2752
2734
کسی کسی رو نیافرید در اثر انفجار بینگ بنگ کل جهان به وجود امده و طی گذشت ۴۰۰میلبون سال موجودات و گیا ...

یعنی خدایی وجود نداره؟

این فقط ی نظریه هست که براساس اینکه چون جهان در حال انبساط هست 

اینطوری استدلال کردن که اگه اون رو منقبض کنیم در نهایت میرسیم به ی ذره کوچیک که انفجار پیدا کرده و این شده 

من این گفته شمارو رد نمیکنم با این نظریه هم مخالف نیستم 

ولی این جهان با این عظمت حتما ی خالق و اداره کننده داره

چرا اکثر آدما هر چیزی رو که از بچگی تو مغرشون فرو کردن و میپذیرن وتا لحظه مرگ حاضر نیستن از عقاید پو ...

من کاری به اینکه کدوم اعتقادات خوبه یا بد ندارم 

ولی علت اش تعصبی بودن الکی درمورد یه موضوع هست 

مثلا اگه من اروپا به دنیا میومدم دینم یهودی یا مسیحی بود 

اگه هند به دنیا میومدم بودا و ... بودم 

درواقعا این جغرافیا است که دین منو مشخص میکنه 

ولی تعصب بیخود یه سری ها رو درک نمیکنم 

من خودم با دلایل خودم حجاب رو قبول کردم

ولی درموردش تعصب ندارم 

سعی میکنم انسان باشم 😊

😍الحمدالله کما هُوَ اهلُه 😍👩🏻‍⚕️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مرغهای امروزی در اصل نوادگان دایناسورهای گذشته  هستن  که بعد از برخورد شهاب سنگ به زمین و ...

چقدر شما علمی و قشنگ صحبت میکنی

لامصب مو لای درزش نمیرفت

ممنون عزیزجان❤️

اگه آخر یه بحث جدی به نام کاربری من که فقط محض شوخی هست متوسل بشی،یه احمق به تمام عیاری  
مشکل اینجاست که اکثرا باورش نکردن بهش عادت کردن  مثل جاذبه که از بدو تولد بوده و اونقدر عادی م ...

خدا شناسی  با آدمها متولد میشه 

همه ی انسانها،چه مسلمون،چه مسیخی،چه هندویی،جدا از مذهب خونوادش،همیشه نیاز به یک خدا داره 

که هر ملیت یا قومی اونو یه جور تعریف میکنه 

دیدین دکمه لباس که یکم شل میشه چقدر بده ؟پس به زور آویزون نباشیدهروقت دیدی جات نیس خودت کنده شو برو....
2731
چرا يكسرايا بدبختن يكسريا خوشبخت؟ يكسريا فقير يكسريا غني؟ چرا خدا اينجوري ميكنه؟ چرا تو اين دنيا باي ...

چون در کیهان هیچ عدالتی وجود نداره.در برابر کیهان و کهکشانها ،،کهکشان راه شیری که هیچ..منظومه ی شمسی که هیچ،،زمین که هیچتر و ما موجوداتی که فکر میکنیم جهان برای ما بوجود اومده پودرم نیستیم..خوشبختی و بدبختی آدما هم خیلی فاکتورای مهمی داره که یکیش جغرافیایی هست که توش متولد میشن.یکیش خانواده و جامعه  و فرهنگی هست که توش بدنیا میان ک بزرگ میشن.و از همه مهمترش خود انسان هست که باعث و بانی خوشبختی یا بدبختی خودشه..اگه همیشه از یکی بخاد بهش خوشبختی بده هیچوقت خوشبخت نمیشه

برای اینکه به رشد وتکامل برسه و به اصل  خود همان خداوند برگردد(مختصر)

وقتی خدا خودش از اول وجود داشته چرا دوباره باید چیزی رو بیافرینه تا اون چیز دوباره به خودش برسه؟

و چرا باید چیزی رو بیافرینه که کامل نیست(وقتی میتونه از اول کامل بیافرینتش) و بعد ازش بخواد که کامل بشه(به رشد و تکامل برسه)؟

و در رابطه ی خط بالایی چرا اصلا باید چیزی رو بخواد اونم از مخلوق خودش وقتی که بی نیازه؟

باران هستم، خردادی✌
شاید هیچ کدوم ینی از اول صرفا یه تخیلی بودن پس اهمیتی نداره از کجا و چجوری شروع بشن یا شاید  م ...

