یه دست جارو بایه دست بچه نگه داشته ب ...

اتفاقا این لگوی یه پیجی بود. اما از نظرم اصلا خوش‌آیند نیومد... یه زن شاغل نباید همچین موجودی باشه؛ گرچه در فرهنگ ما دقیقا همینه و اکثر خانم های شاغل به همچین وضعی گرفتارن. 

درختی که سایه ومیوش به همه میرسه ظاهرسرسبزی داره ولی تنش ازدرون خالی شده

جالب بود اینم. 

پرنده نماد خوبیه؟ من یه لگو طراحی کردم. و یه جوری از کلمه مادر یه پرنده ساختم. با این ذهنیت که زن شا ...

یه پرنده حامی 

طرحت باید اون حس حمایت گرانه رو تداعی کنه 

belfijoon هستم                                                                 
یه پرنده حامی  طرحت باید اون حس حمایت گرانه رو تداعی کنه

بله درسته. یکم کار میکنم روش و اینجا طرح رو برات میفرستم. خوشحال میشم نظرت رو دربارش بدونم

اتفاقا این لگوی یه پیجی بود. اما از نظرم اصلا خوش‌آیند نیومد... یه زن شاغل نباید همچین موجودی باشه؛ ...

عزیزم به نظرم واقعیت زن شاغل توی جامعه ما همین رباته .

حالا اگه شما میخوای یه فرشته فارغ البال رو بکشی که فقط به فکر پروازکردن ونموندن توی چارچوب خونه ست به نظرم یه چیز غیرواقعیه و در دنیای واقعی شاید ۱۰ درصد هم واقعیت نداشته باشه 

من خودم به عنوان یه زن شاغل با سه تا بچه خودم رو یه پرنده نمیبینم ۱۰۰ درصد همون رباتم.

بله درسته. یکم کار میکنم روش و اینجا طرح رو برات میفرستم. خوشحال میشم نظرت رو دربارش بدونم

حتما 

فرستادی من رو تگ کن 

belfijoon هستم                                                                 
پرنده نماد خوبیه؟ من یه لگو طراحی کردم. و یه جوری از کلمه مادر یه پرنده ساختم. با این ذهنیت که زن شا ...

من شاغل بودم ولی از وقتی مادر شدم استعفا دادم‌.چون کودکی بچم هیچوقت دیگه تکرار نخواهد شد.دیگه فرصت نوازشش و دیدن لحظه لحظه ی کودکیش و رشد و بالندگیش دیگه نصیبم نخواهد شد.هرکس دیدگاهی داره ولی از نظر من بچه هایی که مادرشون شاغله خیلی گناه دارن.دیدم بچه هایی که ساعتها چشم به در میدوزن تا مادرشون برگرده.یا لحظه ای که بیقرار و ناراحتن یا درد دارن از آغوش مادر محرومن و بی پناهانه اشک میریزن.اینا خیلی زجرم داده.برای همین ترجیح دادم کودکی بچمو کنارش باشم.لحظاتشو پرکنم.مرهم دردهاش باشم.وقتی رفت مدرسه باز برمیگردم به شغلم.بنظرم اون پولهایی که مادرشون درمیاره هیچ وقت خلاهاشونو پرنخواهد کرد و مادر کودکی بچشو فروخته تا اون موقعیت رو بدست بیاره.چون از نزدیک دیدم چه آسیبهایی خوردن بچه هاشون. نریزید سرم دیدگاهمو براساس دیده هام بیان کردم.

#سردار_دلها🇮🇷                                                                                                                                                به یاد ژنرال شهید حاج قاسم سلیمانی
من شاغل بودم ولی از وقتی مادر شدم استعفا دادم‌.چون کودکی بچم هیچوقت دیگه تکرار نخواهد شد.دیگه فرصت ن ...

بببین چه بخوایم چه نخوایم جامعه به زنان شاغل نیاز داره. 

جامعه ای که زن در اون پیشرفت کنه از جهان سومی بودن در میاد. 

مشکل جامعه ی ما شاغل بودن زن ها نیست! فرهنگ اشتباهیه که در اون غوطه وریم و باید قدمی برای تغییرش برداریم. 

و قراره روی همین موضوع کار بشه... راهکارهایی برای تغییر وضعیت نامناسب خانم‌هایی که در بیرون از منزل کار می‌کنن

مسلما انتخاب یه ربات به عنوان لگو وضع رو بدتر میکنه

در ضمن بگم که من خودم خانه دارم و تو خونه هم کار میکنم. یه چیزی بین این دوقشر. و دارم با یه دید باز به موضوع نگاه میکنم. و هیچ تعصبی روی بهتر بودن شاغل بودن زن ندارم. هم معیب داره و هم مزایا! نمیشه فوایدش رو هم کتمان کرد

2706