2733
2734
عنوان

همونیم که گفتم نامزدم بهم گفت معتاد بوده

| مشاهده متن کامل بحث + 848 بازدید | 35 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم شاخ و دم که نداره. قاتل که نبوده!!! یه مدت یه مواد مصرف میکرده و حالا هم ترک کرده

الان هرکس به یه چیز اعتیاد داره. به فضا مجازی. به رابطه ها متنوع. به...

این هم اعتیاد به یک مواد داشته. هرچیز بیش از حد باشه و عادتی بشه که نتونی ترکش کنی اسمش اعتیاده و مضر هست. حتی اعتیاد به مثلا نوشابه خوردن

این چیزایی که صدا سیما از معتاد به تصویر کشیده که طرف عقل نداره و ادم بدیه و... رو بریز دور

نمیگم اعتیاد چیز خوبیه اما خب اونی هم که نشون میده نیست

صرفا یه چیز رو بهش عادت داشته و نمیتونسته کنار بزاره. همین. که حالا هم کنار گذاشته

جوری رفتار کن که ازین به بعد بهت اعتماد کنه و همه چیز رو بهت بگه. حتی میتونی کلاسا و کتابا ان ای (همین جلسات معتادین گمنام) رو بخونی تا کمی نوع رفتار رو یاد بگیری در مواجهه و برخورد باهاش

با داد و بیداد و رفتار بد کاری میکنی دیگه هیچ چیز رو بهت نگه

تو باید دلگرمیش باشی. تشویقش کنی. بهش بفهمدنی گذشتش مهم نیست و کل عمرش نباید چوب 3 ماه عمرشو بخوره

2728
خودشم گفت اگ الا معتاد بودم دلیلی نداشت ک بهت بگم

آبا تو‌کمپ ترک کرده 

آبا جلسات ان ای می‌ره و راهنمای پاکی داره 

اگه گفت آره پس برو راهنماشو ببین و حقیقت ها رو بشنو و تصمیم بگیر 

اگه نه گفت خودش ترک کرده همه اش ریا هست و امکان بازگشت زیاده یعنی تعطیل نه ترک 

عزیزم اعتیاد شوخی نیست عاشق ترین و آبرومندترین مرد رو می‌کنه به ذلیل ترین

برو کلینیک ترک اعتیاد بهزیستی مشاوره ترک دارن و بهت در انتخاب و راه زندگی کمک میکنن 

فقط با عشق ترک نمیشه کرد مهم نگه داشتن پاکی هست چون خطر لغزش همیشه هست من خودم چون از نزدیک اعتیاد رو دیدم و زندگیهاشونو هیچ وقت هیچ وقت حتی اگه تنها مرد روی زمین باشه انتخاب نمیکنم 

خواهش میکنم برو مشاور و خوب و زیرکانه بسنج

خیلی ها هست که پاک شدن ولی حقیقتا یه سری رفتارها در وجودشان میمونه و استرس لغزش و خیلی نکات ریز که شما الان متوجه نمیشی 

در پناه خدا باشید  

تریاک

اوووووه گفتم شیشه میزده. مامان بزرگ من تریاک میزد. بابا بزرگم نمیزد. همچین بابا بزرگم براش وسایلشو میاورد با عشق. همیشه اسم تریاک میاد یاد اون میوفتم

باور کن الان کل کشور تریاک بزنن باید کلاهتو بندازی هوا. فقط نرن حتی برا یه بار سمت این چیزا صنعتی مثل شیشه و هرویین که وحشتنااااکه اعتیادش و ترکش سخت

بدن رو هم داغون میکنه

واقعا خیلی ادم عاقلیه که بهتون گفته

شما هم عاقلانه تصمیم بگیر نه احساسی 

خیلیا گذشتشونو قایم میکنن و وقتی طرف میاد تو زندگیشون و میفهمه جا میخوره

خیلی اینکارش قشنگ بوده که گفته و یه چالش بسیار عالی از همین شروع راه زندگیتونه

آقا هستم...اگر با حضور آقایون توی سایت مشکل داری و یا کلا با جنس مذکر مخالفی لطفا ریپ نزن و با من همکلام نشو ...دشمن جنسیت زدگی
2740
عزیزم شاخ و دم که نداره. قاتل که نبوده!!! یه مدت یه مواد مصرف میکرده و حالا هم ترک کرده الان هرکس ب ...