برای سفر به گذشته نیار به تولد هست تا مرغ از تخم در نیاد  نمیتونه بره به قبل از خلقت خودش چون ما از زمان پیدایش قادر به انجام کاری هستیم به نظرم نه به قبل نه به بعد نمیتونیم سفر کنیم  چون باید در اون زمان باشیم و زمان در حال جریانه و سفر به گذشته مثل شنا کردن در جهت عکس جریان اب برگشتن به قبل ممکن نیست به جلو رفتن هم بخاطر اینه در زمان خلع ایجاد میشه نمیتونیم سفر کنیم 

چرا وجود خدازیر سوال بره؟ 

چون ما میگیم همه چیز خداست و جز خدا چیزی نیست پس اگه اینو بخوایم قبول کنیم نمی تونیم بگیم بین اجزای جهان ضد و نقیض هست  چون همه ی این اجزا یک چیزن و اون چیز خداست

باران هستم، خردادی✌
توقرانم هستا

من از لحاظ علمی گفتم که هیچ کس تا امروز وجودشو نتونسته ثابت کنه توی کتاب ها و فیلمهای تخلیم راجبش مطلب هست ولی از لحاظ علمی گفتم خدمتتون هیچ کس نمیتونه ثابت کنه حتی خود جن🤣😂🤣نمیتونه خودشو ثابت کنه

یعنی خدایی وجود نداره؟ این فقط ی نظریه هست که براساس اینکه چون جهان در حال انبساط هست  اینطور ...

بدیع السموات والارض واذا قضی امرأ فانما یقول له کن،فیکون

دیدین دکمه لباس که یکم شل میشه چقدر بده ؟پس به زور آویزون نباشیدهروقت دیدی جات نیس خودت کنده شو برو....

[QUOTE=173550941]خدا شناسی  با آدمها متولد میشه  همه ی انسانها،چه مسلمون،چه مسیخی،چه هندویی،جدا از مذهب خو ...[/QUOTEعزیزم اگه یه بچه که متولد میشه رو بذاری تو یه اتاقی و اصلا باهاش حرفی نزنی و فقط بهش غذا بدی که بزرگ شه هرگز حس خداشناسی و خداپرستی   رو نداره..اینا همش حاصل آموزش و فرهنگ و خانواده و جامعه هست و جمعیت دگراندیش زیادی رو داریم که آئیتیست هستن

یعنی خدایی وجود نداره؟ این فقط ی نظریه هست که براساس اینکه چون جهان در حال انبساط هست  اینطور ...

خوب ذات انسان دنبال اینه دلیل خلفتشو پیدا کنه و دوست داره این باور که فنا پذیره رو قبول نکنه و به دنیای و خالق و جهان بعدی امید داشته باشه که سختی های زندگی رو بهتر تحمل کنه 

چرا هرچی که شیرینه گناهه؟!🙄

چون رسالت انسان ازادیه پس آزادی بالاترین لذت جهان میتونه باشه و انسان فقط زمانی میتونه لذت ازاد بودن رو درک کنه که در بند بودن رو تجربه کرده باشه 

شاید برای همینه که گناه شیرینیه،  چون چیزیه ما در برابرش باید در بند باشیم ، پس گناه همون احساس ازادیه 

باران هستم، خردادی✌
[QUOTE=173550941]خدا شناسی  با آدمها متولد میشه  همه ی انسانها،چه مسلمون،چه مسیخی،چه هندوی ...

شما الان یه دونه تو اتاق دربسته بدون نور و اکسیژن بذاری،میتونی ازش گل بسازی؟؟مطمئنا نه،چون اونو از ذات و وحودش دور کردی،خودت با دستای خودت 

انسانو هم اگه از همون اول از اجتماع و طبیعت بگیری هم نباید انتظار انسان بودن ازش داشته باشی 

وقتی کسی و‌چیزی نمیبینی ،چطور باید به این فکر کنه که اینا رو‌کی آفریده؟؟

منطقی تر فکر کنید 

2706