2733
2734
عنوان

یبوست نوزاد ده ماه که هیچ جوره خوب نمیشه

| مشاهده متن کامل بحث + 7883 بازدید | 24 پست
ممنون از مواد غذایی ای که گفتید همه و امتحان کردم روغن زیتون و بارهنگ و کره و دنبه و ....... نامیا جون میشه اسم داروی که دکتر داد و بهم بگی تا به دکترش بگم بدم
( دیگه فینگیلی نیستم.....ننه فینگیلی ام )

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

موضوع: #یبوست #آهن #پوره_سیب #پوره_هویج_برنج #پوره_آلو #پوره_هلو #تیروئید 🔸علل و عوامل بروز یبوست در نوزاد 🔸 مدت زمان مطالعه 60 ثانیه⏲ (قسمت اول) @niniperarin یبوست نوزاد میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد. شدت یبوست بستگی به سن و رژیم غذایی دارد.یکی از رایجترین آنها یبوست درزمان معرفی غذای جامد به نوزاد است.هنگامیکه زمان معرفی غذای جامد فرا میرسد نوزادی که از شیر مادر تغذیه کرده‌اند بیشتر در معرض ابتلا به یبوست خواهند بود؛ چون معده کوچک او به هضم شیر مادر که بسیار زودهضم است و جذب آسانی نیز دارد عادت کرده است. 🔴 علل بروز یبوست در نوزاد: - رژیم غذایی کم فیبر شامل مصرف بیش از اندازه از محصولات لبنی مثل ماست -میوه‌هایی مانند موز، پوره سیب غذاهای کمکی برنجی، نانها، پاستا و سیب‌زمینی سفید نیز میتوانند موجب یبوست شوند. -تغییر در رژیم غذایی - کم شدن آب بدن کودک در فصل گرم. - مصرف مکمل‌های آهن -آلرژی غذایی -اختلالات متابولیکی @niniperarin 🔴 اختلالات جسمی یبوست آور شامل : - تنگی مجرای روده - اختلالات ساختار عضلانی شکم و اختلالات سیستم عصبی یا عضلانی روده -مشکلات ستون فقرات - عوامل دارویی مانند مسموم شدن با ویتامینD و یا کمبود پتاسیم - کم کاری تیروئید -مشکلات روده مثل عدم تحمل پروتئین شیر گاو لاکتوز - اختلال بافت همبند مانند لوپوس
آنکه رو بدهی پر رو نشود آنم آرزوست.
2731
بچه ی منم هم همین مشکل رو داشت واااای من هم همه ی این کارارو کرده بودم دریغ از یه فایده اثر داشت کمی ولی همش موقتی بود بعدش بردم پیش دکتر غروبی که جراح کودکان هستش خدا خیرش بده بچه مو عمل کرد و حالا کاملا خوب شده یعنی راحت شدما ایشالا کوچولوی تو هم خوب شه‌. راستی اسم عملش بود مایومکتومی
2738
بچه ی منم هم همین مشکل رو داشت واااای من هم همه ی این کارارو کرده بودم دریغ از یه فایده اثر داشت کمی ...

عزیزم چندوقتش بودعمل کردچه مشکلی داشت؟دخترمن چندباریبوست داشت الان نزدیک شش ماهه ترس کرده وخوب هم نمیشه خوودشومیگیره .میخام ببرم کولونوسکوپی خیلی میترسم مشکلی داشت باشه