گلم آیا از نزدیکان شما کسی بوده با درد اعتیاد ؟؟؟؟

فکر کردی طرف میگه یه ماه مصرف کننده بوده راست گفته 

نه ..... نه ...... اعتیاد بیماری هست با چند مشخصه 

دروغ گفتن سفسطه کردن انکار کردن  ضعیف بودن احساسی بودن قشنگ حرف زدن ادعای عشق داشتن هزار قول و به یکی عمل نکردن و جالب اینه همه فقط چند ماه گفتن مصرف کردن 

تهش در اومده چند سال بوده 

من نارانان رفتم مثل ان ای میمونه منتها برای خانواده های که یکی از عزیزان درگیر مواد بوده و کاملا کتاب و رفتار با بیماری اعتیاد رو خوندم و سرچ‌کردم و چیزهایی دیدم و شنیدم که یخ کردم 

درمان میشه کنترل میشه ولی فقط به خود فرد بستگی داره و اینکه از راه درست مشاوره و جلسه کمک بگیره 

ولی بازم بسیار سخته خیلی خیلی سخت چون آدم خونش رو رو دیوار کج بنا نمیکنه 

من قاضی نیستم ولی ازدواج لباس نیست به نظرم فرصت بدن و ببینن چقدر راست میگن و از بزرگترهاشون کمک بگیرن  و مشاور

گلم آیا از نزدیکان شما کسی بوده با درد اعتیاد ؟؟؟؟ بچسما فکر کردی طرف میگه یه ماه مصرف کننده بوده ر ...

اره عزیزم فرد معتاد بوده تو اطرافیان اما باهاش مثل موجود شاخ و دم دار رفتارنکردیم. مثل ادم عادی باهاش رفتار شده و خیلی راحت ترک کرده و سمتش هم نرفته

حتی فردی که تریاک مصرف کنه و اتفاقا ادم خیلی پولدار و محترمی هم باشه میشناسم.(حدودا 45 سالشه و ادم معروفی هم هست نمیتونم اسم ببرم) که از جوونیش اصلا ترک نکرده بود و نیتش هم نداشت. از سرکارش میومد خونه زنش براش وسایل اماده میکرد باهم ناهار میخوردن و کنار همسرش.... زندگیشونم همچیییین باهم خوش بود. میخوام بگم حتی با چیزی مثل تریاک اگر طرف ترکم نکرده باز هیولا نیست. باز ادم داریم تا ادم. حتما هرکس مواد بزنه ادمی که فرش لوله بکنه و زن و بچه بزنه نیست.

به نوع مواد. به نوع اعتیاد. به زمان مصرف. به جنبه اون ادم. به شخصیتش. به شرایطش و..و...و... بستگی داره

مصرف نامزدشون تریاک بوده و ترک هم کرده. اصل هم همیشه بر صداقت فرد هست مخصوصا تو زندگی دو نفره که قراره بهم اعتماد کنند. مگر خلافش ثابت بشه. نیاز هم نبوده به ایشون بگه و گفته.

من نمیدونم نزدیکا شما چه موادی مصرف میکردن که شبیه ادما صدا سیما کنترل عقل و رفتار نداشتن و... اما برای کسی که با ادم دارای اعتیاد سرو کار داشته فیلما صدا سیما مثل داستاناییه که برا بچه ها از لولو میگن

برا همین هم نمیتونه رو طرف تاثیر مثبت بزاره. طرف میره مصرف میکنه بعد میبینه عه اصلا مثل این فیلما نیست. و ادامه میده. بحا اینکه عبرت بگیره. چون سراسر اغراق و بدون تحقیق و دروغه. و نتیجه عکس هم میده

من هیچ جلسه دیگه ای رو هم بجز ان ای قبول ندارم. چون ان ای کاملا روانشناختی هست و در کل کشورا هم هست. انقدر این کتاب جالب نوشته شده مثل یک کتاب مطالعش کردم کاااااملااا بر پایه روانشناسی اگزیستنسیال که به انسان فرد فرد نگاه میکنه هم بنا شده. باورم نمیشد نویسنده چقدر باهوش بوده

نمونه ها داخلی رو که تقلید کردن نمیدونم چجورن اما با این نوع نگاه شما به معتادین فک نمیکنم جالب باشه

ایشون نامزد دارن و بهتره با این حرفا زندگی طرف رو از هم نپاشونید. الان با چند دکمه کیبورد راحت زندگی هارو نابود میکنن و طرف رو میترسونن و میرن پی زندگی خودشون

اون جوون قرار نیست برای چند ماه انتخاب اشتباه، یا اصلا شما بگو برای ده سال انتخاب اشتباهش، کل عمرش رو تقاص پس بده.

