2733
2734
عنوان

لکنت زبان

| مشاهده متن کامل بحث + 1382 بازدید | 41 پست
عزیزم پسر منم همینه. هیچ دارویی بهش نده. گفتاردرمانی چند جلسه آنلاین برا پسرم انجام دادم. خوب بود ول ...

خیلی میترسم اخه هی داره بیشتر میشه به خوردنی دقت نکردم،اما خودش تنهایی بازی میکنه حرف میزنه اصلا گیز نمیکنه میخواد با ما حرف بزنه انگار حول میکنه میگم آروم حرف بزن میگه من ک آروم میگم باز نمیشه عصبی میشه داد میزنه 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

با بچه ها بازی میکنه؟تو بازیا شرکت میکنه؟اگه نه اوتیسم نیست. ببین ب جای استرس و دلشوره برای لکنت زب ...

اره عاشق بازی کردنه یه روز خونه تنهاس میگه زنگ بزن بچه ها بیا بازی کنیم یا ما بریم ،نه اصلا به روش نمیارم 

پسر منم همیتجوریه مدام دندوناشو بهم فشار میده عصبیه واسه هر چیزی داد میزنه 

ولی پسر من ترسیده 

یه بار خوته مامانم اینا بوده خواهرمم 9سالشه باچند تا بچه همسایع 

ییر پتو میرن هیولا بازی میکنن برقارو خاموش میکنن 

سس میریزن به صورتشون 

پسر منم از همون موقع ترسیده نمیدونم چیکار کنم 

یه وقتایی خیلی کم یوقتاسی زیاد مثلا میگه 

اااااااااجی دوست ددداااااارم 

نمیدونم چیکار کنم

اگه دخترم عاشق شد تمام دنیا رو بهم میریزم تا دخترم را به عشقش برسانم حتی اگر انتخابش اشتباه باشه بهتراز ان است که یه عمر حسرت گرفتن دست عشقش پیرش کند 👈👈👈👈👈یا اینه دخترم اگر عاشق شد😍حاضرم زندگی ام را بدهم تا اورا به عشقش برسانم😊میدانی؟ اگر خدای ناکرده انتخابش هم نامناسب باشد☹ رسیدن به عشقش خیلی بهتر از آن است که سالها با مردی زندگی کند و عقده ی گرفتن دستان عشقش پیرش کند😪
2731
اره عاشق بازی کردنه یه روز خونه تنهاس میگه زنگ بزن بچه ها بیا بازی کنیم یا ما بریم ،نه اصلا به روش ن ...

پس اوتیسم نداره خداروشکر. فقط باهاش تمرین کن شعر بخون کتاب داستان براش بخر بخونچند بار ک تکرار کنی اون حفظ میشه اونوقت بگو اون برات داستانو از رو عکسای کتاب میخونه. فقط تکرارو تمرین نه ب شکلی ک خسته بشه

وخدایی که به شدت کافیست
دارو نده.اصلا خودت فکر کن ببین حرف زدن چه ربطی به دارو داره.خواهر زاده ی منم اینجوری شده بود.اون سه ...

اخه همه چی به مغز مربوطه این شربتم اکسیژن رسانی به مغز کمک میکنه

خیلی میترسم اخه هی داره بیشتر میشه به خوردنی دقت نکردم،اما خودش تنهایی بازی میکنه حرف میزنه اصلا گیز ...

ببین عزیزم تقریبا همه بچه هایی که لکنت دارن همینطوری هستن. وقتی با خودشون صحبت می کنن یا شعر میخونن اصلا گیر نمیکنن. پسرم وقتی میخواد برامون چیزی تعریف کنه یا قصه بگه اصلا گیر نداره ولی تا میاد توی گفت و گوی محاوره گیر میکنه. به خصوص روی چند کلمه مثل آجی و عمو و عمه. گفتاردرمانگر میگفت عادیه و این نوع لکنت که فقط تکراره فاز اول لکنت محسوب میشه. تمرین که میداد خوب بود ولی پسرم یه مقدار لجبازه و زود از یه کاری خسته میشه وگرنه تمرینات واقعا کمک کننده بود. الان هنوزم توی گفت و گوی عادی سعی میکنم همونطوری باهاش صحبت کنم که گفتاردرمانگر تاکید داشت. 

ضمنا عزیزم اصلا اصلا نباید بهش بگی آروم صحبت کنه. شما داری آگاهش می کنی به مشکلش و این اصلا خوب نیست. اگه میخوای آرومتر صحبت کنه خودت باید سرعت صحبتتو بیاری پایین. به مرور بچه از شما تقلید میکنه. پسر منم همینطوری بود. تند تند و جویده صحبت میکرد و گاهی وقتا بعضی از حروفو نمیگفت یا بد میگفت. از وقتی آرومتر باهاش صحبت می کنم هم لکنتش خیلی کم شده هم حروفو خیلی بهتر میگه. 

2740

بچه هایی که هوش و قدرت فکری بالایی دارن دچار لکنت میشن.استرس رو از خودت دور کن ‌،چون یه دوره داره و گذرا هست.بچه از نگاه هم میتونه استرس رو درک کنه.روند درمان هم موجی هست .گاهی شدید میشه گاهی خیلی کم میشه.

روغن های طبع گرم مثل ارده کنجد به سرش بزنی هم خیلی تاثیر گذاره.یه سرچ به دکتر داود هم بزن.اعلام نتیجه زیاد دیدم بابت لکنت تو پیجش.

خدایا شکرت...

عزیزم داروها تاثیراتشون میتونه روی موارد مختلف باشه

مثلا دارویی که برای بیماران اسکیزوفرنی هست،برای افسردگی هم تجویز میشه چون اثر مثبتی روش داره

دارویی هم که فرزند شما داده شده همینطور، ممکنه استفاده اصلیش برای مورد خاصی باشه ولی "اثرش" برای مشکل فرزند شما موثر باشه

یا مثلا متفورمین برای بیماران دیابتی هست ولی برای رفع تنبلی تخمدان هم استفاده میشه

ازین نطر نگران نباش

سلام پسر من 5 سالشه و حدودا از 3 سالگی دچار لکنت شد. اوایلش خیلی ترسیده بودم که لکنت زبانش همیشگی باشه ولی یکی از اقوامم یک کلینیک لکنت زبان بهم معرفی کرد.که توی چند جلسه تو چند ماه کاملا لکنت زبانش از بین رفت.

خواستم به شماهم بگم شاید کمکی کرده باشم.

اسمش کلینیک لکنت زبان اسکیلا بود با خانم دکتر حسین زاده.