2733
2734
عنوان

مامانهای غیرمذهبی

| مشاهده متن کامل بحث + 1283 بازدید | 65 پست
مشکلی با صحبت کردن از مدهب و واجبات نداریم همسرم میگه شاید جهت گیری سیاسی یا یه سری مسائل اینجوری تو ...

والا ما تو راهنمایی و دبیرستانم ندیدیم در مورد سیاست صحبت کنن باهامون چه برسه به بچه مهد کودکی و پیش دبستانی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

همسرم رو این مسئله حساسه حالا نه بحث دینی ها بیشتر به خاطر مسائل سیاسی و بهدقول خودشون مسایل روز

حالا من فک میکنم مسائل دینی شاید حساسیتش بیشتره یادمه تو مدرسه چقدر مارو از جهنم و قهر خدا و اینا میترسوندن ، ههمون از مرگ میترسیم واسه تاثیرات بدی که اونا رو ما گذاشتن 

2731

یکی از آشناهای ما تو موقعیت شما بود. کلی تحقیق کرده بود ر اجع به مدرسه همه چیش خوب بود ولی مذهبی بود. آخرش یه سال بچه اش رفت پشیمون شد فرستادش یه جای دیگه. بچه شخصیت دوگانه پیدا می کنه مثلا هی بهش می گفتن فقط چادر خوبه  و فلان بعد می آد تو جامعه و خانواده یه چیز دیگه می بینه. یا حتی گفته بودن بهشون اگه تو خونه ماهواره دارین بیایین اطلاع بدین به مدرسه! در این حد. به نظرم همینجوریش تو نظام آموزشی ایران بچه ها شستشوی مغزی کم داده نمی شن اینجور مدارسم که برن نتیجه اش چیز جالبی در نمی آد.

وای ، من هنوز نی نی دارم ! ولی الان این واسم دغدغه شد که یادم باشه بچه ام رو هر جای نفرستم ! البته من خودم آدم مذهبی هستم ولی از این چیزای مذهبی که تو مدارس می گن متنفرم ! 

🌱 زندگی؛ ادامه داره... بیا بخندیم :) 
بنظرم مذرسه اشکال نداره  توی مراسمای مذهبی زیاد شرکت نکنه سخرانی هاشون خونه خودتون آگاهش کنین ...

نه گلم مجازیه اتفاقا یکی از خوبیهاش این بود که آموزش مجازیشون امسال خیلی خوب بوده

پسر من امسالم پیش ۱ رو مجازی گذروند

وا جوری یه عده میگن آدم می‌ترسه واقعا کسی معنی کلمه مذهبی رو ندونه فکر میکنه در مورد جنی روحی چیزی ...

وقتی تو خونه ماهواره هست مذهبی نیستی بچت دوگانه میشه شخصیتش حق داریم والا

تا کرونا هست کسی نمیفرسته گلم مجازی دنبال میشه مثل امسال اتفاقا یکی از مزیتهاشون آموزش مجازیه قوی بو ...

خب چه بهتر خودت نظارت بیشتری داری نمیزاری ازش یه تروریست بسازن دورازجونش

هر نفسی ک یک نفس بی گناه را بکشد گویی همه را کشته است . قرآن کریم
وای ، من هنوز نی نی دارم ! ولی الان این واسم دغدغه شد که یادم باشه بچه ام رو هر جای نفرستم ! البته م ...

بعضی ازدبیراکه دیگه خیلی زیاده روی میکنن 

من خودم یادمه یه دبیرداشتیم ختی میگفت سرکلاس هم چادرسرمون کنیم 

منم مذهبیم ولی دیگه توکلاسی که یه دونه مردهم وجودنداره درک نمیکنم چرابایدچادرسرمون میکردیم 

راست میگن خاله مادرخود آدمه 🥺خاله الان بدجوربه حرفات وصدات نیازدارم .کاش میشد یه باردیگه زنگ بزنی وکلی نصیحتم کنی 😔 خاله تواین ۱سالی که خودت نبودی،صدات نبود،خیلی اذیت شدیم .روزای بارداریم وبعداززایمانم خیلی جای خالیت توی چشمم بود . نبودی که هی زنگ بزنی وبگی چی بخورم چی نخورم .نبودی که بیای  .مادردوم من 🖤خاله ی عزیزم ۶مرداد تصادف کردوفوت شد 😭اگه این امضاروخوندیدواسه ی آرامش روحش وخوب شدن حال دخترخالم دعاکنید 🖤
والا ما تو راهنمایی و دبیرستانم ندیدیم در مورد سیاست صحبت کنن باهامون چه برسه به بچه مهد کودکی و پیش ...

الان یکم فرق کرده عزیزم یه سری برنامه های شبکه پویا رو ببینی خصوصا تو مناسبتها متوجه میشی 

حتی تو برنامه های نقاشی و یه سری پویانماییها

وا جوری یه عده میگن آدم می‌ترسه واقعا کسی معنی کلمه مذهبی رو ندونه فکر میکنه در مورد جنی روحی چیزی ...

ما داریم راجع به اونایی حرف می زنیم که می خوان همه به اجبار جوری بشن که خوشون فک می کنن درسته ! 

من خودم مذهبی ام ، نماز و روزه و فلان اینا ! ولی اینقد از افراطی های مذهبی بدم میاد که نگو ! 

توی پارک نزدیک خودمون دو تا شهید گمنام هست ، چند وقت پیش داشتم رد می شدم رفتم اونجا یه فاتحه و زیارتی بخونم ! این مذهبی ها جوری نگام می کردن انگار لختم ! حالا من با یه مانتو آستین بلند دکمه دار زیر زانو رفته بودم!! فقط رنگش جگری بود ! 

🌱 زندگی؛ ادامه داره... بیا بخندیم :) 
2706