2733
2734
عنوان

چجوری آش رشته بپزم؟

112 بازدید | 14 پست

میخام واسه افطار آش رشته درست کنم ولی تا حالا این کارو نکردم واسه دو نفر چقد مواد لازم و چه حبوباتی دستور پختشم لطفا بگید😘😘😘

🌿 الحمدلله رب العالمین🌿                                       🍁برو به کسایی که میشناختم بگو من قمار تورو باختم🍁 

واسه دونفر كه نمیشه !! باید از هر حبوبات ٢ قاشق بریزی اینطوری😂

دستور پختشو سرچ كن من با دستور نت درست كردم ساده و راحت و بسیار عالی شد

آنچه درست است را انجام دهیم...نه آنچه اكثریت باور دارند...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من سبزی آماده میگیرم- لوبیا و نخود و عدس رو جدا میپزم - سبزیمو یکم سرخ میکنم داخلش اب میریزم میذارم ۲ساعت سبزی ها پخته بشن بعد از اینکه حبوباتم خوب پخته شدن میریزم داخلش و نمک و فلفل را اضافه میکنم اخر سر ک خواستم بیارم پای سفره ۳۰ دیقه قبلش رشته رو اضافه میکنم و میذارم با موادم بجوشه تا خوب دست بهم بدن 

دکتر انوشه راست میگه : 'گیرم عذر خواهی کردی ، واسه حرفی که زدی' با ذاتی که آشکار شده چه میکنی ؟! ️ 
2728

نخود و لوبیا چیتی و یخورده قرمز خیس میکنم بعد ی جوش میزنم میریزم دور ابشو

میریزم تو قابلمه ک بپزه وقتی نیم پز شدن سبزی و عدس رو میریزم اجازه میدم کامل حبوبات بپزه بعدش رشته میریزم و میذارم نیم ساعت بحوشه و لعاب بده

جداگانه پیاز داغ درست میکنم وقتی سرخ شد چندحبه سیر رنده شده میریزم توش زردچوبه و فلفل سیاه میزنم و نعنا خشک 

وقتی رشته هم پخت مخلوط پیازداغ سیر داغ و نعناداغ میریرم تو اش و زیرشو خاموش میکنم درشو میذلرم نیم ساعت تا ی ساعت بعد با کشک میخوریم

خداجون خودت نگهدار دخترنازم و پسرقشنگم باش❤️❤️

نصف فنجون 

عدس  را با سبزی بزار بپزه 

نخود لوبیا قرمز لوبیا چیتی را خیس کن  یه شب تا صبحی میخواد نفخ ش بره بعد بریز زودپز بپزه بعد اینا رو با سبزی وعده پخته قاطی کن بعد پیاز داغ فراوون آماده کن سیر داغ اماره باشه 

اول رشته را بریز کمی که پخت این دفعه دو قاشق ارد گندم هم بزن با آب بریز داخلش برا قوامش بعد کمی که گذشت پیاز داغ نعناع داغ سیر داغ را بریز و سریع درش را بزار زیرش کم کن ده دقیقه ای گذشت بیا هم بزن نمک اگر کشک ورشته شوره کم بریز وگرنه نمکش اندازه بزن 

کشک خم بعضی داخلش میریزن بعضی روش وداخلش ببین چه جور دوست داری زردچوبه نه کم باشه ونه زیاد 

نوش جان

التماس دعا

اگر کمی زیاد اومد بزار یخچال فردا داغ کن یا بده همسایه ای کسی

آرامش سهم قلبی است که درتصرف خداست.    
نمیشه فرداشب بپزی؟چون نخودلوبیات بایدخیس بخوره

فکر کنم باید همین کارو کنم

🌿 الحمدلله رب العالمین🌿                                       🍁برو به کسایی که میشناختم بگو من قمار تورو باختم🍁 
نصف فنجون  عدس  را با سبزی بزار بپزه  نخود لوبیا قرمز لوبیا چیتی را خیس کن  یه ...

مرسی عزیزم

2738
نخود و لوبیا چیتی و یخورده قرمز خیس میکنم بعد ی جوش میزنم میریزم دور ابشو میریزم تو قابلمه ک بپزه و ...

مرسی عزیزم

نصف لیوان نخود و لوبیا رو بزار 20 دقیقه بجوشه بعد آبشو بریز دور

بعدش بزار یا تو زود پز یا تو قابلمه بپزه 

یه کوچولو عدس و یه کاسه سبزی آش بزار با هم بپزن 

یه پیاز بزرگ رو خلال کن و با روغن سرخش کن 

دو حبه سیر هم ریز خرد کن و تو کمی روغن 1 دقیقه تفت بده بعد یه قاشق نعنا خشک ویه کوچولو فلفل و زرد چوبه بهش اضافه کن

عدسا که پخت حبوبات پخته و سیر داغ و یکم پیاز داغ و رشته رو بهش اضافه کن بزار با حرارت ملایم نیم ساعت جا بیوفته

نوش جان

نصف لیوان نخود و لوبیا رو بزار 20 دقیقه بجوشه بعد آبشو بریز دور بعدش بزار یا تو زود پز یا تو قابلمه ...

مرسی گلم

من با تمام فوتهای کوزه گریش بهت میگم ...😊

اول به اندازه هر نفر یک پیمانه از حبوبات نخود و لوبیا قرمز و عدس پاک کن و بشور و از ۲۴ساعت قبل بذار خیس بخوره و دو سه بار آبشو عوض کن 

بریزشون تو زودپز یکساعت و نیم با آب خالی بپزن ... آب هم در حدی که روشون رو به اندازه دو سانت بگیره بریز... بعد به جوش آومدن اب چند دقیقه صبر کن کف روی آب رو بگیر بعد در زود پز رو ببند 

بعد بریز تو قابلمه بزرگتر اب اضافه کن مثلا ده سانت روی حبوبات را بگیره ... بعد سبزی آش رو بهش اضافه کن ... درش را نبند تا با جوش بپزه سبزیجات اگر در قابلمه بسته باشه سر میره 

بعد که رنگ سبزیها از سبز روشن تغییر کرد و به حالت پخته دراومد رشته اش را اضافه کن 

نیم ساعت باز هم با در باز بجوشه 

وقای رشته ها به حالت نیم پز دراومدن و مثلا یکساعت قبل از سرو هست زیرش را خاموش کن درش را ببند 

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 
من با تمام فوتهای کوزه گریش بهت میگم ...😊 اول به اندازه هر نفر یک پیمانه از حبوبات نخود و لوبیا قر ...

مرسی عزیزم😍😘

2706