2737
2734
عنوان

باهم پس انداز کردن رو یاد میگیریم 💪💳💳💰💵💵

| مشاهده متن کامل بحث + 565711 بازدید | 9220 پست
مرسی تیتان عزیزمممم نظر لطفتونه 🙈🙈بسی خرسند شدم بابت تعریفت خخخخ ولی عزیزممم همونجور که گفتم اول پ ...

رویای زندگی عزیزم ک من با تاپیکهات جون میگیزم ساعتی چک میکنم این پست رو....

شوهرمن ولخرجه بی برنامه هست و ی دلسوز خیلی خوب برای خانوادشه هم روحی هم جسمی هم مالی اما هدفمنده اما میتونه خیلی بهتر از اینا باشه....البته کلی هم بدهی داره بنظرت باهش چیکار کنم ؟؟؟

ی دلم میگه قلک ۵۲ هفته را براش توضیح بدم بذارم کنار تا پول واریز کنه نمیدونم

ببخشید نظر خودتونه ولی چقدر اعتماد به نفس همسرتون رو ازش گرفتید  با یه مدیریت خوب میتونستید یه ...

سامیه عزیز سلام صبح بخیر.. بله درسته و حق باشماست هرشخصی باید استقلال مالی داشته باشه ولی من گفتم ک شوهر من ولخرررررج بود و خیلی راحت  پولش خرج دیگران میشدبدون اینکه کسی قدرشناس باشه(بخاطر اینکه بشددددت مهربون و دل رحمه).شما فرض کن وارد زندگیی شدی ک میبینی مرد زندگیت دقیق حکم عابربانک رو داره.. کسی ازدواج میکرد(حتی اقوام دور) زنگ میزدن پول بده یعنی دستور بود(البته پول قرض نمیخواستن که بخوان بعدن پس بدن دستور بودک پول بده با کمال پرویی) کسی ماشین میخرید زنگ میزد پول کم اوردم بفرست.یا وقتی میدیدی مدتی از ازدواجت میگذره و با یکی از اقوام فقط یک کوچه فاصله داری هیچ وقت نگاهت نکرده حتی ی تبریک خشک وخالی نگفته بعد میادمیشینه توخونت میگه خط موبایلتو بده به من(اون موقع خط خیلی گرون بود) وقتی میدیدی فلانی زنگ میزنه میگه میخوام دندون مصنوعی بزارم پولش ی میلیون میشه بفرست برام(درصورتی ک دندون خیلی کمتر از این مبلغ بود) وغیره و غیره .(اینگار کارخونه چاپ پول داشتیم) خب شما سکوت میکردی؟ فکر نمیکنم من باید کاری میکردم من پول رو از جیب شوهرم گرفتم وماهانه تو بانک مسکن پس انداز میکردم و بعداز یکسال بهش وام تعلق گرفت و صاحب خونه شدیم(البته با مقداری قرض) حتی یکنفر از همون کسایی ک با پول شوهرمن طلای ازدواج خریدن.. دندون گذاشتن. ماشین خریدن کوچکترین حالی نپرسیدن بله شاید برای مدتی شوهر من استقلال مالی نداشت و این زنش بود ک بایدبجای دیگران  برای پولش برنامه میچید ولی بلاخره شوهرم قدرت نه گفتن رو یادگرفت(بزرگترین قدم تو زندگیم بود)متوجه شدکمک ب دیگران خوبه ولی نه بهر قیمتی بایدزمانی باشه ک انجام وظیفه برات حساب نشه... الان نه دیگه حساب مشترک دارییم ونه کسی بهمون دستور میده ک پول بدع..ونه برای بعضی از خرج کردنامون به همدیگه جواب پس میدیم. و نه شوهر من الکی پولش رو خرج میکنه.(وقتی میبینی حتی برا جشن عروسیت هیچ کدوم از اطرافیانی ک دستشون تو جیب شوهرت بود اصلا ب رو خودشون نیوردن و دریغ از ی کادو کوچولو .. من صاحب خونه شدم ندیدمشون... بچه دار شدم ندیدمشون خب چرا باید پولم حیف و میل میشد) البته علت کار شوهر من بشددددددت دل رحم بودنش بود ک بالاخره متوجه شد در حق خودش ظلم میشه

مموفق و موید باشید🌹❤️❤️🌹

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام سلام خانومای موفق تاپیک😍🤩اصن کیف میکنم پستاتونو میخونم عاطفه جان ممنون بابت دستور تهیه لیمو ...