اتفاقا خیلیا ترک میکنن و انقدر از مواد متنفر میشن که حتی سمت یک سیگار یا قرص ساده نمیرن

یا انقدر پایبند قوانین جلساتشون هستن که سمت سک قرص نمیرن

یا...

اینکه شما تو اطرافیان تجربه خوبی نداشتید ازین افراد دلیل نمیشه همه معتادین اینجور باشن

در مرحله اول رفتار شما باعث میشه نامزدش هیچ رازی رو دیگه بهش نگه. در حالت بدتر دو نفری که شاید باهم خوشبخت بشن از هم جدا بشن

منم همین کارو کردم هیچ واکنشی نشون ندادم دعوا نکردم اما شباخودم داغون میشم

نسخه زندگی خودتون رو برا زندگی دیگران نپیچید

شوهر خودتون رو به بقیه مردها تعمیم ندید

شرایط خودتون رو با همه یکسان ندونید

قطعا شرایط شما و ایشون و شوهر شما و شوهر ایشون یکی نیست

خیلی سخته بخدا حس میکنم قلبم مریض شده قشنگ حس میکنم  بعد از ۵ سال بهم رسیدیم

حالا ناراحت نباش گلم انشالله همچی برات اوکی میشه😍😍😘

و حسابی خوشبخت میشی❤

It's hard to fail ,but it makes you strong🌇🌉🍃🏡                                                  ❤ God blees me and you🍃thank god (تیکر بارداری نیست😊)                         
منم همین کارو کردم هیچ واکنشی نشون ندادم دعوا نکردم اما شباخودم داغون میشم

ببخشید اشتباه گرفتم شمارو با شخص دیگه

بهترین کار رو کردی عزیز. چون پس فردا هرچیزی بشه بهت نمیگه. از ترس اینکه واکنش نشون ندی قایم میکنه.

اما خب اگر ترک کرده ناراحتی نداره.. بهش فک نکن

خودت هم تو زندگیت بالاخره شده اشتباهاتی بکنی. همیشه که همه ادما کار درست رو انجام نمیدن

همه یه سری اشتباهات و راز ها داریم تو زندگی. اما خب دلیل نمیشه اون اشتباه رو تکرار کنیم یا دلیل نمیشه اون اشتباه مارو تغییر داده باشه

ولی خب بنظرم باهاش حرف بزن و بگو همه چیز رو بهت صادقانه از همین اول بگه. بگو دیدی که واکنش تند نشون نمیدم و قهر نمیکنم پس صادقانه بگو. چون هرچیزو بتونم تحمل کنم. دروغ رو نمیتونم تحمل کنم

چون واکنش تندی نشون ندادی همچین چیزایی بگو... ببین بازم چیزی هست که بهت نگفته باشه و بگه

خودتم ناراحت نکن. به چیز مثبت فک کن. به اینکه شاید حتی در همچین چیزی یک  خیری نهفته

به این فک کن که  شاید همین اشتباه همسرت باعث شده که از اشتباهش درس گرفته باشه. و دیگه مثل اکثر جوونا سمت مواد های بدتر نره

اینهمه ادم با جوونا سالم و پاک ازدواج میکنن. طرف قبل ازدواج سیگارم نکشیده. بعد از ازدواج اعتیاد به شیشه و... پیدا میکنه.

مثلا فک کن سالم و پاک پاک باهم ازدواج میکردید. یه بچه بدنیا میاوردید. بعد خدا نکرده میدیدی به مواد بدتری اعتیاد پیدا کرده. شاید همین اشتباهش باعث شده درس بگیره و در عوض در اینده زندگیتون الوده نشه