2733
2734
عنوان

بچه ها منو شوهرم تصمیم داریم که سیسمونی نگیریم از خانوادم حالا ....

| مشاهده متن کامل بحث + 578 بازدید | 69 پست
بنظرم وقتی مادرت قراره هزینع کنه خب چه فرقی داره بذار هر جور که حال خودش خوبه برا نوه اش خرید کنه دی ...

خب از اول با این رسما مخالف بودیم منو همسرم 

بعدم که دیدم خانواده شوهرم هیچ کاری نکردن اما توقع همه جی از خانوادم داشتن تصمیم گرفتم‌جلوشون وایسم

پسر قشنگم خیلی خوش اومدی💕 . امیدوارم عشق اهل بیت(علیهم السلام) همیشه تو دلت باشه 😍
چرا مردم‌دهنشونو نمیبندن اخه؟ از خودم مطمئنم پشیمون نمیشم  فقط نمیخوام مامانم یه عمر دلخور با ...

خوب نمیبندن. چه کنیم؟ پشیمونی که میگم بخاطر حرف و حدیثاس. حتی خونواده شوهرت به روت میارن که پسرمونو خام کردی. یا پز سیسمونیای دیگرانو بهت میدن. 

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس

نه اصلا اتفاقا هر کسی پرسید بگو همسرم نزاشت مادرم سیسمونی بگیره ابن چه رسمهای بیخودیه تروخدا ف ...

اخ قربون دهنت 

واقعا باید این رسما ور بیفته

اتفافا همینو میخوام بگم ، اما میگم‌نکنه دل مامانم بشکنه یا کسی بهش حرف بزنه تیکه بندازه ناراحتش کنه 

من از پس همه برمیام اما مامانم‌نه 

غصه میخوره 

پسر قشنگم خیلی خوش اومدی💕 . امیدوارم عشق اهل بیت(علیهم السلام) همیشه تو دلت باشه 😍
منم دارم خودم میخرم و اصلا با کسی درمیون نذاشتم این کارمو  نیاز نبود به خالت بگی اصلا  ا ...

جمع بودیم خونه خالم خالم پرسید دیگه بعدشم این حرفا  پیش اومد

2731
شوهرت خیلی عاقل و فهمیده هست  اما بذار مامانت پول همون طلا را سیسمونی در همون حد بخره والا پیش ...

☹☹☹ بهش گفتم یه چیزایی به عنوان هدیه بخر واسه نوه ت اما به اسم سیسمونی نه 

دوباره بعد حرف خالم داستان پیش اومد

من جهازم نگرفتم البته به زور خودمو همسرم چون اون قبل ازدواج تو خونه جدا از پدر و مادرش زندگی میکرد و ...

مبارک باشه 

خانوادت مشکل نداشتن؟

بقیه بهتون چیزی نگفتن؟

سو تفاهم پیش بیاد برا مادرت سختتر و سنگین تر از خرید سیسمونی خواهد بود اگر دارن بذار بخره فقط بگو چی ...

خب پس این رسمای مسخره کی قراره حذف بشن؟

میدونی چقدر دخترا و خاتواده هاشون به خاطر این رسومات تو فشار و عذابن؟

اگه ور بیفته بقیه هم راحت تر زندگی میکنن

سیسمونی نخاستن افتخار نیس نیازی نیس جار بزنی نگرغتی بگی که دیگه خوب نیس 

خب نمیخوام جاز بزنم 

منظورم اینه هرکی پرسید بهش بگم اینو 😁

باید با براندازی این رسمها کاری کنیم که حرف و حدیث ها جمع بشه نه اینکه کار غلط انجام بدیم که حرف و ...

👏👏👏

یکاری  میتونی  بکنی  برای  اینکه  سربلندی  مادرپدرت  پیش همه  تکمیل بشه  بزار  سبسمونیم  بخرن  بعد شما   بعد از اینکه  سیسمونی را  آوردن   میتونی  به  یه  بهانه از  یه  تیکه  طلا  برای  تشکر  برای  مادرت  بخری  یا  هدیه  نفیس

منم نذاشتم مامانم چیزی بخره فقط خودش ب اصرار برا دخترم گوشواره خرید

دمت گرم 

اگه با تیکه طلا مامان منم راصی بشه حله 

اونوقت بقیه چیزی نگفتن؟

حرف و حدیث؟

مامانت ناراحت نبود؟

والا تو نی نی سایت ک همه خانوما چه توقعا که از پدرشوهر و مادرشوهر نداارن. که باید خرج عروسی بده سروی ...

والا اگه خانواده شوهر من یه ریال برامون خرج کرده باشن🤐 حتی کادو پاگشا هم شوهرم خرید داد به مامانش که بدن به من 🥴🥴

ببین از قدیم فلسفه جهاز و سیسمونی کمک به دختر و دوماد بوده ، از اون طرف هم خانواده پسر یا عروسی میگرفتن با خونه میدادن یا پول کمک میکردن ، خلاصه هردو خانواده کمک میکردن دوتا جوون زندگیشونو شروع کنن و سرو سامون بدن 

اما من شخصا هیییییچ خیری هیچ کمکی از خانواده همسرم ندیدم

هرچی بوده بازم از طرف خانواده خودم بوده و شوهرم همه زحمتارو کشیدن 

وگرنه اگه دو طرف کمک‌کنن که خیلیم عالیه 

اگه مامانت اذیت نمیشه جلو رو همه وایسا بگو شوهرم نذاشت مامانم چیزی بخره همین دو تیکه طلارو هم بزور ق ...

فقط همون نگران ناراحتی مامانمم وگرنه از پس حرف و حدیثا بربیایم منو شوهرم

نمیدونم مامانم چطور راضی کنم

بله اگر عقلانیت باشه و بی توجهی به حرف مردم، خرج اضافی و تکلف و تبرج و رسمهای جاهلی و چه از طر ...

دقیقا 

رسمای بیخود حذف بشه اما دوطرف کمک کنن واسه شروع زندگی خیلی ام عالیه

2706