فراوانی عزیز سلام صبح بخیر. میشه بجای خمیر پیتزا از خمیر نون بربری استفاده کنی یا خمیر پیتزا رو خودت درست کنی هم خوشمزه تر هم سالم تره.. ی دونه خمیر بربری میشه2000تومن 4تا 5تا خمیر پیتزا بهت میده بنظرم بصرفه تره(البته من قیمت خمیر پیتزا رو نمیدونم) 

فقط ی پیشنهاد بود چون خودم بکار میبرم دوس داشتم با دوستان به اشتراک بزارم🌹❤️❤️🌹

مرسی تیتان عزیزمممم نظر لطفتونه 🙈🙈بسی خرسند شدم بابت تعریفت خخخخ ولی عزیزممم همونجور که گفتم اول پ ...

سلام صبح بخیر رویا جون... درسته اینجا دوستان صحبت میکنن فقط جهت انگیزه دادن به همدیگه تا بدونیم اگه کسی مشکلی داره قطعا کسانی دیگه هم هستن ک چنین مشکلی دارن و کسانی هستن ک موفق ب حل اون مشکل شدن ک این نقطه قوتی میشه برا حل مشکل و قوی شدن در حل مشکلات اما باید بدونیم مطالب گفته شده قطعا فقط جهت راهنمایی داره ونمیشه دقیق وعینا تو زندگی های مختلف بکار بره و انتظار داشته باشیم با شیوع گفته شده رفع مشکل بشه باید گفته ها رو هرشخصی تجزیه و تحلیل کنه و تو مسایل زندگی خودش واقعا ریزبین باشه تا بشه با کمک ایدهایی ک دوستان میگن راه حل مشکل رو پیدا کنیم 

منم واقعا اگه بتونم تو این راه سهیم باشم کوچکترین دریغی نمیکنم و سر فرصت از راهکارهای مختلفی ک تو زندگی بکار بردم و تجربه کوچیکی ک دارم با دوستان ب اشتراک میزارم🌹❤️❤️🌹

2731
سامیه عزیز سلام صبح بخیر.. بله درسته و حق باشماست هرشخصی باید استقلال مالی داشته باشه ولی من گفتم ک ...

با احترام به نطر دوست عزیزمون سامیه جان

منم دقیقا همین مشکل رو داشتم

همسر من به دوستان پول قرض میداد، طرف باهاش زمین میخرید و شاید اگه لطف میکرد بعد چند سال پول ایشونو پس میداد

فامیلاش که عملا میگرفتن و پس نمیدادن

برای خواهرس کل جهیزیه اش رو خرید اصلا یه بار به روی خودشون نیاوردن

برای زن پسرعموش عیدی طلا خرید اما همین پسرعمو حتی تو عروسی ما یک ریال هم کادو نداد😐😐😐

باید ببینیم چه دلیلی داره که ما همچین تصمیمات سختی گرفتیم که مدیریت مالی خونه رو دست بگیریم

گاهی واقعا مجبوریم روندی رو در پیش بگیریم که حتی خودمون هم اذیت بشیم اما مجبوریم

وزن اولیه ۸۰.۲ وزن ۱۵ دی ۷۵.۹ هدف آخر اسفند ۶۵
با احترام به نطر دوست عزیزمون سامیه جان منم دقیقا همین مشکل رو داشتم همسر من به دوستان پول قرض مید ...

