2733
2734
تو اینستا هشتگ بزن هوش_هیجانی.# هر‍ بازی یا مشاوره ای که بخواین میاد. من خودم از این هشتگ خوشم می ...

ممنون حتما امتحان میکنم و اینجا به اشتراک میذارم گویا خیلی مادرها بی اطلاع هستن در صورتی که هوش هیجانی به اندازه هوش ریاضی مهمه👌👌

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ممنون حتما امتحان میکنم و اینجا به اشتراک میذارم گویا خیلی مادرها بی اطلاع هستن در صورتی که هوش هیجا ...

واقعا چند نوع هوش داریم در کل. دقیقا یادم نیست هوش ریاضی، هوش هیجانی و .... فایل انگلیسی بود که گوش داده بودم. یه بار دیگه گوش میدم به اشتراک میذارم

2731

هوش هیجانی یا همان EQ در حقیقت شناخت هیجانات و نحوه کنترل و مدیریت هیجان در زمان و موقعیت های مختلف تعریف می شود برای روشن شدن موضوع به مثال زیر توجه کنید

مثلا بعد از یک مسابقه فوتبال فرد بازنده اعتراض می‌کند و باخت رو قبول نمی‌کند و در مقابل او فردی که باخت رو قبول می‌کند و به تیم برنده تبریک می گوید که نشان از هوش هیجانی بالای فرد دارد

گام های اولیه آموزش هوش هیجانی به کودکان
1_از هیجانات فرزندتان آگاه باشید
2_این هیجانات را بعنوان فرصتی برای بحث و گفتگو صمیمانه در نظر بگیرید
3_هم دلانه گوش کنید و احساسات فرزندان خود را بی اهمیت جلوه ندهید
4_به فرزندتان کمک کنید هیجانات را که تجربه می کند را نامگذاری کند
5_به جای اینکه به فرزندتان بگویید خیلی احساساتی نباش با یکدیگر روش هایی برای حل مشکلات موجود پیدا کنید

2738

هوش هیجانی چه کمکی به کودکان می کند؟

بالا بودن هوش هیجانی کودک باعث می شود متوجه احساسات دیگران باشد و بتواند آن ها را درک کند بنابراین می تواند دوست خوبی برای همسالانش باشد معمولا شخصیت محبوب و دوست داشتنی ای می شود هوش هیجانی کودکان این اجازه را می دهد تا به خوبی صحبت های دیگران را بشنوند و نقطه نظرات آن ها را درک کنند در صورت انتقاد رنجش عظیم نشان ندهد

از بازی هایی که برای رشد هوش هیجانی با بچه ها میشه انجام داد بازی احساسات و شناخت آن ها هست به این ترتیب که صورتک های مختلف رو طراحی کنید و درباره هر کدام و احساسی که نشانگر آن هست با کودک گفتگو کنید 

مثلا درباره احساس شادی، احساس ناراحتی یا احساس خشم و اینکه وقتی خشمگین هستیم چه کاری باید انجام بدیم و.... 

2706