مثل همسردلسوز من.۵سال ۵میلیون پول دست دوستش داد انقد گفتم دوسال بعدهمشو خوردخورد اونم بازنگ زدن ما پس داد یعنی هزارتومنش رو خودش پیش قدم نشد پولمون واقعا بی ارزش شد...داداشش۱۰سال پیش مغازه خرید چک داشت اینم تو پاس کردنش کمک میکرد آخرشم جاریم برگشت گفت ماازینا سرتریم(کاش میدیدین واقعا کی سرتره)الان مغازه بالای ۵۰۰تومنه ولی شوهرم چون مجرد بود ازش سواستفاده میکردن میگفتن اینکه تنهاست کی میخواد مالشو بخوره...خیلی بامهربونی پیش رفتم تا نگن زنش اومد ال شد بل شد اصلا دوس نداشتم شوهرم زن ذلیل یاهرچیز دیگه ای نشون بده‌.ولی به یه برادرشوهر دیگم خودم راضی ام خودم پیش قدم میشم واسه کمک گلچین کردم وکسی نمیتونه متوجه رفتارم بشه چون اینا پشتمن.

خدایا همسرمو برام نگه دار  شروع خاطراتم زنگیدنت بود   

بچه ها امروز بایدبرم دندون پزشکی همسرم بخاطر کرونا مغازش بسته بود...از روزی که باز شدتونستم وسایلایی که تموم کردم رو بخرم...لباس زیرامم خریدم...۶۰۰هم دندون پزشکی باید بدم دقیق پولی که داریم امروز صفرمیشیم باقسطا.

خدایا همسرمو برام نگه دار  شروع خاطراتم زنگیدنت بود   
2740
رویای زندگی عزیزم ک من با تاپیکهات جون میگیزم ساعتی چک میکنم این پست رو.... شوهرمن ولخرجه بی برنامه ...

عزیزم فکر نمیکنم قلک ۵۲ هفته چاره ساز باشه 🤷‍♀️تیتان جان توضیح دادن که و باز بخاین دقیق تر راهنمایی کنن میتونین یه اطلاعات کلی از همسری در اختیار دوستان قرار بدی تا هر کس نظری داشت بگه براتون مثلا اینکه چقد حقوق دارن و اینکه کمک به خونوادشون در چه حده و .....  یه وقتهایی مشارکت ،همدلی با خانواده بد نیست چون قطعا هر کس خانواده اولش رو که پدر و مادرو هستن کنار بذاره  نمیشه خیلی بهش دل بست که ممکنه روزی مارم کنار بزاره  منتها هر چی در حد تعادلش خوبه محبت، رسیدگی ،رفت و امد کلا انجام هر کاری تو زندگی، اندازش خوبه ، اگه از حد تعادلش خارج شه خوب نیست که هیچ ممکنه باعث بروز مشکلات هم بشه 

اما در مورد اینکه حاتم طایی زیادی بودنش قلک جوابگو نیست براش چاله بزرگتر باید بکنید و حالا بسته به در امدتتون باید اقدام کنین مثلا اگه تصمیم به خرید یا تعویض خونه یا ماشین دارین وام بردارین و عزمتونو رو اون معطوف کنین اینجوری مجبور به پرداخت اقساط میشه و عملا پول مازادی نمیمونه برا بخشش اضافه یا طلا بخرین ولو قسطی که مجبور به پرداخت قسط شین

لوازم خونه ای رو که احتیاج دارین بگیرین قرعه خونگی ب یزین کلا باید درگیر قسطش کنین یجورایی تا  پول اضافه نیاد البته بازم بگم کمک به پدرو مادر تا حدیش و دعای خیری که ا ونا در حق ا لاد میکنن چنان برکتی به مالشون مینداره که قابل قیاس با چیزی نیس ولی سوع استفاده دیگران جایز نیست 

امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم موفق باشی دوست عزیزم  

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c
فراوانی عزیز سلام صبح بخیر. میشه بجای خمیر پیتزا از خمیر نون بربری استفاده کنی یا خمیر پیتزا رو خودت ...

تیتان عزیزم خدایی منم اینراهکارو دیشب میخاستم بگم جونم نگرفت تایپ کنم 🙈🙈 چون خودم اکثرا با خمیر بربری درست میکنم خیلیم خوب و ترد میشه تازه من تو کف سینی فر پهن میکنم خمیر رو دو تا سینی کمی چرب میکنم سینی رو البته روش سس کچاپ میمالم یه نیم الی یه ساعت میمونه تا یکم ور میاد موادمم بیشتر چرخ کرده و قارچ فراوون و پنر فراوون و  فلفل دلمه و ذرت میزنم یه چند پرپ ژامبون یا هات داگ روی گوشتم که بیشتر مزه پیتزا بیرون رو بده فوق العاده میشه هم سالمتره هم برا بچه هایی که گوشت خور نیستن خوبه با مرغ ریش شده یا سبزیجات دیگم خوب میشه 

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c

بچهها بنظرتون وام خونگی ده ماهه بهتره یا مثلا وام بانکی با بهره ی کم؟

ما هر ماه به پولی کنار میزاریم به عنوان وام خونگی  اما همش فک میکنم اشتباهه مثلا بجای اینکه پولو بدم تا ده ماه دیگه نوبتم بشه.اول پولو بگیرم بعد همین مبلغی که میخام وام بگیرم قسط بدم.

هر چند ماه چون برنامه خاصی نداریم و زورمون هم به ملکی چیزی نمیرسه مجبورم فقط طلا بخرم تا حد نصاب برسه

چند ماهی هست یه کار توخونه شروع کردم.برای پیشرفتم لطفا دعا کنید♥️♥♥️اگه دوس داری تو هم مثل من تو خونت شاغل بشی بهم درخاست بده❤از کجا میدونی؟ شاید این همون راهیه که همیشه از خدا میخاستی  و میگفتی خدایاا راهی جلوی پام بزار تا زندگیمو متحول کنم...(نتورکر.نماینده برند لدورا)
کار خوبی کردی میوه زیاد باشه تو یخچال حیف و میل میشه،من یادم میاد قبلنا چقد میوه خراب میشد و میریختم ...

لیمو روچجوری خشک میکنی که در حین خشک شدن کپک نزنه 

من زنم عطرگل محمدی پچیده توی تنم *بدنم یاس سپیده رنگ ازادی ندیده 
بچهها بنظرتون وام خونگی ده ماهه بهتره یا مثلا وام بانکی با بهره ی کم؟ ما هر ماه به پولی کنار میزاری ...

فندوق جون اگه شرایط وامو داری قطعا وام بهتره تا قرعه خونگی ولی اگه کسی شرایط گرفتن وامو نداره قرعه خونگی هم بد نیست

برای طول عمر لباسشوئی این کارها خیلی ضروری هست :

1- وقتی کار نمیکنه باید حتماً درش همیشه نیمه باز باشه . بسته بودنش باعث زنگ زدگی و باکتری زدنش میشه

2- با آب خیلی داغ لباس نشورید

3- حتما جیبهای همه لباسها رو بگردید و خالی کنین . خصوصاً سکه و کلید و دستمال کاغذی 

4- لباسهایی که زیپ فلزی و یا دکمه فلزی داره وارونه کنین و زیپش و دکمه رو هم حتماً ببندید 

5- از لباسشوئی برای انبار کردن لباسهای کثیف استفاده نکنین چون باعث باکتری زدن ماشین و لباسها میشه . لباسهای کثیف باید در یک سبد پارچه ای یا حصیری انبار بشه تا دائماً هوا بخوره

6- شستن لباسها برای مدت طولانی باعث بالا رفتن استهلاک دستگاه و مصرف آب و برق زیاد و صدمه دیدن الیاف لباسها میشه چون خیلی روی هم ساییده میشند . 

7- بیشتر از ظرفیتش لباس نریزین توی ماشین بلکه همیشه کمتر از ظرفیتش باشه . معمولاً میگن دو سوم محفظه پر باشه و یک سومش از سقفِ محفظه خالی باشه

8- از لباسهاتون مراقبت کنین که کمتر کثیف بشه . مثلاً موقع غذا خوردن مراقب باشید غذا روی لباس نریزه .موقع تعمیرات و نقاشی و مکانیکی لباس کار یا لباس کهنه ی از رده خارج شده بپوشین .

9- لباسهایی که فقط بوی بدن و عرق میده زود شسته میشه . یک بار شیتشو با پودر یا مایع کم و 2 بار هم آبکشی کافیه

10 - لباسها رو حتی الامکان قبل از ریختن توی ماشین بتکونین تا خاکش دربیاد . این کار باعث میشه پودر و مایع کمتر مصرف بشه و بهتر هم شسته بشه 

2706